Как да подготвим таткото за раждането

  • 2 321
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 329
Моят мъж до снощи си мислеше, че в болницата се отива няколко дни преди раждането например  hahaha И беше много учуден, като му казах, че няма такова нещо  Laughing Иначе и той е по "практичната" част, така да се каже. Като му показах резултата от теста и разбрахме, че ще имаме бебе, той помълча, помълча и после каза - добре, значи трябва да си купим къща. Много ми е романтичен  Mr. Green
Та мисля, че има смисъл да се подготви и за самото раждане, най-малкото да знае какво се случва, за да не се притеснява, че е страшно например или че може да ти се случи нещо и така нататък...

# 16
  • Мнения: 7 723
...
Та мисля, че има смисъл да се подготви и за самото раждане, най-малкото да знае какво се случва, за да не се притеснява, че е страшно например или че може да ти се случи нещо и така нататък...
А той колко е годишен?
...не е ли ходил на училище?
...да не би да вярва още в щъркелите? Thinking

# 17
  • Мнения: 9 481
Я стига сте ги глезили тез мъже! Twisted Evil
Вас кой ви подготви за бремеността, раждането, отглеждането на детето??
Какво толкова има да му се подготвя на един баща? Той ако няма глава на раменете, вари го печи го пак на кухо ще дрънчи. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 405
Аз моя не съм го подготвяла, като изключим че посещаваше курса за бременни с мен. Там ги учеха мъжете как да ни масажират и да ни помагат да се справим с болките. Казаха им да правят това което ние искаме и да не задават излишни въпроси. Mr. Green Просто да са до нас и на разположение. Hug
Е, моят се справи перфектно. Беше през цялото време до мен и ми даваше сила. Тези мигове никога няма да забравя. Heart Eyes Дори пъпната връв преряза. Беше много горд. bowuu

# 19
  • Мнения: 3 034
мда, и моят мъж го подготвяха на курса за бремнни/млади родители. аз бях заета да подготвям себе си. и въпреки, че мъжът ми присъства на раждането, не намирам логика да го подготвям. достатъчно възрастен е да има реалистични представи. справи се прекрасно, едвам успяха сестрите да докопат бебето, та да го премерят. той го награби преди и аз да го взема  Laughing

# 20
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
И аз смятам на курс за бременни акушерката да го подготвя. Аз щото съм много в час, та него ли да подготвям Crossing Arms Иначе емоционално, и той е зрял човек, че и подхода му към децата е по-добър от моя:roll:

# 21
  • София
  • Мнения: 5 285
Честно казано и аз се чудя какво да го правя нашия бъдещ тати  Embarassed
Не за раждането, там той няма какво да направи като цяло, а за след това... От него се очакват разни неща, напр. къпане, мазане с масла и прочие красоти, а той не се е заинтересувал грам до момента.... Може би по-късно... Или пък ще очаква бебето да дойде с ръководство за употреба  Joy Чета тук-там разни истории, дето бащите дават разни неща на децата (напр. за ядене или пиене) и направо настръхвам...

# 22
  • Мнения: 3 929
Нищо конкретно не сме правили. Просто той трябваше да свикне (трябваше му малко време), че ще става тати.  Peace
Абсолютно!

# 23
  • Мнения: 233
И нашият тати го подготвиха на курса за подготовка за раждането.
Беше ми от голяма помощ по време на раждането и след това в болницата.  Heart Eyes

Преди всичко, нагласата трябва да е само положителна, да няма страхове и притеснения. Така всичко си идва естествено, без много стрес и паника Wink

# 24
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Нашият бъдещ татко е мноооого страхлив и отказва да влезе с мен да "раждаме" Mr. Green Делегирал си е правата върху приятелката ми. Добре че в болницата нямат нищо против!

Въпреки всичко аз гледам да го информирам ако не за всички, то за повечето подробности по процеса, най-малкото защото искам да е съпричастен и да знае през какво ще минавам. В началото искаше да раждам със секцио, че да не ме боляло толкова, но като го информирах за плюсовете и минусите за мен и бебчо, сега ме подкрепя за естествено раждане.

Иначе идва на всяка консултация и преглед с мен, интересува се, после коментираме казаното от док.

А за осъзнаването, наистина на мъжете им трябва доста повече време, отколкото на нас мамите.

# 25
  • Мнения: 512
Не съм го подготвяла за раждането на децата ни. Себе си подготвях, то остава и него да бях тръгнала да успокоявам... Rolling Eyes

 Peace

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм подготвяла съпруга си.

# 27
  • Мнения: 2 013
Че какво да го подотвяш, да не ражда той? Crazy

 Joy

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Не съм го подготвяла. Попитах го ще дойде ли да ражда с мен и той се съгласи. Мога да го похваля  - справи се блестящо  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 121
 Joy hahaha

е само това ми остава и него да го мисля Laughing

Общи условия

Активация на акаунт