Кърмене след предизвикано нормално раждане

  • 1 387
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
И аз бях със система...
Не става дума за система Wink повечето майки така раждат, за съжаление, със система. И аз тоже.
Иде реч за изкуствено индуцирано раждане, без да е имало признаци за започващо такова.
Сещаш се - някои майки искат да е определена зодия детето, други имат здравословни проблеми (те или бебето) и не може да се дочака термин и т.н.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз бях със система...
Не става дума за система Wink повечето майки така раждат, за съжаление, със система. И аз тоже.
Иде реч за изкуствено индуцирано раждане, без да е имало признаци за започващо такова.
Сещаш се - някои майки искат да е определена зодия детето, други имат здравословни проблеми (те или бебето) и не може да се дочака термин и т.н.



Това според мен е глупаво,какво значи искам определена зодия.Единствената причина,която приемам да се предизвика раждане,когато има опасност за здравето на майката и детето.Зодий тинтири минтири,господ си знае работата,както се казва:-)))

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Сещаш се - някои майки искат да е определена зодия детето...

Вервай ми - и това съм чела. Нелепо, но факт Simple Smile И аз исках Мая да е Близнаци, за да празнуваме в един месец тя, аз, татко и свеки, но като я направихме по-късно, и се видя, че ще е Раче, и през ум не ми е минало да дърпам дявола за опашката и да раждам по-рано... Братовчедка ми роди и двете си деца преждевременно - първото 45 дена преди термин, второто - в първия ден на 9-ия месец със секцио по спешност и двата пъти. Голямата седя в кувьоз повечко време, малката - 1 ден. Не вярвам ако имаше избор, да избере по-ранна дата за раждането на децата си, както всъщност се наложи...Всеки ден повече в корема на мама е за добро на бебето. За протокола, макар че нейното раждане не се води индуцирано нормално (и двата пъти имаше разкритие и се налагаше да я срежат вече) - голямата я кърми 1 месец с дохранване и я отби, малката е само на кърма вече 1 месец и наддава шампионски Simple Smile т.е. проблеми с кърмата няма.

# 18
  • Мнения: 2 567
Мен също 2 дни ме блъскаха с хормони, отначало вагинално с гел, после и със система. В крайна сметка родих със секцио  Twisted Evil, но на 3я ден си имах кърма и е така до ден днешен  Grinning

# 19
  • Мнения: 102
И при мен раждането беше предизвикано нормално с таблетка. Родих за 3 часа без проблеми. На 3 час след раждането ми дадоха бебето да го сложа на гърдата. Рабирасе беба спеше и много не й обръщаше внимание. Постепенно обаче след 2-3 слагания започна да захапва.
На третия ден след раждането ми слезе кърмата. Бях много упорита и се изцеждах след всяко кърмене. Като ни изписаха на 4-ти ден беба сучеше по 30 мл. на хранене. Постепенно когато си бяхме вече в къщи се успокоихме и започнахме да се кърмим все по успешно.
Така, че мисля че предизвиканото раждане не пречи на успешното кърмене. Едно обаче е важно - да имаш желание да кърмиш. Аз вече 10 месеца кърмя , е сега нямам вече много кърма, защото беба се дърпа и не иска да суче , но аз съм упорита и се изцеждам и пак и давам кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт