Отговори
# 60
  • Мнения: 2 140
Ето ме и мен. Ние от 3 дни сме само на кърма и ве4е цока от цица.След 4 дневно хранене от шише и Ам се бях отчаяла ,4е се е оту4ила. Но благодаря на аку6ерката ,която ми помага в къщи и с нейна помощ се справихме успешно. Коликите и ние ги имаме .Давам и Колиив,но пак си има. Докато се изака голям рев и свива кра4ета милото.Като се изака се успокоява и така пак до другиу път.Проклети газове. Инъ4е си хапва,имам кърма,даже я изливам на цветята,4е не можем да иа изядем. Embarassed
Кърмим се не пове4е от 20 мин.Така ни каза доки от болницата -не пове4е от 15-20 мин ,инъ4е то ще реве и ти ще ревеш.Много се разранявали така зърната от слюнката им. После заспиваме с биба.Вода мислех да не давам,но сега давам.Педиатърката ни обясни 4е тук климата не е като в Америка и Англия и бързо се обезводняват и е добре да се дава по малко.Аз и давам готова от аптеката глукоза 5% . Мисля ,4е добре й действа води4ката,а бях против. ...
Това за сега от нас.Снимки незнам кога 6те ка4а,моя е затрил някъде кабела на камерата .
Приятен ден  !:love:

Здравейте и от мен!
Аз се цедя още с помпата и млякото го давам след 3 часа.После пак се цедя за следващото папане.Бях много изнервена и така ми е по-спокойно.Не мога да си седна още на дупето и малката не иска да суче.Засега и давам по 100-120 мл иначе педито казва 90 мл ама реве за още.
pokjei,  и ние имаме газове и по същия начин ревем и свиваме крачета. Sad

# 61
  • Мнения: 966
здравейте
Да се отчета и аз набързо,че таткото сега къпе голямото мишле,а малкото го кърмя на компа.
Днес успяхме да излезнем навън два пъти.Когато съм с двете ходим в най-близката градинка на 4-5 мин.
Мими беше писала,че те е страх да свалиш първо количката после бебето.Аз като си оставям количката без надзор я слагам на контра,така все пак малко ще се забавят преди да я вземат....
Вечер се старая да не спи от 21.00 до 22.00 че после след банята и чипането да спи много.Буди се към 3.00 ч. аз веднага я храня преди да е заревала силно и тя след яденето заспива и се събужда пак към 6-7 ч. пак яде тогава и веднага заспива.
Голямата също ме буди 1-2 пъти нощес за да пикае и веднага заспива.Аз ги обслужвам и после спя,ако не съм се наспала полягвам и следобед.А домакинската работа край няма.......

# 62
  • Мнения: 40
Привет и от мен!
Днес си направихме една чудесна разходка с тати и малкото зайче. За сефте седнах на кафе от 1 мес, и пих даже 1 безкофеиново  Wink
Поздрави на всички, щях да пиша още, ама татито ме вика, че е сложил да вечеряме.
До скоро  Hug

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 33
И най - накрая да успея да се включа.
Тони чудеше се дали се издържа на рев и неспане и колко.  Издържа се, издържа се. В един момент ще свикнеш на вечното безсъние, с рева малко по-трудно. Аз съм се настроила, че след около две години ще спя отново. След ревящата нон стоп Александра бях сигурна, че ако ми се падне още едно такова дете ще съм за психитрия, но се забравя и сега съм доста по-спокойна.

Днес бяхме целия следобед навън, с едно прекъсване за хранене вкъщи и през цялото време спа като къпан, какво ли ме чака тази вечер?



# 64
# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 576
От 12 часа сме по улиците. От 12 до 3 из центъра и на лекар, че нещо се оказва че имаме алергия към белтъка на кравето мляко, а после още 3 часа из квартала.Като усетих че ще го хващат зверските колики и викам айде навън белким поспи, и номера мина. Лекарката ни каза да даваме Колииф на всяко ядене, а Еспумизана да го намалим на 10 капки и да ви кажа тия 10 капки, все едно не давам нищо. ooooh!Ще почваме и лечебно мляко,и ваксините ни отлагат след 6тия месец, и захранване след 6тия месец. И всичко това превантивно,защото имаше една капка кръв в акото и беше с малко слуз. Иначе на такова малко бебе няма как да се направи тест за алергия и всичко това е само на база предположения. А за зеленото ако гледам пишете, та да ви кажа че най-често причината за него са коликите или смяна на млякото, а ако се кърми, нещо от манджата на мама.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 21:35 от *Pukanka*

# 66
  • София
  • Мнения: 1 476
Шики, хубави разходки си правиш...да ти споделя, че аз точно след такива обиколки по големите хипермаркети тръгнах да раждам...търсихме си хладилник спешно, ама голямо избиране избирахме 2 дена по цял ден обикаляхме Техномаркет, Технополис, Денси и т.н., по няколко пъти...много изморително наистина, но имаше резултат  Hug Дано и на теб да въздейства така  Peace

И ние изпратихме свекървата днес и сега оставаме самички с малкото човече Simple Smile Тя ни беше от помощ в домакинството, бебка ние си я гледахме, така че не съм притеснена, че оставаме сами, даже си мисля, че по спокойно ще ни е  Peace

И нас ни започнаха гадните колики, през деня спи нормално, но вечер я почват и не може да заспи и реве от болка милата ми...даваме само чайче от копър засега, но ако продължи или се влоши положението ще питам педиатъра какво да взема.

Акото от вчера ми се струва малко по рядко и леко слузесто, това възможно ли е да е от коликите или да търся причината другаде  newsm78

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 723
Добър вечер Hug
Аз се поизгубих,защото мама,тате,сестра ми и племенника ми бяха на гости за уикенда.
Беше страшно приятно и малката има още нови подаръци ще ги снимам и ще се похваля.
Направихме разходка в морската и беше много хубаво.

За яденето ние се дохранваме след всяко хранене,аз и правя по 60мл.и Никол понякога ги изпива всичките,понякога само 30мл,а понякаго нищо.
Имам само по1 чисто кърмене на ден-сутрин или на обяд.
Нощем е изцяло на АМ по 90мл.

Аз също си имам страшни проблеми с хемороидите.
Сутринта щях да ревна направо.
Мисля да искам направление от джи пито за преглед,че така не се живее.

Иначе аз се разхлабвам с чаша топло мляко с 2-3 лъжици мед.
Действа безотказно,а и е вкусно.

За къпането от онази вечер се къпен легнали.
Аз я къпя с шампоанчето на Бочко и косичката и телцето.

За Еспумидана-аз го давам  избирателно според нуждата,като сутрин,обед и вечер е задължително,за мое спокойствие.

8Eos8 много сте сладички и тортате изглежда много сладка. Hug

# 68
  • Мнения: 1 020
Аз все тръгвам да пиша за зеленото ако ама все забравям  Embarassed
Като казах на докторката (от болницата) онзи ден на прегледа за зеленото ако и че ми е много странно че има да речем веднъж зелено, на следващото акане нормално и на по следващото зелено, тя ме попита дали съм видяла да ака зелено или на памперса е зелено... учудих се и й казах че не съм виждала да ака, а само по памперса...
Та тя ми каза, че е напълно възможно цвета да се смени след като бебето се изпишка след като е акало  newsm78 така че вече не знаааам  ooooh!
Аз се притеснявам, че напоследък акото й е станало доста водничко... на консултация сме на 5-ти и ще говорим с доки... дали да не ям през това време запичащи храни... какво мислите?
За трудностите с ходенето до 00... аз си купих свешички Ева кю и веднага проблема изчеза... без да съм си сложила дори една... явно психологически отмина, само като си представих как ги използвам  Crazy

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А, забравих да ви кажа. лекарката ни каза че много растем. Трябвало по 25 грама на ден, а нашия дребус расте с по 50-60 грама на ден. newsm78

# 70
  • Мнения: 1 020
Пуки да не е заради АМ? Племеницата ми доста наддаде и е като подута цялата...  #Crazy
Много е пухкава, а докато беше на кърма детето не изглеждаше така "напомпана"  Sad

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуки да не е заради АМ? Племеницата ми доста наддаде и е като подута цялата...  #Crazy
Много е пухкава, а докато беше на кърма детето не изглеждаше така "напомпана"  Sad

Да, точно от това е. Особено от НАН много пълнеят. Преди 14 години и дъщеря ми хранех с НАН  и почнаха да ни се карат че беше станала много шишкава. Ама нищо не мога да направя, защото малкия яде още едва по 80 мл. , но ако му дръпна шишето като е изпил примерно 60 мл. и се усеща диваненцето и докато не му бутна и останалото в устата крещи. Laughing Така или иначе след два дни започваме лечебното мляко Фризопеп и от него едва ли ще натдава така. Пък и било много гадно на вкус.
Той отскоро натдава така.Едва от седмица давам НАН, преди това беше на Аптамил, но не му понесе, акаше по 10 пъти от него. С Аптамила почти не натдаваше. Чак на 12-14 ден си възвърнахме теглото от раждането мисля. Роди се 2800,отслабна до 2700, сега е 3400. Не е много за 21 дни общо, но последната седмица е това бурно натдаване и затова лекарката ми каза че е много.

# 72
  • Мнения: 1 020
Пуки, явно наистина НАН-а наистина е така, защото и племиницата е на НАН  #Crazy
Хубаво е, че щ смените, зашото на мен много не ми харесва как напомпва децата... даже ми се струва че бебчето взе да се изнервя от него.. мога и да си внушавам ама беше адски спокоино бебе а сега само се сърди и мрънка...
 тя е на 4 месеца и може просто да е влезнала в друг период и да си внушавам...
Шики как си душа?
Ели ти как си? поуспокои ли се малката душица?

# 73
  • Мнения: 817
Здравейте, сладурки!

И аз най-после да успея да се включа.

За къпането - преди да ни падне пъпчето се държахме за гърдичките, а сега я слагам да си легне в коритцето, НО много плаче. Това нашето дете хич не обича да се къпе  Confused Педи уж каза, че малките бебета си плачат при къпане, ама все се надявам този период скоро да мине, че тя направо се дере, а не плаче. Иначе днес й направихме водата 38 градуса, а не 37 и почти не е плакала, та може и студенко да й е било. Иначе нашето педи каза да я мокрим цялата още в деня, в който й падне пъпа и така и направихме и проблеми не сме имали. Косицата ни каза да я мием през 2 дни с шампоанче, а тялото - през 1.
Да си призная честно на нас ни се случи до сега 3  пъти да пропуснем къпане, ама нито бебето е мръсно, нито нищо. А и още нещо се сетих за пъпа - дори след като падне трябва да продължавате да го мажете със спирт, за да може по-бързо да се оформи, както трябва.

За кърменето -  аз почти никога не се изцеждам след кърмене, само когато са ми много напрегнати гърдите. Е, понякога ми се случва докато спя да си потекат и да наводня леглото, но това много рядко се случва. Иначе бебека всеки път различно време се храни, от 20 мин. до 1 ч. 30 мин. Забелязах, че има зависимост от това, колко време е спала - колкото повече спи, толкова повече яде после и обратното.

За коликите - аз не съм 100 % сигурна вече дали имаме колики, но когато сме се съмнявали съм давала по 20 капки Еспумизан след ядене. Иначе мойта кума чела някъде при колики да затопляме коремчето на бебето със сешоар. Естествено пробвахме и резултат има. Почти веднага спира да плаче.

Трикси, горе главата, мила  Hug Няма да се отчайваш, ей! Аз гледам като съм се наспала да си направя маникюр или някоя маска за лице, все действа ободряващо. Ще дойде и нашето време да излизаме и да се глезим. И да те успокоя - и аз съм се сраснала с анцунга си  Laughing

Шики, чакаме скоро новини от теб.

Аз пак имам въпроси към мамите със секцио, ама не знам дали ще имате време да ми отговаряте на въпросите  Blush

Искам и да ви почерпя, че на 27.10. имах рожден ден, ама нещо не успях тогава да се отчета.



Хайде целувки на всички!  bouquet

# 74
  • Мнения: 899
Здравейте, сладки  Hug. Не знам усетихте ли, че поизчезнах. Имах малко проблеми, миналия вторник направих обилен кръвоизлив и се наложи да полежим с бебка в болницата. Хукнахме тогава с мъж ми по спешност към болницата, че много кръв изшуртя наведнъж и губех съзнание (как караше той не ми се спомня  Crazy), а те ме приеха веднага. Скъсах се от рев за детето и лекарите направиха необходимото да ме прехвърлят от Гинекология в Родилно и да приемат малката в Микропедиатрия с фалшива диагноза, за да е при мен. Та така, погостувахме още 5 дни на отделението и днес ни изписаха. Сега съм добре (да не чува дявол), размина ми се кюртажа (уж обстойно ме изследваха и го отхвърлиха като необходимост) и бях само на химичен масаж на матката, т.е. с лекарства. А една гинеколожка ме "успокои" с думите "Случва се, моето момиче, не случайно казват, че до 40-я ден родилката е с единия крак в гроба, едно време в такива ситуации са умирали жените, като е нямало кой да помогне...пък и не си застрахована, че няма да се повтори"  Shocked . Кажете нормално ли е да се говори така на родилка   Twisted Evil. Лекарки и сестри все висяха над мишето да й се радват колко е красива и пораснала  Flutter. При повторното й приемане беше 3,820 кг, т.е. с 470 гр повече от изписването. Мисля, че е доста добре, а?
Видях, че и Надето е минала през същите перипетии, заедно раждахме с нея и пак едновременно получихме неприятните усложнения  Confused
Честити бебчета на Софко, Сисилия, Деним, 3te...ki и другите нови мамчета   bouquet  bouquet  bouquet
Сега гледах снимките на Ванчето, Крисси и Гуава. Замислих се колко различни изглеждаме след раждането - излъчваме нежност, мекота и любов, а най-вече щастие  Heart Eyes
Колан не смятам да слагам, корема ми почти се прибра вече, издуто няма, само кожата още е леко отпусната, но виждам подобрението ежедневно. Иначе още съм си шишка - 64 кг, но то и няма друг начин при това ядене, засинявам се направо и се оправдавам с кърменето  Mr. Green. Има време, ще слабеем, сега приоритет ми е да е нахранено достатъчно детето
Права е Параходчето - ден с ден няма еднакви, и за хранене, и за спане, и за акане. Все още се опознаваме и гледам да не си вадя притеснителни заключения. Чета и вие какво пишете и още повече се успокоявам. А и нещата се променят - примерно преди изцърквах след хранене едва 10-30 мл от гърда, а сега стигам 40-60, не всеки път, а когато ми се стори недоизсукана гърдата.
Някой беше питал за Тоbrex - аз слагам маз на очичките (има капки и маз), в болницата ни я изписаха, че имаме леко възпаление
Шики, като ти гледах сладкото коремче ми домъчня за моя бивш тумбак  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт