Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Параходчик, дръж се жено  Hug ще оцелеем, тия малките ревящи маймуни ще пораснат и няма да грачат толкова
Днес си пропуснахме прегледа,заради зверския рев...
Излязохме по-рано-да се разходим и от разходката да отидем на прегледа за фонтанелата, обаче отидохме по-рано в клиниката, докторката пък закъснявала и на моя грах му се събраха почти 2 часа от последното хранене, а нямах изцедена кърма и като ревнааааааа -в София чухте ли го, щото съм сигурна че в Шумен са питали кой реве  ooooh!

И майка ми(беше с мен за подкрепа уж) като се паникьоса що ревял толкова и като все да се шашка, и познайте дали ми беше спокойно на мен...накрая спринтирахме с количката до вкъщи, дра се през цялото време, не че живея далече от клиниката, ама от къде тая сила-нали е гладен...?
Нацоцка се, почина си за една минута от яденето и отвори уста пак да реве, натиках му гърдата и си пуснах Милен Цветков да гледам...
Гале,  и аз всяка вечер се питам-какво ще правя мама като си замине, сега си поделяме укротяването, ами после...

Ах, Пуки-аз докато си напиша поста ти се появи,ами с тоя рев....щяха да ни изгонят сигурно, пък навън беше много студено и тъмно да кръжим. С тебе все се разминаваме  Laughing

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тони, ама ти много се измъчи бе мила. Аз ако бях на твое място, досега 100 пъти щях да питам лекарката по телефона за този непрекъснат плач. Защо не й звъниш по телефона, да ти каже да даваш Еспумизан или друго.Не че много помагат, но притъпяват да ти кажа. Аз например на Юдова досега поне 10 пъти съм й звъняла. И без това е посрана,че не взе предвид алергиите ми, ще ме трае за наказание по телефона. Мъжа ми оня ден така й кресна, че направо забрави какво се прави на консултациите. И а е гъкнала, така ще украся Майчин дом по жълтите вестници,че свят ще й се завие. Поне връзки колкото щеш по тия вестници.Якова и Яков знаят това и вече веднъж ги заплашихме, че много взе да им става и скоро ще изгреят пак в някоя медия. Ама аз да взема да кача една снимка, поне на вас да ви покажа за кво иде реч в тоя Майчин дом, дето така го хвалех преди. Сега ще се заема и ще ви дам линка да видите не са ли за жълт вестник #Cussing out.

И днеска гледам написали на Дани на картона че има алергия към мляко.Сякаш те са го диагностицирали. #Cussing out А колко й говорих за тая кръв в акото,за денонощните колики, и за пъпките, дето били бебешко акне.Трънки.Всичко това било признак за алергия към белтъка на млякото,пък тя ми  вика спокойно, нормално е.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 20:06 от *Pukanka*

# 227
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ето момичета, вижте сами.Че като се сетих пак и подпалих. И това във ВИПа на Майчин дом, където плащахме по 160 лв. на ден за мене и мъжа ми освен раждането. #Cussing outТова бялото не е мляко, а варовик.
 

# 228
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Пуки,ами не и звъня на Хариева, че нали и тя е в последния месец, сигурно я скъсват от телефони,все ми е неудобно да я притеснявам
АЗ купих Еспумизан, давам му по 25капки сутрин, обед, следобед и вечер-ефекта сякаш не го забелязвам,ама аз давам от събота или неделя-не помня. Зверския рев, обаче не е придружен със свиване на крачета или нещо подобно, даже се изпъва като струна,ама незнам дали е от коликата или от зор да реве все повече и повече...
Голям сме цирк
Много гадно,че така си разочарована от МД, аз имам лоши впечатления само от К.Атанасова, обаче днес пък се издразних, че тая Желева закъснява, освен това преглеждала само от 17 до 18ч-егати,по тъмно не ми се ходи, пък малкия яде то това време..

# 229
  • Мнения: 217
Тони, погледни това - на мен ми бе полезно
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/

И тук
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/81/

Възможно ли е Момо да иска да суче често заради колики или заради това, че има много мляко и се нагълтва само с предно и воднисто? Погледни какво пише там за предното, което е богато на лактоза и ако поема само от него е неспокойно и има повече колики и газове. Ето и част от инфото:

Когато майката има повече от нужното за бебето мляко, често могат да се наблюдават следните неща:

Бебето плаче много, често е раздразнително и неспокойно
Бебето може да гълта задъхано, да се дави, да кашля, да пръска мляко по време на храненията
Може да имате усещането, че бебето хапе или стиска чеюстите си, докато се храни
Млякото пръска на струи, кагота бебето пусне зърното - особено в началото на кърменето
Зърната на майката може да са разранени
Бебето може да се извива назад и да се стяга, понякога пищейки
Кърменията изглеждат като борба, бебето се пуска-захапва и така много пъти
Храненето може да е много кратко, често не повече от 5-10 минути
Връзката на бебето с гърдата може да се опише като любов и омраза
Бебето често се уригва и има газове между храненията, повръща много
Изпражненията на бебето са зелени, воднисти или пенести, експлозивни
Гърдите на майката се усещат препълнени през повечето време
Майката често страда от запушени канали, които може да водят до мастит (възпаление на гърдата)


Пуки, то бива мизерия, ама чак пък толкоз...... За 2 лв шише...
Пук, я да те питам... Ползваш ли възглавницата против рефлукс? Моят се изхлузва от нея, днес даже го намерих съвсем свлякал се и обърнат напреки на леглото. И както казва Параход... аз го слагам на една страна, пък го намирам по гръб, поне досега бях спокойна, че спи под наклон, ама утре като нищо ще се затрупа под завивката  #Crazy

# 230
  • Мнения: 498
Леле Пуки, какъв е този ужас?! Тия болници никога няма да се оправят. И то на бебета да дават таквоа нещо #2gunfire

Галакса, мехлемчето го ползвам, не че исках но бебс се е задръстил много. Сополки почти няма, обаче се опитва да се изкашля и се е задръстил яко, хрипти като възрастен човек, когато гърлото му е задръстено от храчки и не може да ги изкара.((((

Никози, да мехлемчето е това което го написа. Не знам дали е добро, но дано му помогне, че то колко трудно се вкарва в носа не е е истина. Чудя се с какво да му го напъхам newsm78.

Мис Феъри, днес си взех Аптамил, ама чист, в смисъл не е комфорт или друго, не знаех че има и такива и днес в магазина само този ми дадоха, сега го изцика да видим, но се чудя дали директно на него да минавам и да зарежа Фризолака, или постепенно да ги редувам, докато мина изцяло на аптамил?! Дайте съвет, моля.

За прегледа, не помня дали казах, вече сме 4000 кг. и 56 см. Не знам как всъщност трябва да върви растежа, няма ли някаква сравнителна таблица както по време на бремеността? newsm78 След месец ни казаха да сме здрави, че ще му бият Пентаксим и трябва ние да си я купим.

За секса, еее... вече не е мираж))) Мога да се похваля, че не ме боля, изключвам в началото докато се поотпусна малко, лек дискомфорт и кожата имах чувството че ще ми се разкъса, но после даже и се наслаждавах. Само се притеснявам, че май съм се поразширила и мъжо каза, че ме усещал по-широка отпреди  ooooh!

Ето да ни видите от питата за 40 дена.


А ето и баровската му злтна гривничка от свеки, на която му е гравирано името. Така съм се смяла, реших че като излиза с колата (демек количката) ще кара (ще се вози) с извадена ръчичка навън  Laughing


Шики, още ли не е родила?!

# 231
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Йоанче,незнам вече какво може да е...абсолютно съм объркана #Crazy- двата линка приличат много на нашето положение, ама как да постъпя?
Първо мислех,че нямам достатъчно мляко и че детето гладува-дереше се от рев, включих добавка
После,  започнах да се цедя и да му давам хем от гърдата,хем изцеденото на едно хранене,че да ги докарам милилитрите за едно хранене
Първо давах само едната гърда на кърмене,после и двете, сега пак давам само едната....
За времетраенето-държа го до последно, да суче и предно и задно и най-задно ако ще мляко........
Аман
Накрая ще почна да се цедя и да давам само от шише
Излиза,че повече вредя на детето,отколкото да му помагам с тая кърма
Легнала не мога да кърмя-както съветва Хедра, пробвах и нито на мен,нито на дребния му е удобно...

Инче, много сте хубави, и кротки  Grinning

# 232
  • Мнения: 217
Тони, щом изсуква цялата гърда, значи нямаш такива проблеми... поне засега... Моят се нагълточва за 5 минути и винаги остава в гърдата...
Може би при вас просто още не е свикнал да му тече силно, тъй като доколкото разбирам сега ти се е усилила струята. Просто го повдигай повече, т.е. телцето му да е поизправено, а не съвсем легнал. Ще ти е най-удобно, ако се подпреш на хълбок, наклонена на една страна (противоположната на гърдата, от която кърмиш). Не знам дали го обясних  Rolling Eyes
Друга поза -  облегната назад и малкият с опрян корем върху твоя...

Ако започнеш да се цедиш и му даваш само от шише, ще загубиш стимулиращия ефект, който бебето оказва върху лактацията. Момо си засуква добре, така че, не виждам причина да му улесняваш живота с шишето  bowuu
Виждаш, че малко по малко ти се наместват пъзелите, скоро ще си пушка! Няма да се усетиш кога ще я откараш до Кралимарковата възраст  Joy

Галакса, супер, че имат имен ден Макситата! На баткото все още не съм му открила именния ден  Rolling Eyes

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Фийл, засега не са удобни тези възглавници все още.Бебоците са още много дребни за тях.Мисля че към третия месец ще влезе в действие това чудо, а засега повдигам леко, като под матрака слагам нагънати големи хавлии.

Инче, внимавай със смяната на млеката. Аз за Аптамил комфорт писах вече ,че от запек с него минахме в другата крайност-диария.Така че не съжалявай че си взела обикновения Аптамил, а не Конфорта.Ние и от обикновения се подрисквахме по 8-10 пъти де, дано при вас не е така.

# 234
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Takaa ,ние си дежурим тази вечер... Crazy
Може ли от 23.00 до сега-00.32 наше време,дане смятам ваше ,че хептен рано....да ни мъчат ш...ните колики...къркори ми ти тоя корем,опъвасе,вие като все едно я биеш.... ooooh!
Сега уж се успокои с другане и затопляне и стискам палци да не се събуди ,следкато я пуснах в леглото милата... Tired

Тази вечер имахме първата "инфарктна"ситуация...уж заспа в коша и по едно време майка ми вика:А,тя сама ли се люлее?Като погледна ,само скори и грабна детето...повърнала и през носа и тече ,наща се дави ,ама звук не издава,само се мятка.....Ей,Богу казвам ви...сърцето ми в петите отиде ....
Сега сън не ме лови и незнам,как ще заспя..........Уж е нормално ,понякога така да става,ама аз се уплаших много,чак ревах с нея... Cry

Пуки,таази снимка е ..........нямам думи.... Sick #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Госпойце и мен мисълта ,че майка си заминава ме кара да ревааа направо.Днес  й купихме вече билета за връщане...на 23/11 майка ще лети наобратно... Confused Confused

Ще се пробвам да спя...спокойна нощ на всичкиии и на бебчетата!

ШИКИ,как си мила? Hug  bouquet

# 235
  • Мнения: 498
Пуки, не знам как трябва да ги сменям?  newsm78 Дали според теб да ги редувам, за сега така правя дадох един път Аптамил, след него успя да върне няколко пъти, сега сме два пъти на Фризолак, после на кърма да видим оттях дали ще връща. И така смятам да разреждам докато изравня само на Аптамил, какво ще кажеш?

Ох, хайде отивам да спя, че едва гледам, тия нощтни хранения никак не ми действат добре.

По този повод мамчета с второ детенце, кога горе-долу се ореголираха храненията и започнаха да не папкат през нощтна бебчетата?

# 236
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, влизам направо с въпросите:
Някои от вас ползват ли шезлонг за бебето, ако да-какъв, люлеещ,люлеещ с батерии, марка, отзиви...?

Втори въпрос-след нахранване колко време горе-долу будуват бебонките ви? В смисъл почти веднага ли заспиват или си играете с тях?

Гале, много ужасно звучи това задавяне, аз откакто малкия започна да се дави като суче и на всяко второ преглъщане му вадя гърдата,той като се закашля с пълна с мляко уста и направо не може въздух да си поеме-тупам,пляскам, главата на една страна, тялото наклонено и ....пак трудно преглъща
Да не би да не я уригваш достатъчно малката, пробвай различни пози освен да е изправе на рамото ти, изправи я права -но настрани да е, т.е. раменцето и едната ръчичка да е облегната на гърдите ти...

В момента хълца и затова не реве  Laughing та имам малко тишина вкъщи

# 237
  • Мнения: 132
Здравейте
Инче и двамата и Дени и Деа спряха нощните храния няколко дни след прибирането ни в къщи
Госпойце моят шезлонг е като люлка на Бертони.Прилича на този на снимката на Ина.Много съм доволна бебчо се занимава вътре, стои си оглежда се, а и има напълно легнало положение и може да спи вътре Peace

# 238
  • Мнения: 498
Тонка, нашия шезлонг е... снимката по-горе можеш да го видиш най-обикновен, леко се полюшва, но аз главно и основно го ползвам след хранене защото има степени на гръбччето и го повдигам, за да не е направо легнал след като се напапка. Удобен ми е също защото мога да си го пренасям из къщата в търсене на слънчице))) А за бодуването много зависи понякога заспива още докато се храни и даже без да се уригне го слагам да спи, естествено му треперя после дали няма да върне.. понякога си ръкомаха, поревава, ако не може да се изака и някой път от изтощение заспива, за това според мен си е индивидуално за всяко бебенце дали ще заспинка веднага след хранене.

Гери, забравих да кажа, че вярно си приличат баткото и малката, а тя със сини очички ли е или? Блазе ти че нямате нощтни хранения, при нас задължително към 1-2 се събуждаме и после към 5-6.

# 239
  • Мнения: 217
Поне през нощта се събужда на 3 ч да яде, ама задължително си имаме нервен, буден период, продължаващ точно час и половина - един през нощта и един, когато будува сутринта... Кисели се, не може да си намери място, уж му се суче, а се дърпа... според мен не знае как да се успокои да заспи... Пробвам всичко, но засега нищо не действа, може би тогава трябва да го къпя (сутрин), за да му е по-леко будуването... понякога не заспива до обяд... Четох пред време в Спок за "периодичния нервен плач" и че е свързан с порастването на бебето - необясним е, но не  е проблем, израства се  Peace

Шики, още си тук  Hug Снощи си мислех, че ще родиш на 7-ми.... ха, то е утре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт