Отговори
# 210
  • Мнения: 8
Здравейте момичета. Доста отдавна не съм имала възможност да пиша, но ви чета като мога.Бебка е добре вече 4.500 ,за 1месец сме качили 0.600гр което е добре ,но минахме на frivozom,заради запека.Имаме колики и не спим понякога по цяла нощ.Дано отминат скоро.За съжаление нямам кърма Cry
 Честито на всички родили мами
 Малката принцеса спинка сега и съм в почивка Joy

# 211
  • Мнения: 11 267
Здравейте, скъпи мои! Гледам да ви поизчета, като имам пет свободни минути (последния 1 час го правих, докато Марта спеше в скута ми, затова нямах свободни ръце да пиша Simple Smile), но за писане време - йок.

Сега - по ред на номерата. Първо, като преносила да кажа на Шики. Болничният за дните между термина и деня на раждане е отделен и се издава от лекаря, който ти е наблюдавал бременността (същият, който преди това ти е издал 45-те дни). И може, може със задна дата! Моят го взе таткото чак след като ме изписаха.
А в болницата ти дават 42 дни от деня на раждането. След това идва ред на педиатъра за следващия. Абе... бумащина!

Майлили - и ние се обръщаме отдавна. Мен вече ми е все тая дали я слагам на една страна, както е правилото тука, защото я намирам или по гръб, или обърната на другата. По корем още не сме успели Simple Smile но като ревем, "обикаляме" леглото в легнало положение. Що се отнася до Инфакола, и аз пробвах да го давам. На втората доза ми се стори, че суче зле. И прекратих. Капки не давам и до днес.

Деним ли беше питала за лохиите... моите към 20ия ден спряха да са кървене и станаха някакъв жълтеникавобял бляк. Минах на ежедневни превръзки (в случая щото не мога да изляза да купя други), но ги сменям за отрицателно време. Чакам да свършат поне те, че ми писна отвсякъде да тече по нещо... а секс на мен докторите ми забраниха преди прегледа на 40-ия ден.

Чух гласче от спалнята Simple Smile май е време да ядем. Момичета, мен всеки ден около мръкване - горе-долу когато започват и вечерните бебешки страдания, ме тресва средродилната депресия - или както там му е узаконеното наименование. Рева, тръшкам се, че не се справям, а по някое време през нощта искам да го връщам ooooh!
Последната нощ беше тежка, дано тази е по-добра.

Искрено се надявам с опита и нагласянето помежду двете ни нещата да се подобрят. Ама ууууф...

Ей, ходете на разходки... ние със съседката Сиси по цял ден трамбоваме парка Гео Милев, е днес само 3 часа, че позахладня... но зимата иде и скоро и тези спокойни моменти ще свършат... та ще останат само ревовете и задачите между четири стени...

Софко, добре дошла! Само аз ли не мога да видя Викторийката ти? Не видях да си дала линк!

# 212
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, честито на всички мами родили през последната седмица! Старая се да ви чета редовно, но не ми остава време да пиша.  На нас ни падна пъпчето в понеделник но в петък педиатърката ще ни го залепи с лепенка за пъпче защото ни е изкочило малко навън. Относно кърата аз също цедя но 2-3 пъти на ден, за сега сме изцяло на кърма.
Шики стискам ти палци всичко да мине добре и скоро да се похвалиш със хубавата новина. Лека вечер на всички.

# 213
  • Мнения: 42
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.

# 214
  • София
  • Мнения: 183
Абе гледам че някои бебчета са с лепенки на пъпчетата, та се зачудих дали и на нас не ни трябва такава. И нашето пъпче не е вдлъбнато и е леко щръкнало нагоре, но педито каза че на новородените са си такива.

# 215
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Хайде и ние да се разпишем,преди и този ден да е свършил и аз да не съм го докарала до никъде...

Параход,и аз съм  така с наближаването на поредната нощ...налягат ме страхове,какво ли ще е този път,панирам се ,че немога да се справя и да си успокоя детето,какво ще правя когато майка си тръгне....а бе въобще,все депресивно мислене...мрая ги тия нощи....хубаво е да знам ,че не съм само аз така.. ooooh!

Шики,с теб сме до края,хайде не остана.Само проверям пътьом дали нямаме,новина за най-чаканото бебче!

И с кърменето не сме добре ние и това допринася за отчайването ми...май ще се предавам и си я оставям на АМ само,за да сме спокойни и двете...

# 216
  • Мнения: 832
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.
Случайно видях поста ти и искам да те посъветвам да кажеш на счетоводителката си,че е абсурд да те пуска в неплатен отпуск, когато се очаква да родиш.Независимо,че преносваш,ще ти бъде издаден болничен за тази разлика в дните!Би трябвало да го знае.Просто,когато ти издадат този болничен, й го занесете възможно по-скоро, за да може тя пък да го занесе в НОИ и да няма просрочване.

# 217
  • Мнения: 42
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.
Случайно видях поста ти и искам да те посъветвам да кажеш на счетоводителката си,че е абсурд да те пуска в неплатен отпуск, когато се очаква да родиш.Независимо,че преносваш,ще ти бъде издаден болничен за тази разлика в дните!Би трябвало да го знае.Просто,когато ти издадат този болничен, й го занесете възможно по-скоро, за да може тя пък да го занесе в НОИ и да няма просрочване.
Благодаря ти, струва ми се, че тя не е много наясно какво трябва да прави и пришпорва мен вместо да се осведоми от компетентните органи.

# 218
  • Мнения: 678
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.
Шики на какво основание ще ти пуска неплатен отпуск? Аман от некадърни счетоводители. Като иска да си оправя заплатите - за тези дни те води, че си била на работа, работодателя ти плаща заплата, а след това като им предоставиш болничния, те си удържат каквото трябва и подават в НОИ декларация образец 1 с коригирани данни. Кажи й, че така правят в големите фирми и като не днае да звънне в НОИ да ги пита.

# 219
  • Мнения: 42
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.
Шики на какво основание ще ти пуска неплатен отпуск? Аман от некадърни счетоводители. Като иска да си оправя заплатите - за тези дни те води, че си била на работа, работодателя ти плаща заплата, а след това като им предоставиш болничния, те си удържат каквото трябва и подават в НОИ декларация образец 1 с коригирани данни. Кажи й, че така правят в големите фирми и като не днае да звънне в НОИ да ги пита.
Абе само ми вдига кръвното тая...! Тука вдигнах сума народ да се занимава с глупости заради некомпетентността и! Утре ще се разправям пак с нея! Благодаря ти мананче Hug!

# 220
  • Мнения: 832
Благодаря за отговора момичета Hug!
Проблемът на моята счетоводителка е, че болничния ми е в края на месеца и сега тя трябва да изчисли заплатите и за това не знае какво да прави явно. Щяла да ми пише неплатен отпуск Crossing Arms.
Шики на какво основание ще ти пуска неплатен отпуск? Аман от некадърни счетоводители. Като иска да си оправя заплатите - за тези дни те води, че си била на работа, работодателя ти плаща заплата, а след това като им предоставиш болничния, те си удържат каквото трябва и подават в НОИ декларация образец 1 с коригирани данни. Кажи й, че така правят в големите фирми и като не днае да звънне в НОИ да ги пита.
Но и така не се прави. Поне в нашата кантора. Щом като е в болничен за бременност и раждане то е логично,че ще роди, дори и да преносва.Няма как да я водят, че е на работа, да й платят осигуровки(после никой няма да ги върне тези осигуровки). Просто си продължава да е в болничен за бременност и раждане до 315дни и всичко е наред.Няма да подава и коригираща декл.1.

# 221
  • Мнения: 678
На мен днеска ми е супер куц ден  Rolling Eyes
Тръгнах да вземам на малчо Акта за раждане и да подавам молбата за еднократна помощ та
1. Спряха ме полицайте - то аз си бех виновна де - по трамвайната линия и говореща по тел. - както и да е поолекнах с некой и друг лев  Confused Принципно съм да се пишат актове като си виновен, обаче като се сетих какво висене е в КАТ СОфия и реших, че никога нема да стигна да си взема талона  Crazy
2. Спрях пред община Средец и в един момент като излязох се оказа, че колата ми е заключена със скоба. И там вече се ядосах много, щото не са обозначили като хората синя зона, не се появи чичкото с талончетата, а само е чакал да тръгна и е привикал колегите си. Пък азз ако бях разбрала, че е синя зона със сигурност щях да си пусна смс.  Close
3. Добрах се до социалните с хиляди перипети и се оказа, че трябвало и Акта за раждане на баткото. Подчертавам го, та да го знаят и другите мами с две деца  Wink
За капак, като се прибрах с остра нужда да си изцедя и двете гърди след цял ден миткосване се оказа, че някой е завъртял копчето на микровълновата на функция грил и познайте какво му се случи на стерилизатора  Twisted Evil СЕга си чакам новия да ми го донесе татето  Crossing Arms

# 222
  • Мнения: 678
Дион сигурно си права  Peace. Аз все пак не съм счетоводител  Wink Бях, но във времена, когато процедурите бяха доста по-простички. Споделям пре мен как действаха счетоводството с предходните болнични преди 45-те дни, когато не гто представях болничния в срока, в който трябва. Не съм чула да са имали проблем с НОИ.
Проблема е, че е некоректно на своя глава да й пуска неплатен отпуск.

# 223
  • Мнения: 42
На мен днеска ми е супер куц ден  Rolling Eyes
Тръгнах да вземам на малчо Акта за раждане и да подавам молбата за еднократна помощ та
1. Спряха ме полицайте - то аз си бех виновна де - по трамвайната линия и говореща по тел. - както и да е поолекнах с некой и друг лев  Confused Принципно съм да се пишат актове като си виновен, обаче като се сетих какво висене е в КАТ СОфия и реших, че никога нема да стигна да си взема талона  Crazy
2. Спрях пред община Средец и в един момент като излязох се оказа, че колата ми е заключена със скоба. И там вече се ядосах много, щото не са обозначили като хората синя зона, не се появи чичкото с талончетата, а само е чакал да тръгна и е привикал колегите си. Пък азз ако бях разбрала, че е синя зона със сигурност щях да си пусна смс.  Close
3. Добрах се до социалните с хиляди перипети и се оказа, че трябвало и Акта за раждане на баткото. Подчертавам го, та да го знаят и другите мами с две деца  Wink
За капак, като се прибрах с остра нужда да си изцедя и двете гърди след цял ден миткосване се оказа, че някой е завъртял копчето на микровълновата на функция грил и познайте какво му се случи на стерилизатора  Twisted Evil СЕга си чакам новия да ми го донесе татето  Crossing Arms
Съчувствам ти искрено! Hug

# 224
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мале, Манана, днес не ти е ден.  Hug

Тони, де си бе? Нали в 5 часа щеше да си при Желева.Аз си чакалих там от 4.20 до 5.20 когато излязохме от кабинета, гледах,гледах да ви видя, ама ви нямаше. За 5 часа беше една мама с дълга коса и без фуста. GrinningСигурно аз не съм разбрала кога ще ходиш.
Иначе фонтанелката ни е добре.Даже не се налагало контролен преглед. Лекарката ми обясни за фонтанелите и Матерната,която изписват сега на бременните и че това било вредно, но нямаше време за подробни разговори защо и как. Аз така или иначе съм против всякакви изкуствени витамини,добавки и лекарства де, и не пих Матерна като бях бременна. А иначе бебетата,чиито майки са пили такава ,често се раждат и направо със затворена фонтанела.Но лекарката каза-Ладвам се като видя отворена фонтанела, а не изкуствено затворена с боклуци.Каза че е забранила категорично на нейните дъщери да пият витамини по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт