Египет - втора тема

  • 41 200
  • 442
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 936
Здравейте! За пръв път пиша тук, а чета от доста време форума. Ще пътувам за Хургада на 20 декември с детето- 9 г. Малко съм объркана по отношение на температурите какви дрехи да вземам - по обяд з плаж, вечер захладнявало, но колко? за есен или като лятото при нас на морето? А от тук ще тръгваме със зимните дрехи. Моля помогнете! и ако някой ще пътува по това време да се обади!БЛАГОДАРЯ

# 76
  • Мнения: 3 215
Със сигурност е по-студено вечер отколкото у нас през лятото. Вземи по-дебели дрехи за всеки случай - така или иначе оттук тръгвате със зимни дрехи,така че ще спестиш откъм багаж. Захладнява доста и най-неприятното е разликата между дневните и нощните температури.Оттам идва и усещането за студ. Скрие ли се слънцето от бански трябва да минеш към дънки и полар.Но се преживява,особено като се събудиш на другата сутрин и се отправиш към плажа  Mr. Green
За пустинята също е добре да си с дълъг панталон и затворени обувки.
Така или иначе,времето не може да се сравнява със зимата тук (каквато предполагам,ще бъде към 20.12), така че не се притеснявай излишно. Може би ще е доста ветровито,затова носете си слънчевите очила и шапка  Peace

# 77
  • Мнения: 1 727
Много хубави разкази момичета..ехх този Египет  Simple Smile На скоро четох, че от Шарм имало вариант да се посети Петра със самолет, което е много добре  Peace Не знам дали се предлага от нашите агенции обаче или се урежда на место.

# 78
  • Мнения: 3 215
Предлага се от агенцията-партньор на нашата,която предлагага и другите екскурзии. По-рано беше споменато и аз помолих за малко повече инфо,но все още чакаме  Peace
Ето цена,която намерих в нета: Петра - / Йордания / със самолет – 340 щ. д.   

 Петра - / Йордания / с катамаран през Акаба – 280 щ. д. 

# 79
  • Мнения: 1 033
Предлага се от агенцията-партньор на нашата,която предлагага и другите екскурзии. По-рано беше споменато и аз помолих за малко повече инфо,но все още чакаме  Peace
Ето цена,която намерих в нета: Петра - / Йордания / със самолет – 340 щ. д.  

 Петра - / Йордания / с катамаран през Акаба – 280 щ. д. 

С катамарана беше 250 долара преди месец. Трябва да разкажа и аз за Петра, както ме подкани Олд Спорт, но след емоционалния разказа на kaleia, просто не знам дали ще мога да опиша с думи, това което изпитах, а камо ли което видях. Организацията на Тез тур е много добра, лошото е, че 1 ден не е достатъчен.

# 80
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Old Sport , пропуснала съм, че си агент под прикритие  Mr. Green Ако не е тайна от коя агенция - на личния Peace

Информация от днес :
Посолството на Арабска Република Египет информира, че молят най-учтиво всички притежатели на дипломатически, служебни или официални паспорти да подават документи за входни визи преди да отпътуват за Египет, тъй като съответните Египетски власти прекратяват издаването на визи на различните входни точки на Египет (в конкретния случай летищата) за притежателите на такъв тип паспорти. Те могат да се снабдят с необходимата виза от посолството на Арабска Република Египет в София (ул. "6ти Септември" 5 тел.  988 15 09, 987 02 15) или от други техни дипломатически представителства в чужбина.
При продажба на самолетни билети по чартърните вериги до Египет моля да обърнете внимание, че туристи с престой по-дълъг от 45 дни, нямат право да напуснат страната с чартърен полет. За тях единственото решение е билет по редовни линии.

# 81
  • Мнения: 3 215
Елку, в грешка си - никога не съм работила за агенция! Живяла съм близо 2 години в Египет, работила съм в 4 и 5* хотели там. Сега почти всяка година се връщам като турист. Това е. Peace
Предполагам,че си се объркала от отговора ми до Ани - като казах "агенцията-партньор на нашата",имах предвид агенцията-партньор на тази от бг-ска страна. Защото всички агенции работят така - имат партнираща си местна агенция. Ти знаеш,предполагам.
Цените за Петра ги видях в някаква оферта и ги дадох,за да служат като ориентир.Не знам подробности,защото,когато аз живеех в Шарм, екскурзията до Петра не се предлагаше заради военните действия в Израел.

Янич, разкажи колкото можеш и искаш. Сигурна съм,че ще ни хареса!

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 10:08 от Old Sport

# 82
  • Мнения: 11 747
Янич, разкажи програмата - колко часъ се тръгва с катамарана, колко време се пътува, колко време остава за Петра, кога се връщате, в колко часъ? Аз за Шарм не съм мислила, тъй като Хургада ми е легнала на сърцето, но си струва да се пробва, заради Петра!
Кажи също кое ти хареса в тази екскурзия и от какво не остана доволна?

# 83
  • Мнения: 1 727
Аз бях чела в един друг форум за пътувания мнение за ходенето до Петра, че със самолет се пестяло доста време, в сравнение с катамарана, което било и по изморително. Но разбира се ще е интересно да разберем и за ходенето "по вода", винаги е добре да има опции за избор.

Това изменение за визите означава ли, че трябва да има издадена виза преди пътуването и за туристите  Thinking

# 84
  • Мнения: 3 215
Не,става дума само за притежателите на служебни, дипломатически и официални (не знам какви са тези) паспорти. Не вярвам да има много такива сред нас  Grinning
Не ти пречи да си извадиш оттук,но искат и снимка, и трябва да се разкарваш до посолството,а в Египет направо си я купуваш като пристигнеш и ти отнема 2 минути  Peace

# 85
  • Мнения: 1 680
Привет,

някой има ли лични впечатления от хотел Sunrise Garden Beach в Хургада? На снимките изглежда по-добре от МАриот, Шератън, Хилтън, но дали реално е така?

# 86
  • Мнения: 3 215
Честно казано малко се съмнявам да е по-добър от Мариот. Все пак един хотел се оценява по обслужването преди всичко,а не по снимки.
като цяло отзивите за Сънрайз са добри. Не знам за какъв вариант става дума - ол инклузив, полупансион и т.н. Според отсядалите там вечер няма особени развлечения в хотела и е по-интересно да се излиза. Но ако си на ол инклузив, по-скоро стоиш в хотела..Помислете го от тази страна според собствените си предпочитания.
И един съвет от мен - ако можете да си позволите международна верига - играйте на сигурно. Аз лично бих отседнала в Мариот. Peace

# 87
  • Мнения: 1 680
Олд спорт - мерси за бързото включване.
Съображенията са ми следните - Мариот изглежда по-старичък, цената му е 453 за НВ.
Сънрайз е 525 за ултра ол инклузив и на снимките изглежда като в приказка.
ето:
http://www.profi-tours.bg/pochivka_v_egipet_-_kairo_i_hurgada/ho … _beach_resort.htm

Така се бях навила, а ти ме хвърли в размисли....

Имам още един въпрос - последната седмица на Януари дали ще става за плаж на басейна с подгряване на вода?

# 88
  • Мнения: 3 215
Ами то затова е и по-скъпо  Money
Съжалявам,че съм те хвърлила в размисъл.Просто аз така виждам нещата.
Сънрайз е ок.По-новите новите хотели там обикновено не са с много зеленина,защото иска време,за да порастне всичко.
Ултра ол инклузива във вашия случай само по това ли се различава от ол инклузива: В системата „Ultra All Inclusive“ са включени: 1 масаж, 1 посещение на сауна и джакузи, 1 гмуркане с акваланг
Защото не е кой знае какво.Гмуркането с акваланг е доста условно,ако нямаш сертификат - ще те накипрят с цялата екипировка и ще се цопнеш за малко в морето.
По принцип не съм кой знае колко впечатлена от снимките на Сънрайз - там повечето хотели изглеждат така.Но пак казвам - отзивите за него са добри,така че ако го предпочетете,предполагам,че ще останете доволни.
За времето прз януари - по принцип през този месец е най-нестабилно,но ако басейнът е отопляем и е слънчево,не би трябвало да имате проблеми с плажа. Добре е да се става по-раничко,защото към 4ч слънцето се скрива и настава хлад  Peace

# 89
  • Мнения: 11 747
Ето отзиви на туристи и реални снимки
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d531863-Reviews- … ea_and_Sinai.html
Не е лошо да се гледат отзиви в Трипадвисор, защото са многобройни и многообразни, та се получава някакво по- богато общо впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт