Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро! Вчера цял ден се опитвах да се включа ама така и не се получи!
Майлили, аз хемороиди нямам обаче виж запека е страшна екстра при мен! Аз и преди да забременея и като забременях си го имах ама сега е мамата си трака положението, нищо не ми помага какво ли не пробвах ( Дуфалак, Ева Кю свещички, повече плодове, супи, течности )  и файда никаква. Вече не знам какво да правя имам чуството, че и беба се е запекла заради мен  Sad Ако някой може да помогне няма да е никак лошо.....
Виждам, че не само аз съм на ръба на нервна криза, всички се возиме на тоя влак! И аз искам да изляза, да се нафръцкам,да мога спокойно да пия едно кафе навън, да си изпуша една цигара, а не да гледам мъжо като пуши като жално кутренце, да пообиколя магазините и да си направя някое и друго подаръче, да си купя някоя нова дрешка, но няяяяяяяяяяяямаааааааа! Ходя си по анцунг по цял ден, добре че имам 3 - 4 комплекта и се ги сменям, много съм фешън! Има дни в които не си реша и косата, просто нямам време и до тоалетната да отида за друго да не говориме! Не мога да ям всичко, трябва да се съобразявам с кърмаческата диета, вчера правих фреш от грейпфрут и портокал на мъжо и така ми се пиеше ама не може, цитрусите са забранина храна за кърмачката! Не си доспивам, с тоя скапана помпа съм се сраснала като крава с агрегат, на моменти ми иде да тегля дна майна и да я запратя в стената, болят ме гърдите, зърната ми приличат на едно нищо!Изнервена съм до ента степен, но като я погледна такава мъничка и сладка...... Борбата е безмилостно жестока, но знам, че кърмата ми е най - доброто за детето ми!
Ето и аз се оплаках! Няма да се предаваме, всичко е в името на децата ни! Прегръщам ви  Hug и кураж!

Шики, тази твоята девойка всички я чакаме с нетърпение, ама не му давай зор на детето, то си знае работата!  Peace
Започнах да давам на Рая залагалка, предимно вечер когато са ни силните колики и за моя радост и учудване детето се успокоява!
вигантола давам непосредствено преди храненето в 9 часа сутринта, но не знам защо трябва да се дава на гладно!
Рая я къпеме всяка вечер с шампоанчето на Себамед, после мажа с преварен зехтин, но главичката я миеме през вечер!
Направление за преглед при ортопед ще ни даде педи следващата седмица като отидеме за ваксината!
ssissi и аз имам чуството, че малката ни работи яко вече! Реве и се захласва чек, а като я гушнем с баща и и веднага се кротва, много обича да я разнасяме на ръце, само върти главата и разглежда, голяма е хитруша, трябва вече да и сложа музикалната играчка над леглото!

Ох, много дълго стана извинете ме, ма като рядко ми остава време за форума това е положението! Целувки, прегрътки и усмивки на всички!  Heart Eyes

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, снощи спах цели 3 часа...блаженство някакво изпитах,направо се чувствам нов човек  Sunglasses. После пак си откарахме едно дълго сукане,и като го махнах от гърда и така пищя, но си викам-сега е момента, оставих да грачи, разнасях го на ръце, дундурках го, но не го сложих пак на гърда...То зърна не ми останаха вече ...и тъй, малко трудно,но заспа без да е гърда

Да ви кажа, педито нищо не ни каза за коликите и капките, и аз нищо не давам-казвайте какво да купувам, аз пак ще и звънна де, ама днес е неделя, да не я безпокоя жената,че тя е бременна -на прага на раждането.
Имам Инфакол, но ви чета че не сте доволни, а Еспумизана как се дава и само за бебета ли е, или има и за възрастни-да знам какво да питам в аптеката де?

Трикси-яж круши, аз в момента имам доста, но пък нямам апетит за тях и въпреки това се тъпча, че и аз трудно ходя до ВеЦе-то. Или горещо прясно мляко, не е казано цяла чаша-може и няколко глътки само

И аз не искам да спорим за/против АМ и кърмене, който каквото има-това да дава на бебето,пък и както стана ясно,някои бебонки дори не понасят кърмата на собствените си майки...
Биберон-залъгалка не иска и го плюе,имаме 4 вида - и каучукови и силиконов, с анатомична  форма и обикновен-но не иска

# 47
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Госпойце, Еспумизан Л е за бебета  и деца напълно подходящ.Давват се по 25 капкипреди или след ядене.Разбива въздуха в коремчетата.
Инфакол-а е пак със същия активен елемент-Симетикон.При него на листовката пише ме що,че се дава постоянно за да се натрупа и така действа по-добре.Дава се по 1 пипета пълна преди хапване на беби.

Ние имахме що годе добра вечер,ама нещо не й се спи на девойката бе,само се врътка ,мрънка и шава.Бибероната за смуче малко ,плуе е я и така наново.. Whistling.....Спи ми сеееее...

Трикси,пробвай топла водичка в мед ,разтворен сутрин на гладно!  bouquet

# 48
  • Мнения: 156
Здравейте, момичета!
И аз се присъединявам към недоспалите и постоянно кърмещи мами... Outta Joint Така ме болят зърната, чееее  ooooh! И ние се разнасяме по цели нощи, храним се на час, час и половина или на два, както дойде. От два дни ходим на разходка и общо взето това му е най-дългия сън за денонощието. Къпя си го всяка вечер с шампоана на Себамед и сапунче. Така съм процедирала и с баткото. Мажа го с преварен зехтин. Падна ни пъпчето и от снощи вече се къпем в коритото, хареса му според мен. /леле колко хаотично тече мисълта ми  ooooh!/
Барабинка, да ти кажа какво правя, като пишка, като лейка... ами пазя се и залягам  hahaha Joy
Шики, дано разходката си каже думата Peace
Софко, добре дошла Hug

# 49
  • Мнения: 498
Да ви почерпя, днес бебс прави 40 дена и чакаме гости. Ходихме сутринта на църква за здраве и пречистваща молитва сега съм сложила погачата да втасва и после ще се храним.

Трикс, мила не се изнервяй. И бебчо е запечен и при нас си е ужасно, иначе пробвай сутрин като станеш освен крушки както Тони ти е казала се опитай да правиш с краката в легнало положение колело, вдигаш ги нагоре и въртиш))) дано ме разбра, така перисталтиката на червата трябва да ти се пораздвижи))

# 50
  • на Земята
  • Мнения: 174
Ето ме и мен. Ние от 3 дни сме само на кърма и ве4е цока от цица.След 4 дневно хранене от шише и Ам се бях отчаяла ,4е се е оту4ила. Но благодаря на аку6ерката ,която ми помага в къщи и с нейна помощ се справихме успешно. Коликите и ние ги имаме .Давам и Колиив,но пак си има. Докато се изака голям рев и свива кра4ета милото.Като се изака се успокоява и така пак до другиу път.Проклети газове. Инъ4е си хапва,имам кърма,даже я изливам на цветята,4е не можем да иа изядем. Embarassed
Кърмим се не пове4е от 20 мин.Така ни каза доки от болницата -не пове4е от 15-20 мин ,инъ4е то ще реве и ти ще ревеш.Много се разранявали така зърната от слюнката им. После заспиваме с биба.Вода мислех да не давам,но сега давам.Педиатърката ни обясни 4е тук климата не е като в Америка и Англия и бързо се обезводняват и е добре да се дава по малко.Аз и давам готова от аптеката глукоза 5% . Мисля ,4е добре й действа води4ката,а бях против. ...
Това за сега от нас.Снимки незнам кога 6те ка4а,моя е затрил някъде кабела на камерата .
Приятен ден  !:love:

# 51
  • Мнения: 920
Пльос и аз в темата Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 27
момичета за запека - аз пия ХУСК, това са фибри от бял живовлек /става за кърмачки/. Помага за перисталтиката на червата и не води до привикване. На мен дуфалакът не ми помогна след раждането и това е нещото, което ме спаси, защото се оказа, че и аз съм си отгледала хемеорид. Ама към момента май сме се пооправили. Те са различни по големина разфасовки, пробвайте, ако искате. Дано и на вас ви помогне  Hug

# 53
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета!
Клото, нашето носле също е запушено и педито ни каза да го мажем с едно гелче Nisita два пъти дневно, и сякаш настъпва подобрение.
Госпойца Димитрова, ние през ден се мием с шампоан, пак по съвет на педиатърката.

# 54
  • Мнения: 489
Здравейте! Все не ми остава време да пиша, първо гости, после докато свикнем с малката на някакъв режим, а също да се адаптираме или по- скоро баткото да свикне, че има още един член на семейството... Дори и ние с мъжа миSimple Smile  На няколко пъти се обръщам към нея с името на баткото... Като цяло е кротка, но като всяко бебе си има моменти когато реве. Явно ни започнаха коликите и в определени часове си пореваваме. Иначе много папка, направила е бузки и гушка вече, спи и ака. Това са основните неща които правим. Изцяло сме на кърма, но горе долу си спазва графика на хранене, само когато се е изакала повече, се събужда по- рано да яде. За коликите давам Колиф и то само ако има нужда. Не знам има ли няма ли ефект, но капките са доста скъпички, около 25-30лв. Това е някакъв ензим, който помага за по- бързото разграждане на млякото.
За раждането: Всичко започна на моя РД, вечертa. Силни болки и контракции, влязох да си сложа душ и да се подготвям за болницата, но после се поуспокоиха нещата. Ноща си изкарах у дома, даже успях да поспа. На другия ден отидох на преглед и се оказа, 4е съм с 3 см. разкритие, и бебето е слязло още надолу. Казаха ми да се прибирам да стягам багажа и в болницата. Така и направих. Приеха ме на обяд с не много силни контракции, но към 4 след обед се запо4на приключението. В 7 без 10 родих малкото слънчице, нормално без упойка. За последното бях помолила, но докато се мотаят насам натам, разкритието стана по- голямо и казаха, че вече е късно за упойката.  Наистина втория път родих по- бързо, но не мога да кажа че е не болеше. Слава богу всичко мина добре, възстановявам се много по- бързо и засега бебето е по- кротко от батко си...
На всички родили мами след мен ЧЕСТИТО! Да са ви живи и здрави бебечетата и много да ви радват! На всички, на които все още им предстои, стискам палциSimple Smile

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 16:33 от DEZIRELA

# 55
  • Мнения: 10
Хайде да се запиша и аз
Най-накрая изпратих свекито да си ходи и вече съм мноооооооого по-спокойна и и ЩАСТЛИВАААААААААА newsm44 newsm68
О т два дни се мъча да си приведа къщата в ред ама нещо не ми се получава.То докато изчистя изпера и т.н станало време за хранене после пак се захващам и пак ядене,но след 2 дни труд му се види края.Само до след малко де докато се завърне каката от село smile3532
Аз също вече съм разранила зърната от постоянното кърмене,но се убедих,че само със цокане не се нахранва,тоест не си взема това количество от ,което има нужда.Поради тази причина се цедя,за да съм сигурна,че е изяла точно толкова колкото трябва.Между самите хранения давам чайче от семена на копър и само когато коликите станат зверски давам Еспумизан.Спи ми се и на мен много ама няма как трябва и за бебето и за каката да се грижа.
Исках да питам тия ,на които са им правили епизиотомия-паднаха ли ви конците,които сами е трябвало да паднат? newsm78На мен УЖ ми ги махнаха в болницата,но оставиха един (май),който трябваше сам да падне,ама неказаха кога WearyУсещам го като се мия и ме наболява.Гледам някои за секс говорят Embarassed,то как да стане при мен като д-то ми е като гоблен с тия конци.В русе практиката е винаги да срязват та искаш неискаш ,никой не те пита,още повече че аз вече имам една и сега тая как са ми я направили хич и незнам   
Хайде,че стана много дълго.Отивам да доя Милка,че след малко ще се храним.

ШИКИ,айде стискаме палци душко Hug

# 56
  • Мнения: 1 020
Шики от сутринта не е писала, може би все пак е дошло време Simple Smile Успех ако е така  Hug
Шари аз бях с конци, които не се махат... май почти навсякъде са такива  newsm78 Та аз родих на 1-ви и май около 2 седмици след това вече не ги усещах (не ми придърпваше) а и не ги усещах при миене...
То от 15-ти са горе долу толкова, така че може скоро да падне и твоя Simple Smile  Hug
Сега гледам беба и таткото как спинкат (заспали пред ТВ) Simple Smile ще ги щракна и ще кача снимка да ги видите и вие какви са сладки, особено Алекс  Laughing  hahaha (смея се защото са си адаши двамцата)

# 57
  • Мнения: 42
Elichka_mama, тук съм Hug! Сглобяваме с мъжа ми един скрин! Laughing Едвам гледам! Много ме изморяват тези разходки из големите магазини като Практикер, Мосю Бриколаж и т.н.... Днес беше страшно просто! Поне имаше ефект, намерихме каквото ни трябва! Само ме е яд, че тъпия скрин вътре е с части от най-различни цветове... зелено, черно, бяло, кафяво... Абе явно от остатъчни материали е направен, ама за 150лв. толкоз... ooooh!
Та ще ви подържа в напрежение още малко Embarassed, няма как!  bouquet

# 58
  • Мнения: 3 453
  Запис!Нямам време да чета  и пиша от разходки...таткото все ни извежда, че от утре му свършва двуседмичната отпуска.

  Шики, миличка дано утре родиш.Три е страхотно число! Hug Heart Eyes

# 59
  • Варна
  • Мнения: 152
Леле как забравям... какво щях да пиша!?

Госпожице, и аз така не ходя на дълги разходки, най-често обикаляме из квартала... С теб нали сме близко?  newsm78
На площадката до СБА (до Дубровник) се събират майките - ела някой път! Даже там се кърмят ... аз още не смея и се прибираме, но защо пък не?!  Wink

А за зеленото ако и аз се притеснявам! Имаме от 2 дни зелено ама тревно зелено ако. Една майка ми каза, че може да е от претопляне, друга от ядене на много сладко на майката или от изстудяване...  newsm78 Не знам, сладкото го спрях, сега се чудя какво още...

Иначе вчера една дълга разходка направихме из морската - 4 часа!  Grinning Накърмихме се на една пейка зад делфинариума!  Laughing Забелязвам, че коликите ни са веднага след хранене и ако излезем навън се успокоява от друсането на количката и заспива.  Simple Smile А иначе трябва да мине един час понякога докато се успокои.

Сетих се - За къпането легнал или на ръка още?
Мен ме е страх, че ако го къпя легнал ще напълня ушите с вода и малко ми е неудобно. А иначе ползваме сапуна на себамед и за главичката...

Друго после, че ме вика да яде...   Hug

Общи условия

Активация на акаунт