Египет - втора тема

  • 41 202
  • 442
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 215
Да, Трипадвайзор ми е и на мен основен критерий, но трябва и да се чете между редовете. Например много англичани се оплакват,че било пълно с руснаци и германци и това е основното, което ги дразни.А това са съвсем субективни причини,нямащи нищо общо с хигиена, обслужване и т.н. Също така някои националности искат да им готвят каквото ядат вкъщи,а да се очаква това в страна като Египет е смешно. И така нататък..
За всеки хотел има противоречиви мнения, зависещи от очакванията и изискванията на гостите. С каквато нагласа и поглед подходиш, това и ще видиш и почустваш Peace

# 91
  • Мнения: 11 747
Да, да! Трябва човек да се научи, да борави с отзиви от туристи и от форуми и изобщо! Аз хем си знам, и пак тъй се подведох последния път. За хотела, който избрах, реваха, та реваха - как имало котка в ресторанта (нека си има, на мен не ми пречи, дори ми харесва Simple Smile ), как не знам си какво и не знам си защо.... Аз си реших, че това са глупости и няма да обръщам внимание. Отидохме и се оказа, че всички са ревали от глупости, а за сериозните недостатъци никой не беше писал! Поне по моя критерий беше така.
Все пак, създава някаква бегла представа. То няма как всичко да ни е ясно, преди да отидем.

# 92
  • Мнения: 3 215
Да, така е.
Ние последния път в Кайро нарочно се спряхме на не особено добър хотел с отлично местоположение обаче. Знаех за какво става дума, но те надминаха очакванията ми. На втория ден се развъртях и нагласих нещата до някаква степен, при което като ме видеха от персонала се хилеха, сочеха ме с пръст и викаха на арабски:Внимавайте!Проблемът идва!  Twisted Evil
"Проблемът" бях аз. Mr. Green

# 93
  • Мнения: 4 390
В събота живот и здраве летим за Египет - AQUA VISTA RESORT & SPA, Хургада.
http://www.pickalbatros.com/vistahurgada/index.htm
Някакви отзиви и лични впечатления от там /Трипадвайзор съм чела внимателно Grinning/?
Благодаря!

# 94
  • Мнения: 80
Дивиана ,изглежда УникалнО  bouquetПриятно изкарване и като се върнеш да пишеш задължително!

# 95
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Дивиана, хотелът ви се намира близо до Алф Лейла, в който аз бях..хубаво, ще ви хареса....Плажът, който дават на основната реклама  е общ за всички хотел за тази област на около 15 км. от Хургада, ние също го ползвахме и наистина изглажда точно като по картинка...

# 96
  • Мнения: 149
Дивиана, аз също бях в Алф Лейла - от една верига са и са супер. Минавахме покрай този, в който вие ще бъдете и аз питах гида точно за него - дали го препоръчва. Отговорът беше утвърдителен, така че приятно изкарване   Party

# 97
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Здравейте,
моите родители се върнаха в събота от Египет.По тяхно желание бяха настанени в Хургада, хотелът е PYRAMISA BLUE LAGOON 5*. Доволни са от хотела - големи чисти стаи, големи тераси, любезен персонал. В момента хотелът е бил полупразен и доста спокойно. Записах ги на ол инклузив - коментара е: пилешко, телешко, риба  Mr. Green Но като цяло са доволни и от храната. Басейнът е неотопляем, което е минус. Доволни са и от анимацията - особено вечерната. С тях е имало и младежка група от българия, които пък добре са се занимавали със спортната анимация.
Сериозно са разочаровани от Кайро, като се изключат Пирамидите, много мръсен град и отвратителен хотел /Делта пирамидс/. Имали са срещи с хлебарки и вратат не се е затваряла, а е била подпряна с масичка #Crazy
За съжаление е нямало и достатъчно желаещи за допълнителните екскурзий, и са направили само една до Луксор.
Доволни са от екскурзоводите - Тез тур - българи, обяснявали са им подробно. Имали са и невероятен придружител от египетска страна - Али Баба, самият който е бил като атракция Mr. Green.
В цяла Хургада тече строителство като по нашите курорти, но поради по-големите разстояния между хотелите няма шум, който да пречи. Специално в този хотел не се строи в момента.
Имам мнооого снимки от самия хотел и ако някои го интересуват реални снимки, мога да покажа.

# 98
  • Мнения: 4 390
Цитат
и отвратителен хотел /Делта пирамидс/. Имали са срещи с хлебарки и вратат не се е затваряла, а е била подпряна с масичка
Там ще нощуваме и ние в събота. Crazy Знам какво да очаквам и съм подготвена  психически. Mr. Green Претенциите ми са единствено да получим back rooms, за да е по-тихо и детето да може да си почине добре.

Много ви благодаря, alf leila и kaleia! 
vegas, благодаря ти, ще пиша.

# 99
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Цитат
и отвратителен хотел /Делта пирамидс/. Имали са срещи с хлебарки и вратат не се е затваряла, а е била подпряна с масичка
Там ще нощуваме и ние в събота. Crazy Знам какво да очаквам и съм подготвена  психически. Mr. Green Претенциите ми са единствено да получим back rooms, за да е по-тихо и детето да може да си почине добре.

Много ви благодаря, alf leila и kaleia! 
vegas, благодаря ти, ще пиша.
В началото на темата е даден съвет да оставишщ веднага бакшиш на рецепцията и да поискаш тиха стая, не към улицата - действа  PeaceСамо дето вътрешната стая гледала към някаква стена и прозорците не се отваряли. Абе за една вечер не е болка за умиране. А, полета пристига и надвечер, сутринта ще ви вземат раничко Peace

# 100
  • Мнения: 4 390
О, да. Претенциите ми ще са подплатени финансово. Знам си урока.  Grinning
Пристигаме вечерта към 8-8.30, докато се разходим, докато вечеряме някъде, докато изгледаме светлинното шоу и няма да остане много-много време за сън, а и сутринта измъкваме рано-рано.
Дано поне климатикът работи, че ако не се и отваря ще се издушим. Mr. Green
Една вечер всякак можем.
Благодаря ти за споделеното! Hug

# 101
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Елена, и ние поподнахме в Луксор на Али Баабаа, Laughingневероятен, страхотен, така повдига духа, шегаджия Laughing, а така бърза, страхотен, голям майтап е с него......
За съжаление обаче и ние бяхме в Делта Пирамидс, отвратителен хоте, мръсен, направо долнопробен бих казала...ужас..хлебарки не видяхме, но мръсен килим, гнусни завивки, отврат, покривахме с плажните кърпи от гнус Laughingотвратително, не смееш да докоснеш нищо вътре, влизаш в саята и като на пръсти се въртиш и се стремиш да не пипнеш нещо, жалка исория е в този хотел.Панорамата обаче наистина невероятна, шумът огромен, не сме спали, тези гадни клаксуни....Попаднахме обаче на две сватби имено в този хотел и се забавлявахме искрено.Даже на едната ни поканиха, да видим как протича ритуала....и така останахме голяма част от българите и гледахме, поне това беше интересно, точно свърши идната сватба и започна следващата, та и там гледахме...
А, нали сме българи, една мацка от компанията носеше ракийка и след като всички усетихме плачебното състояние на хотела се събрахме в една от по - големите стай, та пийнахме си, изкарахме си супер...От тук следва и поговорката - кой каквото си направи...купона пак вни се получи, независимо от мизерията...Така че какво да посъветвам - настройте се за мизерия, но си изкарайте,въпреки всичко добре и с по - високо настроение на духа...това е...

# 102
  • Мнения: 1 893
... докато изгледаме светлинното шоу

Не искам да те разочаровам, но мисля че пристигате твърде късно, за да гледате шоуто.

# 103
  • Мнения: 4 390
Не думай. Confused
В колко часа започва и колко време продължава?
Полетът ни е в 16.40, не виждам шанс по-рано от 20.15-20.30 да сме в хотела. Язък, искаше ми се да го видя.

# 104
  • Мнения: 206
Шехерезада попаднах на твоята тема Simple Smile радвам се, че си тук макар и на друга "географска ширина" тоест тема Simple Smile
Ти си наистина енциклопедия и виждам, че помагаш на много хора с полезна информация.
Липсват ми твоите приказни постинги, но ще идвам отвреме навреме и тук
На египетските мами спокойно бременеене и хубави и здрави бебета Simple Smile
ДИВИАНА лек път и много приятни емоции, незнам за колко време ти е почивката, но все ще се напълниш с интересни впечатления. Зареждай се добре преди дългата българска зима Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт