Кои са "трудните" зодии?

  • 19 147
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 45
Да започна с това: Не съм астролог, т.е. не си изкарвам хляба с това.  Peace Пиша го, да не ме обвини някой после в пристрастност.  Whistling Науката, подчертавам науката, просто ме е интересувала, и то след възлови събития в живота ми. След това започнах да се интересувам и от даденостите на предстоящи неща, и съм изумена.
Защо казвам "наука"? Защото астрологията не базира на ясновидство. Ако астролог ви предсказва събития и развоя им, с точността до дата, място и точно протичане, то "честито", попаднали сте на шарлатанин. Не, астрологията базира на изчисления, и - опростено казано - на характеристики на съответните планети. Преживяла е, предавана и усъвършенствана през вековете. И то не само отнасяйки се до астрологията. "Четейки звездите" човечеството е оживяло не в един, или два аспекта. Много преди да се появи техническата революция, прадедите ни, са знаели да се вслушват в съветите на природата и да живеят според тях, а не срещу тях. Астрологията не е нищо по-различно, тя се занимава с планети, а не с таро-карти. Един астролог трябва да е не само добър такъв, а и психолог, плюс да познава "пациента" си, като домашен лекар, за да може правилно и за конкретният индивид, да тълкува поднесената му информация. Само личен хороскоп и астролог към който с времето се създава база на доверие има стойност, всичко друго е ала-бала.

Личен хороскоп човек може да си направи за всякакво, предстоящо му, важно и кардинално решение. За да повярва, може да накара астролога, да му направи и т.н. "ретроспективен" такъв, т.е. назад във времето. И да слуша какво ще му каже човек за възлови събития случили се тогава. Струва доста, тъй като е и доста труден за правене, но си заслужава за хората, които отричат без опит в материята и по презумпция.

Какво е всъщност хороскопа? Просто казано! В конкретният момент, на конкретното место, планетите са подредени в някакъв ред. Той определя силните и слабите страни на нещото, ако е човек - на характера му, ако е на събитие (създаване на фирма, брак и т.н.) - къде ще са трудностите и къде са предимствата. Ако момента или местото не могат да бъдат променени, то поне сме наясно с "ахилесовите пети" на човека или събитието и можем да действаме според положението, а не да бъдем изненадани.

Зодията е просто знака Х, който в този момент, на това място е в "слънцето". Обикновенно хората се концентрират в тази една зодия!? Рак...лош, Близнак... лош, Риба... ок, Дева... супер, и т.н. Това е глупост, а не астрологията. Този знак, не е самостоятелен, той е във връзка и под влияние на всички останали планети. Някой влияят положително, други отрицателно, и всичко това е в движение и развитие през целият живот на човек. И тук идваме до "живота", ако на индивида с неговите слаби и силни черти, са му предначертани условия и развитие, подсилващи слабите му черти, то - естественно - че "ракът ще е невъзможен". Същият този рак обаче, защото той/тя щяха да са рак, където и да бяха родени на тази дата, има други планетарни дадености, благодарение на това, че датата е била някой и друг ден преместена напред или назад, или мястото е било променено, което преподрежда планетите, то нещата се развиват по съвсем друг начин. Когато пък се включят и други хороскопи, дали на родители, дали на партньор - семеен или бизнес, нещата стават още по-сложни и взаимодействащи си. И няма човек, или събитие, които да са само розови и безоблачни. Но има трудности с които, познавайки ги и напасвайки ги според възможностите ни, можем по-лесно да се справим, и други, които са непреодолими, само защото или ни изненадват, или просто така са поставени. За това и казах: лоши зодии няма. Има лоши зодиакални комбинации и неблагоприятни планетарни констилации, т.е. неблагоприятно подреждане на планетите.

Хороскоп може да се направи практически за всичко. Рожденен, семеен, професионален, здравен и т.н. и т.н. Който не вярва, е в правото си да живее в "слънчево затъмнение"  Joy, но ако - например след един развод - се бръкне и си направи един ретроспективен такъв за брака, ще изумее, как всичко още тогава, във фазата на влюбавнето, е било "предначертано". Как "сблъсакът" е бил ясен, и непосносимостта на индивидите красноречив.

Естественно, че ще има хора, които ще кажат: че къде остава изнедата? Къде остава тръпката от живота, ако всичко се прави по план. На което бих отговорила: всеки си знае.  Peace Аз лично предпочитам да се изненадвам приятно и от други неща, а не от стресове, възможни да бъдат избегнати, и струващи само негатвини емоции и много разочарование.  Stop


Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 10:35 от Dona Bonbona

# 61
  • Мнения: 0
Е, колко пък ще струва един такъв ретроспективен хороскоп ?

# 62
  • Мнения: 4 434
Стрелец и Скорпион

# 63
  • Мнения: X
Аз на твое място ще гледам да не се роди на границата между две зодии, че ако вземе та се роди между рак и лъв да речем или пък между близнаци и рак, направо не знам какво ще правиш Laughing

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Скорпион.

# 65
  • Мнения: 24 467

Ау-у-у-у, не така, само
  bouquet smile3501 newsm10  love001
и за двете!

Щото няма по- сладки и добри деца от моите! Heart Eyes Laughing

Сериозно ли го гледате тоз показател или е майтапчийска темата?

# 66
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 744
Абе зодия не сме избирали, ама като ни казаха да избираме дата за секциото между 20 и 25 август,
с кеф се спряхме на 20-ти.
Мъж Дева - не, мерси. Не за друго, ама си имаме наоколо един, и хич не ни се поемаше риска случайно да намязва на него  Mr. Green.

# 67
  • Мнения: 552
Ако не искаш да е близнаци или рак-не го правете в близките няколко седмици Mr. Green
Формулата е вярна Peace
Няма трудна зодия,има трудни хора,но това не зависи от зодията...
и не на последно място мъжките и женските представители на дадена зодия се различават-а това дали ще е момче или момиче,само Дедо Господ може да определи Mr. Green

# 68
  • Мнения: 24 467
И освен "трудни хора" има родители, които не са за родители и на които всяко дете ще им е "трудно", както и просто несъвместими характери, за което пък никоя от страните не е виновна.

# 69
  • Мнения: 641
Фаворит -Телец.
Подгласници- Скорпион и Дева.

За мен това са  "трудни" зодии. А иначе не харесвам и водолей, но тя не е "трудна".

# 70
  • Мнения: 59
Лично на мен трудна зодия ми е ЛЪВ,ама много. 

# 71
Разбира се ,че и това трябва да се помисли,всеки уважаващ себе си ,трябва да вникне във всички подробности ,и особено зодията.Щом може да си го позволи,в смисъл,ако нещата се подредят-честито.Аз също го обмислям.Не желая да е близнак,те са шизофреници.Свекърва ми е близнак,подхваща 10 неща ,и накрая нищо като хората.Освен това аз по-проклети и по-мързеливи от мен не търпя.Везните и козирога са много амбициозни,дори до болестно състояние,но от везните има и много ограничени и неориентирани ,те са двете крайности,но познавам и много стойностни хора от тях.Козирозите са пълни нарциси,само те могат и знаят и за това често си живеят сами и така им се пада.Моето дете е дева,а трябваше да е скорпион,но.....,че аз много се зарадвах.Те са суетни,принципни,чистоплътни,умни и т.н,уважават родителите си,а аз това искам.Уча го ,че мама най-много се обича ,без да ме интересува след време жена му как ще го преживява това.Баща ми е дева ,за хората е много добър,в нас не съвсем,но го отчитам като грешка на майка ми и моя дори.За това гледам аз да съм добре ,като негова майка,а снаха ми след време ..............да се оправя,ако знае как-евала,ако не знае......неин си проблем.И мен никой не ме е учил,сам сама се оправям с трудните.И така и аз си стоя и се чудя newsm78 и не мога да реша,но като се замисля,че искам момиче,то не бива да е скорпион,везни  и козирог,че ще страда и то доста.Да ли да не е телец.Мился си ,че и по-лесно се гледат ,все пак след раждането им идва лято и ще сме си навън,а после и плодове и заленчуци Rolling Eyes???Както и да е смятам да следя темета и се извинявам ,че се отплеснах

# 72
А на въпроса ви -ти коя зодия си-отговарям-АМИ НАЙ-ХУБАВАТА-ЛЪВ Laughing
И продължавам да съм трудна,но според събеседника,което е нормално-нали така??? Wink

# 73
  • Мнения: 712
чета, чета... и се бия по главата, как така съм си мислела, че лъв е добра зодия... може би за мъж...
Като чета съфорумката meel си мисля само "Господи, нека ако е лъвче, да е момченце!". Не че момченцата нямат неоправдано високо самочувствие, ама поне рядко го демонстрират чаааак толкова брутално...

# 74
  • София
  • Мнения: 2 108
Ей, момичета, благодаря на тези, които наистина разбраха темата и не се опитаха да разсъждават по останалите, които нямат общо с нея. Явно не разбраха, че да избираш коя зодия да не бъде детето ти, ако имаш такава възможност, не означава, че това е по-важно от всички друго. Няма и общо с това, че всички ще се радваме на бебенце, каквато и зодия да е то. Дори срещнах коментари, че е глупаво да се мисли за това. А защо, ето тук откриваме различни мнения за различните зодии. Ако темата не ви харесва, апелирам да не се включвате в нея. Тя не парадира да е от най-сериозните теми в този форум, но задължително ли е да бъде? Дори получих "обвинения", че поставям подобни теми и че мъжа ми не искал бебе, а аз питам за зодии! Това не значи, че не правим бебе! Ок, както и да е!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт