Отговори
# 15
  • Мнения: 1 020
Здравейте мацки Simple Smile
Аз попропуснах ама се опитам да наваксам диагонално  Crazy  Искам да честитя на всички наскоро обебили се мами и да им пожелая най-добрите слънца  Hug
Ние днес ставаме на 1 месец Simple Smile Моля почерпете се подобаващо, кой с каквото иска за здравето на малката принцеса Алекс Simple Smile
на 30-ти бяхме на консултация и кантара каза тежката си дума, за 3 седмици сме наддали 950 гр. Доки каза, че много сме дръпнали, ама аз доколкото знам е нормално може би име се вижда ненормално за дете само на кърма... на 5-ти сме си на консултация при нейната й педиатърка (сега бяхме в болницата при неонатоложката, която я пое след раждането). Не сме се мерили на дължина, ама ми се вижда доста издължила се и вече някой боденца и гащеризони ни малеят  Crazy Та доки вика, ама как така почти 1 кило, можеш да помислиш вече да й спираш нощното хранене... а аз кимам и си викам на ум, е сега ще си мъча детето като реве от глад, да му давам вода.... тя достатъчно си прави почивки от по 5-6 часа (дори понякога 7, но това е след като е ревала 2 часа преди това).
И аз на моменти изпадам в депресия и ми иде да я зарежа да се дере в леглото и да се опъна да спя в хола... Embarassed
Госпойце, а на Момо като му даваш водичка залъгва ли се? Може да сте се омотали в един омагьосан кръг... Все пак е хубаво да има малко повече почивка между храненията, за да може коремчето му да си попочине... Като идва нова и нова храна то се натоварва и бебчо плаче, а ти си мислиш че е гладно  newsm78 Не знам... Ти дохранваше нали? Извинявай, но забравих  Sad Като го дохранваш (ако го правиш) прави ли по-големи почивки? То и гърдите ти нямат време да се напълнят хубаво, преуморена си (което допълнително намалява кърмата!), изнервена си, а трябва да можеш да починеш малко, да възстановиш сили...
Аз не съм много компетентна в кърменето, но забелязвам как се отразява неспането на моята кърма, намалява осезаемо, а преумората може да доведе (доколкото съм чувала) и до внезапно спиране на кърмата.
Ако не искаш да четеш как бих постъпила аз, пропусни следващите ми думи... но все пак си мисля че в обсъждането и говоренето се раждат идеи... може пък да намериш вашия начин  Hug
Аз лично бих дала няколко пъти само АМ (по-точно да даде бабата, таткото....) и да се наспя като хората, да отпочинеш малко, те да погледат детето ако е нервно или плаче... виж как се чувства и дали прави по-големи паузи и дали е спокоен като яде през по-голям интервал... междувременно бих се изцеждала, за да имам запаси за моменти, когато съм супер изморена и имам нужда от почивка, за да могат да го хранят тогава с моята си кърма, а не с АМ...
На мен лично чая на Хип ми действа и гърдите ми доста се пълнят и го пия само ако усетя, че намалява кърмата (1 път, рядко 2 пъти да пийна подред). Ти пиеш ли от него? Пробвай ако не, със сигурност няма да навреди...
Поста ми стана много дълъг, съжалявам за което   bouquet
шики чакаме те мила  Hug
Мегче не беше ли писала в предната тема че се е обебила със секцио след като е преносила? Може аз да съм се объркала  Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тони, аз мия главичката на Дани със шампоан през ден, въпреки че по книгите чета съвети да е веднъж седмично както къпането, така и миенето на главата. Даже в една книга пишеше веднъж седмично къпане, а главата на 2, ама това вече ми се струва прекалено. Все едно аз да се къпя веднъж седмично и да си мия главата на две седмици. Това е много.
Да ви се похваля, снощи спах. Незнам случайност ли е, или от капките Еспумизан,които от вчера почнах,защото от Инфакола файда нямаше голяма,но човечето спи от 12 часа снощи до сега, като даже яде насън и му сменям пампите насън, щото неще да се буди. Отказа и нощното ядене в 3 часа.Аз станах, направих му ,обаче той плюеше биберона. Чак в 5 сутринта като се поразмърда леко, успях да му натикам шишето в устата. Та сега пък се притеснявам нормално ли е да спи толкова.Аз свикнах че той е много неспокойно и ревящо бебе, и така отведнъж да спи толкова време без да врънка чак ме плаши. newsm78

Шики, освен тебе, остана ли още някой неродил в темата?

За акитата да ви кажа и ние имаме малко зелено между жълтото аки. Чета че от коликите ставало така.

За Вигантола да ви питам, колко време преди ядене се дава и как точно го давате? Капете капките в устата ли директно?

# 17
  • Мнения: 7
ние мием главичката всеки ден макар че мисля да е поне през ден. за капките вигантол на нас ни казаха по 1 капка в лъжичка с малко кърма непосредствено преди първото ядене за деня, нашето е на поискване-така че към 8ч се пада. а еспумизан колко капки давате на нас ни казаха да почнем от 10 сега вече сме на 15 и педиатърката каза само следобед и вечер че привиквали

# 18
  • София
  • Мнения: 183
Ох, като гледам как някои от вас бял ден не виждат от ревящи бебета, направо ме е срам да се оплаквам. Надявам се скоро да се нормализират нещата и всички да се радваме на прекрасно майчинство  Hug

На някои от вас изписвали ли са Тобрекс за сълзене на очетата? Че се притесних, че в листовката пише, че не се препоръчва за деца под 1г. Самоуспокоих се, че те и на някои лекарства които ни изписваха през бременността пишеше, че не са за бременни. Надявам се педито да си знае работата. Във форума видях, че са ги изписвали и на други деца.

Срам, не срам да си кажа - имам ужасен запек и хемороиди, които при ходене до 00 кървят. Станал е някакъв омагьосан кръг направо. Докато не се справя със запека няма да минат хемороидите, но вече незнам какво да предприема. Всички неща които ми помагаха с "ходенето" по време на бременността сега нямат резултат.  Tired Ако я подкарам само на супи, плодове и зеленчуци няма ли да ми спре кърмата пък? Ако някой има подобен проблем да сподели какво прави по въпроса!

И още едно питане - при положение че само кърмя до кога е необходимо да се изцеждам след като нахраня малката? Супер ми е досадно това занятие, а незнам дали няма да намалее производството ако  не го стимулирам и изкуствено. Вече доизцеждам максимум по 20мл.

Вигантола в листовката пише да се дава в лъжичка с малко мляко. Аз така правя непосредствено преди ядене. От всички капки които съм наредила на нощното шкафче (Еспумизана, Вигантола, капките за очи, физ. разтвор, а до онзи ден и ампула глюкоза) вчера вечерта пак ги подкарах наред и дадох витД два пъти  Crazy Добре че не му ги накапах в очите вместо другите капки  Mr. Green

Ние имаме всеки ден баня, но педито каза с шампоана (той е 2в1 душ гел и шампоан) да действаме през ден да не изсушим кожата. А още ли се къпете метнати по корем на едната ръка или слагате децата легнали в коритото? Ние много обичаме да се къпем, но веднъж пробвахме да я сложим легнала и тя се уплаши и взе да мрънка. Сега се чудя кога да пробваме пак.

Вчера записах час за чиста молитва на 40-тия ден.

Светли, Еспумизана й го давам както пише в листовката по 25 капки преди сяко хранене, но незнам дали съм права.  newsm78 Поне на листовката така пише

# 19
  • Мнения: 132
Здравейте Hug
За къпането ние от самото начало се къпем легнали на стойката Peace
Аз я къпя само със сапуна на Клоран и главата и тялото така каза нашата педи шампоан за главичката по натам както и никакво кремче на лицето да не слагам

# 20
  • Мнения: 13
Шики, с теб сме сладур и ще те чакаме колкото и да се инати малката госпожица. Simple Smile И без това дамите във Варна са ни кът, тъй че докато младежите се освестят тъкмо твоята хубавица ще изгрее.  Hug

Госпойце, не си сама! Simple Smile Аз вече едва гледам от постоянните хранения. Проблемът при нас е, че мишлето иска да яде през два часа, но на гърдата суче супер лениво, заспивайки...и така минава над час в хранене. Постоянно бабите ме психират, че това не било нормално, но пък бебока видимо се закръгля и пълни памперса, тъй че надявам се всичко да си му е ок. Аз не се изцеждам и за сега нямам проблеми. Днес успях да излезна за цял един час навън, след като го нахраних и когато се върнах малчото още спинкаше. Даже ти звънях да се уговорим нещо за спалното чувалче, но сигурно си била заета с твоя голям-малък мъж.

Косичката още не сме я мили, защото пъпчето не е паднало.  newsm78 Много време се застоя това пъпче, но когато - тогава.

# 21
  • Мнения: 269
Хелоу мамита и бебета!
Днес Вики става на 1 месец.Черпя ви с каквото си пожелаете-не качвам снимки щото още си имаме една мила бременлиика тука.Шики Hug и хелоуинче не иска да го излюпиш.
Колко бързо мина времето с това малко човече.не разбрах кога стана цял месец.Да ви кажа честно днес поразгледах снимките на нашите бебешоци и ми се струва,че макар и толкова малки човечета всяко си има собствено излъчване и чар.Като си помисля само как преди всички бебета ми изглеждаха еднакви,като китайски физиономии.
И нашият човек обича да си поспива на цицата.Все го заплашвам,че ако прави така и като стане голям на циците на мацките,няма да му се носи хубава слава.
Mylil,на Виктор му изписаха такива капки,въпреки ,че пише така на листовката.Имаше секретче от едното оче,запушено слъзно каналче.След няколко дни се оправи съвсем.Но не съм сигурна-доки каза май да му ги капя само 1 седмица.Той и без това за толкова се оправи.
Вигантола го давам преди сутрешното кърмене-2 капки в лъжичка с малко кърма.Нашето обаче е Вигантол ойл-не знам дали има друго де.Много е мазно и не се разтваря в кърмата.
Лек и приятен ден на всички Hug

# 22
  • Мнения: 4 292
Вигантола го давам директно, защото ме е страх, че тъй като какпките са мазнички остават по лъжичата и бебо не поема цялото количество.
Еспумизана го давам по 20 какпки преди всяко хранене, но не повече от 4-5 пъти дневно.
mylili, няма да ти намалее кърмата според мен. Аз отдавна не консумирам никакви ядки, месо почти не ям и си имам кърма (пу, пу). Пия много течности, ама наистина много. Не се цедя, досадно ми е и се отказах и от това "удоволствие", малко след като ни изписаха от болницата. Поддържам лактацията с постоянно кърмене.  Mr. Green
Колкото до къпането, аз пробвах няколко пъти да я обърна по гръб, но не и харесва и плаче. За сега съм се отказала, след няколко дни може пак да опитам. Къпя я всеки ден за сега.

# 23
  • Мнения: 678
Здравейте и то мен. Ние с малчо си отспахме до 12, че преди това дежурихме посред нощтите  Tired Много му е трудно акането на това дете  ooooh!
Кали_К лепенката на ъпчето я слагам понеже падна преди два дена и все още ме е страх да го мокря, но иначе се прибра. Преди да падне стоеше много издуто от едната страна, но сега ми изглежда нормално.
Майлили малкия няма проблем с къпането във ваничката, но педи да го сложа легнал го обливам с водата, за да свикне и да не се стресне. Относно запека и хемороидите можеш да попиташ педито какви свещички за разхлабване да си вземеш (свещичките са по щадящи за теб, а и не преминава съдържанието им в кърмата). Също така има и свещички за хемероидите - може да попиташ в аптеката.
ПУки аз мия всеки ден и главата и тялото с шампоана на Себамед, след което мажа тялото обилно с лосиона. Не ми изглежда с пресушена кожа, а и така косичката му е пухкава и мекичка и мирише на бебе  Heart Eyes С баткото процедирах по същия начин и сме нямали проблеми, въпреки капризната му кожа.
По въпроса за спането -нормално е да спи по този начин новородено. Нали се чудеше какви са тия неща дето ги пишат в книгите  Wink Явно си намерила правилното лекарство за справяне с коликите  Peace
Светли аз с баткото действах Еспумизана по същата схема, като даже започнах с по пет капки първоначално и постепенно увеличавах дозата, когато установях, че вече не действа. Но ги давах преди всяко хранене. Так изкарахме около два месеца, докато достигнем 25 капки преди хранене и те след още месец взеха, че свършиха коликите  Grinning
Тони защо не пробваш със залъгалка, когато видиш Момо да се гърчи и да си свива крачетата, а също така и да го увиеш с пеленка плътно, така че да не може да размахва крайници много, много. Може би и при вас проблема е не толкова глад, колкото колики, заради които търси постоянно да суче. А и съвета на Еличка ми хареса - ако това ще е начин да си починеш малко и да поспиш.

# 24
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ето ни и нас!  Hug Последния месец бяхме без нет, бяхме в перистройка!
Благодаря ви за пожеланията на всички! Да ви се връща!   bouquet  bouquet  bouquet
Аз бях с палново секцио за 19 октомври, но бебе в 37 седмица беше 3300 и док каза, ако искам да чакам още 1 седмица! Та така принцеса Бериа се роди на 27 октомври! Мястото на старата ми операция било доста изтъняло, че добре станало че ме оперирали! Берия е много кротка, спи, суче и пълни памперси! Тук не се къпят бебетата, докато не им падне пъпа, само с памук и вода се изтриват нежно! Аз съм много по-добре физически от предишното секцио! Чуствам се много добре, боли ме абоката повече, от самата операция! Скоро пак ще пиша!  Hug Hug Hug


За снимка на първа страница, имам в моя албум, в сайта ми, изберете си!

Много целувки на всички появили се октомврийски мъничета! Hug

# 25
# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Еспумизан ни препоръча педи и каза да му давам на всяко хранене по 20 капки.Никакви такива по 5 или 10 капки и постепенно да увеличавам. Пък и в указанието си пише даже да се дава по 25 капки преди всяка хранене и че не може да се предозира. Може това да е разковничето.А дано.  Praynig След малко ще гледам да го събудя, че почнах да се нервя от спането му вече. Laughing
За къпането,аз го къпя легнал по гръб в коритото още от първия ден у дома. Пробвах да го държа през гърдите както ги къпят в болницата, ама ми беше неудобно, имам чуството че ще ми се изплъзне, а и че ще го удавя като му мия главата, и затова минахме направо по гръб легнал и нямаме проблем. Първите дни явно го беше страх, но тати като го хване за ръчичките, се чуства сигурен и спира да плаче.

Пак да питам, колко минути или часа преди храненето давате Вигантола?

# 27
  • София
  • Мнения: 27
здравейте!
бързам да се изкажа преди да забравя - ако някой ви каже, че бебетата наАМ са по-спокойни - убийте го с камъни!! Ние сме свирепи и най-вече докато чакаме манджата, която най-редовно е гореща. Тогава влизаме от захласване с посиняване в следващо такова! Не и е интересно да се оглежда за повече от 5 мин., за гимнастика и масаж никъв шанс - рев злокобен.
Параход, давам линк с много яки опростени слингове, днес си взех нашия, борим се, ама ще стане. http://slingbg.wordpress.com/ гледай Dee Dee варианта.
Мацката е страхотно сладка и е най-евтиния вариант от всичко, а ми се струва най-ок у лесен за ползване.  Аз с кенгуро не искам да рискувам, още повече че е натоварване и за мен. Искам също да ти благодаря, че сподели, че не си единстено в свински възторг от беба, щот аз си мислех, ча само аз съм така и че съм ужасна, а сега съм спокойна за себе си  Hug
Шики, кво става? не съм чела началото на тази тема, та ако съм я изпуснала да ме извини, ако ли не - стскам плациии
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Сори ако има грешки, но пиша с една ръка  Laughing

# 28
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Mайлили,с хемороидите не си сама Crazy аз също си го докарах от напъването,мисля!
Купи си нещо за мазане,трябва да има нещо подходящо за кърмачки.Аз със сълзи на очите отидох в Понеделник до аптеката и ,аптекаря ми препоръча едно мазило...от вчера мога да си седна да д-то почти безболезнено..

За къпането,тук не искат да се предпазва пъпчето по някакъв специален начин,само да се подсушава добре със памучни тампончета.Падна ни в Четвъртък и сега съхне и мястото ,където е била прищипано.Къпим я през ден -два със шампоанче и за сега и харесва във ваничката.Майка я държи,мъжо полива,аз снимам Simple SmileSimple Smile
Една позната ми каза един "трик" за да не плаче беби ,като се къпи...ако имате помощ по време на къпане,нека някой хване за ръчичките бебчо.По този начин се успокояват ,че не са сами.
Пробвайте ,може и да помогне,знае ли човек.

Еспумизан и аз гледах листовката и наистина пише 25 капки преди или след хранене...Аз не го давам редовно ,защото съм редовна със Колийф-а и  за сега помага...

Пуки и аз днес това си мислех,нормално ли е да спи и яде само,сега...след няколко дена в крясъци и викове....Дано да е нормално???
Вашите бебнца как са ,момичета???Колко будуват??

# 29
  • Мнения: 4 292
Пак да питам, колко минути или часа преди храненето давате Вигантола?
Непосредствено преди първото сутрешно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт