КОРУПЦИЯ В ГРАДИНИТЕ !!!

  • 1 784
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Някой да Ви е задължил да си поръчвате календари малки и големи? Да Ви е притиснал до стената, а?
Всеки родител сам решава.
  Освен, че никой не притиска родителите да поръчват календари, учителките се занимават с това на добра воля, понеже изобщо, ама хич не им влиза в задълженията.А честно казано ангажираността им свързана с всички тези календарчета, картички, ключодържатели и др. е доста голяма и отговорна.Учителките на всяка група правят списъка на децата, събират парите, обясняват и помагат на всеки родител как да си попълни правилно заявката на това точно от кой вид календарче или друго нещо иска.После в деня на снимане на децата същите тези учителки приготвят, сресват, загащват и привеждат в подходящ за снимка вид децата.И най-накрая като станат готови всички неща пак учителките отделят и проверяват поръчаните от всеки родител предмети с лика на детето му и ги раздават.
 Еми много се извинявам, ама аз нямам нищо против отстъпките да си ги взимат учителките, според мен си ги заслужават.Още повече, че в нашта ДГ винаги снимането на децата е ставало заради желанието на родителите, персонала никога не е бил инициатор на тези неща.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 079
Много ми е интересно как така учителките ще взимат по 2 лева на календар?  newsm78
Самият календар струва 4-5 лева, учителките като вземат 2 ще останат 2-3 лв. за фотаджията. Нещо не ми се връзва, при условие, че един календар, който се продава, от същия калибър, който правят с децата, е около 2.50-3 лева.
За фотаджията какво ще остане?  newsm78
Как се огледа авторката на темата във въпросните 30 лева, които ще вземе учителката?! ooooh!   И кой я е накарал насила да снима детето си?  Crossing Arms
Нещо не ми се връзва в тази тема. Naughty Naughty
Да кажеш, че в държавния и в общинския апарат има корупция, че има тук-таме корумпирани лекари, хванати с взети пари - да, ама да говориш за корумпирани учителки, взели-не взели 20-30 лева, когато се снимат децата ..... ?! newsm78
А да се крепиш на думите на някой:"Каза ми на деверин Петко братовото дете, че учителките еди-къде си взимали по нещо за снимки?" ...
Не е етично да се говори така за тези, които се грижат за детето ти! Naughty

# 17
  • Мнения: 9 814
Е добре де и да вземат по два лева на календар какво от това?
Първо, никой родител не е заставен насила да поръчва подобни екстри.
И второ, цените на календарите в ДГ не се различават особено от тези във фотостудията.
Те разни хорица на високи постове за пари ще продадат и родните си майки, ние на 30 лв. казваме корупция.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз  все пак си мисля обаче, че това не е масова практика.
И все пак никой не ни кара насила да си правим календари на децата в детската градина точно. Има си толкова студия, календари се продават и по книжарниците. Така, че ако не искаме да пълним нечий джоб спокойно можем да напълним друг.

# 19
  • Мнения: 1 479
Децата ми още не ходят на ДГ.Когато трьгнат,няма да пьлня гушата на някой при положение,че сьм оборудвана с качествена техника в кьщи.И нямам нужда от календарчета, и от този род глупости. Имаше такива фото-навлеци и в родилното Stop

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
та въпроса ми е имат ли право да го правят това ?

Много ясно, че нямат право. Съмнявам се, че някой ще отговори с "да".  Peace
Не знам какви уговорки си правят учителките във вашата градина, но миналата година на коледното ни тържество имаше една "официална" фотографка, доведена от не знам си къде да снима децата с Дядо Коледа. Нашата госпожа помоли мен да снимам децата, за да не плащат родителите по 3 лева за снимка (майките от фотошопската тема знаят-помолих тях да ми пооправят снимките, за което отново им благодаря!  Hug Heart Eyes). Така че, не навсякъде я има тази далавера с фотографите и си зависи от хората-както за всяко нещо, всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт