30-та Хелоуинска тема на канадките

  • 21 071
  • 221
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Здравейте, пак съм аз с моите питания...
Купихме си вакация в Доминиканска република, но все още нямаме канадски паспорти. В сайта на Външно министерство пише, че българските граждани са с визов режим за Доминиканска. Агентката ни каза, че няма проблем и с перменент картите влизаме и излизаме в страната.
Някой от вас пътувал ли е до там преди да е станал канадски гражданин?

# 76
  • Мнения: 9
Таrik Mom, такива колички има в MEC на Marché central.

# 77
  • Мнения: 557
mama n,
Ние не сме канадски граждани също. Носете си permanent residentship cards и BG международните паспорти. В самолета ще ви дадат да попълвате едни листчета и с тях и канадските карти ще можете да влезете в Доминиканската Република. Няма никакъв проблем. Не се притеснявай за това.

# 78
  • Мнения: 9
escorial, аз не смея да ти пиша на лични, нали всеки момент чакаме да раждаш, а ти си на линия.
Благодаря ти ! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 919
да, и ние ходихме в Доминиканската република с бг паспорти миналата година, нямаше проблем Peace
escorial, бебока не бързада излиза, а Wink
леко и безпроблемно скорошно раждане

# 80
  • Мнения: 319
TarikMom, аз не знам къде се продават такива колички, но съм виждала по улиците, че има и такива, които стават за колело и в същото време имат и дръжка, която се наглася за бутане. Аз въобще не съм мислила за нещо такова, защото Флоранс е такова шиле, че не се спира на едно място, камо ли да я накарам да стои, а аз да бутам. Абсурд Crazy Надявам се поне да й е интересно зимата да стои в шейна Rolling Eyes

# 81
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Таrik Mom, такива колички има в MEC на Marché central.
Сори за тъпия въпрос, но къде е това чудо?  Laughing

Пчеличке, и аз за шейна първо си мислех, обаче за мен проблема е по-скоро леденият вятър, който направо ти реже кожата - затова искахме нещо закрито. То и нашият момък не стои много, ама само до детската градина и обратно ще става, че не ми се рине сняг по 45 минути да правя разкопки  Laughing за колата, като може да отида за 5-10 минути път пеша Rolling Eyes

# 82
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
TarikMom зимата с количка не е особено удобно ако не е идеално почистено колелетата затъват и си е гадно. Не че имам друго предложение но 5-10 минути могат да се окажат силно недостатъчни за да стигнеш до там за където си тръгнала.

# 83
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И аз като TarikMom съм голям заплес Embarassed
escorial, очаквах да намеря един дълъг емоционален разказ от теб, но явно бебка все още не се престрашава да излезе от коремчето на мама. Леко и красиво раждане ти желая, да е точно такова, за каквото си мечтаеш!
Шеметната, разкажи повече за почивката, недей само да но отпускаш трошички  Hug
B52, за да е по-лесно цеденето, преди да почнеш, прави лек масаж на гърдите, щом струята намалее, пак лек масаж и т.н. При мен помагаше.
Мамо Вени, аз може да се каже, че не съм ползвала козметики по време на бременностите (надали имам и 5 намазвания с крем общо от пусти мързел). По корема нямам стрии, но по краката имам. Повече ме притесняват капилярите, които се виждат на единия ми крак. Знам, че ги заличавали с поредица от инжекции, но на мен ми призлява само като видя игла. И реших, че няма толкова да се вторачвам в мене си, няма как да изглеждам на 25, като съм на 36 и по-млада и хубава няма да стана.
Г-жа Броненосец, разсмя ме с разказа за снимките, макар на теб хич да не ти е било до смях (представих си как с някаква леля се гоните из фотото). Странно е, че са искали да ти трият лицето. Това си е грубо нарушаване на личното пространство, поне според мен.
Снежи, какво става с Гери, Писанката, Суйти, Крисимам, Краси- пораснаха Ивето, Ивонка, Криси и Криси и Раян- и те ни забравиха?
Калида, радвам се да те видя в темата Hug За пореден път се учудвам на невероятната ти памет за имена.
С Гери се виждаме по 2-3 пъти седмично. Ивона е голям сладкиш, който много обича да се гушка. С Писанката се видяхме за последно преди 2 дни. Ивет и Слава са първи приятелки, но винаги намират по нещо, за което да се скарат. С Краси се видяхме преди ден. Раян е голям сладур и аз не пропуснах за пореден път да напомня на Краси, че съм си го харесала за зет. С мама на Криси не сме се виждали отдавна, със Суити също.
Разкажи как е Дана, а бебка?

Дами, време ми е за отчет:
Миналата седмица получих 10$ от една Монреалска мама, да си признава веднага коя е (имам подозрения, но искам потвърждение). Единственият ни дарител от мъжки пол ми даде 40$, с което общата събрана сума е 252$.
Междувременно купих:
3 бр. големи хавлиени кърпи и
10 бр. детски зимни шапки за общата сума от 21$.
Така наличните пари при мен са 231$.
След месец изпращам за БГ около 20 кг. багаж, в който ще влязат кърпите, шапките и закупените преди това бонбони и пастели. Кремове против подсичане за тази пратка няма да купувам, че и без това играчките от Слава са доста и тежат към 12-13 кг. Приготвила съм и много дъвки и бонбони от хелоуинските набези на моите принцеси. Една приятелка също ми даде добро количество от техните. Като цяло този багаж се очертава като много приятен за децата - играчки, бонбони и дъвки. При това ще са в БГ точно за празниците.
Позволявам си да напомня, че отново набирам средства за благотворителната ни кауза и която от вас мами има възможност, моля да се включи  bouquet

# 84
  • Торонто
  • Мнения: 837
Момичета, а някой знае ли дали продават само найлони за колички?
Аз не искам да купувам нова количка, а да ползвам моята си, но нямам подходящо покривало за снеговете и дъждовете.

# 85
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Escorial, леко раждане, мила !

# 86
  • Мнения: 5 713
Sofi, дъждобран ли имаш предвид? Продават, да.

# 87
  • Мнения: 319
Sofi, аз бях купила такъв найлон от Zellers, но дълго време не го пробвах на количката, и когато му дойде реда, се оказа че не пасва добре Rolling Eyes Вече беше късно да го връщам, беше минало много време и така си остана вкъщи. Моя найлон беше на Safety1 и струваше 10$. Виждала съм, че има и на други марки. Най-добре да се пробва на количката в магазина или веднага след това, не правете като мен Naughty
TarikMom, аз си планирам ходенето с шейна, но нашата градина е на 250м от нас, то не си заслужава да се пали колата. Пък то като се ходи на работа така или иначе ще ринем. Може би в най студените дни моя мъж ще я води с колата, пък после директно на работа.

# 88
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честито на всички които празнуват имен ден днес   bouquet

# 89
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Честито на всички които празнуват имен ден днес   bouquet


 Laughing Мерси, Шемет ! Ние пък не празнуваме имен ден, а 1-ви Рожден Ден !  Grinning
Ето скромна виртуална почерпка за здравето на Мария !






Честито на именниците днес ! Здрави и с късмет !

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 18:48 от Еli===

Общи условия

Активация на акаунт