Как да отуча детето си да спи при мен?

  • 3 133
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери спеше от бебе до 2г и 8м в стаята си.Около 2-3 седмици правихме ремонт в стаята и,а тя спеше при нас и оттогава иска при нас.Досега да е спала 10 тина пъти в леглото си.

# 31
  • Мнения: 339
Както са казали някои от вас, колкото по-късно - толкова по-трудно. Големият спеше при мен докато тръгне на училище. Много зор видях докато свикне да спи в стаята си. В началото стоях при него докато заспи и се измъквах на пръсти.  С малкия ще се постарая да не допусна тази грешка .

# 32
  • Мнения: 789
Бианка,ако наистина много се разстройва,изчакай още мъничко да се поуспокои,а после опитай не да го приспиваш ти,а да го поставяш будно в легълцето му,и остани при него докато заспи.Така практикувах с моя син.И сега понякога иска да му държа ръчичката докато заспи,защото вече е сам в стая.Но в повечето случаи заспива сам.Оставам при него около 15 мин.,за да прочетем някоя приказка и излизам.

# 33
  • Мнения: 698
Спок го е казал, две-три нощи ще плаче, когато го оставиш в неговото си легло, после - всички ще са щастливи и спокойни. Но малко майки имат мъдростта и куража да го направят. Все твърдят, че е лошо за детето да се разстройва. Е, всеки си знае.  Hug

# 34
  • Мнения: 2 237
Не знам как ще ви прозвучи мнението ми, но лично аз нямам против детенцето ми да спи при мен до когато си поиска (е,не чак до 20 годишна възраст де  Mr. Green ) Това са ми най-хубавите мигове с нея,когато се гушкаме и спим заедно.Така или иначе в повечето време сме сами с нея (таткото работи много и то предимно нощем) та ни е по-удобно да спим заедно.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 052
Дъщеря ми спи при нас от 7 месечна. Сега е на 2,5 г. ooooh!. Когато споделих това с една приятелка, тя каза "Сега ще си спи при вас, докато я ожените"  Не знам да плача ли, да се смея ли Laughing.

Спок го е казал, две-три нощи ще плаче, когато го оставиш в неговото си легло, после - всички ще са щастливи и спокойни. Но малко майки имат мъдростта и куража да го направят. Все твърдят, че е лошо за детето да се разстройва. Е, всеки си знае.  Hug
Дано това да е вярно. Peace Сега чакам и таткото да узрее за идеята да я върнем в нейното креватче. Ако успея да я убедя в идеята, той казва ааа, не Naughty. Спи при нас, откакто направи гърч, и го е страх

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
Не знам как ще ви прозвучи мнението ми, но лично аз нямам против детенцето ми да спи при мен до когато си поиска (е,не чак до 20 годишна възраст де   ) Това са ми най-хубавите мигове с нея,когато се гушкаме и спим заедно.Така или иначе в повечето време сме сами с нея (таткото работи много и то предимно нощем) та ни е по-удобно да спим заедно.


Аз също.

# 37
  • Мнения: 518
И аз молко се страхувам да не я науча в нашето легло! Сутрин като се събуди я слагам между нас за 10-15 мин и тя много се радва - върти се ту към мен, ту към тати и много се смее. А вчера  не можа да заспи, докато не я сложих в нашето легло и не я гушнах. По принцип никога не я приспивам на ръце - слагам я в леглото й и тя си заспива. Но сега започна да разбира повече и ... newsm78 Дано не свикне при нас.

# 38
  • Мнения: 518
Дъщеря ми спи при нас от 7 месечна. Сега е на 2,5 г. ooooh!. Когато споделих това с една приятелка, тя каза "Сега ще си спи при вас, докато я ожените"  Не знам да плача ли, да се смея ли Laughing.
Една позната е спала при нейните родители да 14 годишна. Shocked ooooh!

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Меги също спеше при нас до към годинка.
Кърмех я и просто така ми беше по лесно,а и се будеше да си търси биберона по няколко пъти.
Дойде момента в които реших че вече трябва да спи в леглото си,нямах никакви трудности,
сложих я и даже започна да заспива сама.От тогава даже сама иска в леглото,взимам я при нас
само когато е болна. Peace

# 40
  • Мнения: 3 092
според мен не е толкова страшно детето да спи при родителите си. И големият ми син спа а сега е щастлив в стаята си.Децата сами узряват за този момент.
и аз да , така е .
Спането с родители до 1-ви втори трети или 5 клас вече си е проблем на родителите много повече отколкото на детето .
Поне така си мисля аз . Simple Smile

# 41
  • Мнения: 698
Темата е "Как да отуча детето ми да спи при мен?", а не "Да спи ли детето ми при мен?".

# 42
  • Мнения: 117
Просто го оставяш в леглото му и не го слагаш между вас каквото и да прави.Ще пореве един-два дена и ще види,че не става неговото.

# 43
  • Попово
  • Мнения: 687
ще следя темата с интерес, ч имам същия проблем с малкия ни син.

# 44
  • Мнения: 1 685
 Laughingаз, също ще следя темата.И ние сме със същия проблем

Общи условия

Активация на акаунт