Египет - втора тема

  • 41 265
  • 442
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 215
Абе изобщо всичко дет' почва с А  Joy

Апропо, болшинството агенции продават пакетите на Тез тур:
http://www.teztour.bg/

# 61
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 771
Като агентка под прикритие информация от кухнята - програмите са на Тез тур и Алма тур, всички останали препродаваме техните програми.
Самите програми са като цяло абсолютно еднакви - кацане в Кайро - 1 нощувка и после Хургада или Шарм ел Шейх - 6 нощувки и обратен полет от курорта /или обратното/. Допълнителните екскурзии също са почти еднакви - Тез тур предлагат и екскурзия до Йерусалим за ден и половина.
Срокове за плащане няма. Може да се запишете и в последния момент, като даже тогава цената пада /имаше last minute за 199 евро на човек в Тез тур, а Алма предлагат при 1 плащаш втория да е на половин цена/.
В момента започват да излизат новите програми за догодина, като се правят отстъпки за ранно записване.
Обиколка на Кайро и Пирамидите се предлага от всички срещу доплащане.
Информацията ми е актуална, защото днес изпратих семейството си по програма на Тез тур Кайро-Хургада и съм следила повече от месец как вървят цените, допълнителните екскурзии и т.н. За съжаление аз не мога да отида, колкото и да ми се иска.
Чартъра е общ за всички агенции.
Ако мога да помогна с информация по темата, от гледна точка на организиране от България -  Peace

Old Sport, трябва да ти благодаря, защото голяма част от информацията, която дадох на семейството си като съвети беше въз основа на тази тема, особено първия пост   bouquet

# 62
  • Мнения: 712
Момичета, много отдавна обещах да разкажа за нашия Египет - такъв, какъвто го видяхме през нашите очи, просто двама млади хора, стъпващи за пръв път в тази страна. Изчаках да мине малко време и да се утаят впечатленията, мисля, че моментът настъпи Wink.
Първо искам да кажа, че отидохме, натоварени с един куфар предрасъдъци спрямо арабите и страната и се прибрахме без нито един Simple Smile
Нещо в сърцето ми трепна още с гласа на стюардесата при дежурното "добре дошли в Хургада, часът е 20.30, температурата е 25 градуса" Simple Smile Последваха митническите формалности, багажа, пътуването до хотела, настаняването... Леко дезориентирани и незнаещи какво да очакваме, последвахме пиколото по стълбите към нашата стая. Бяхме избрали 4-звезден хотел, който се намираше на самата главна улица на курорта, в много оживен район, пълен с магазинчета и заведения. Стаята ни беше приятна, не много голяма, мебелите бяха малко старички, но всичко беше безукорно чисто. Сменихме маратонките със сандали, закачихме якетата в гардероба и се втурнахме на разходка. Това се повтаряше вски ден през 6-те ни дни в Хургада и така и не ни омръзна  Laughing.
Курортът е много чист и поддържан, зелен и изпълнен с живот. Плъпналите навсякъде руснаци с крещяшо домочадие са донякъде дразнеща гледка, но за съжаление типична за всяка туристическа дестинация на света Confused. В един момент свикваш... или не? Струва ми се че руският език вече ми действа още повече на нервите... Но ги има. И заради тях, всички, от възрастните търговци в малките им магазинчета, до десет годишните хлапета, които се опитват да ти пробутат сувенири на улицата, говорят руски. Слава Богу, говорят и английски...
Египтяните, такива, каквито ги видяхме, са много открити и приветливи хора, и за разлика от хората, работещи по нашите курорти, успяват да създадат впечатление, че за тях е по-важно да си доволен, отколкото да ти вземат парите. В такава атмосфера е трудно да не се почувстваш на място и у дома си. Запознахме се с много местни, надявам се с голяма част от тях да продължим да поддържаме връзка и краткото ни познанство да порастне в приятелство, защото наистина ги опознахме като искрени и стойностни хора.
Цялата седмица, която прекарахме в Хургада, беше топла и успяхме да се насладим на плаж и море Sunglasses. Червено море е изключително! Кристално чисто, изпълнено с живот, с  прозрачна вода, преливаща в нюанси на синьо и зелено. Препоръчвам на всички да разгледат подводния свят, ако не с дайвинг, то поне със сноркелинг (изобщо не знам как трябва да се преведе на български - просто се въоражаваш с една маска и чифт плавници и наблюдаваш). Ние избрахме екскурзията до Райския остров, не за друго, а за да си спечелим един следобед излежаване на плажа, което поради постоянното ни разкарване нагоре-надолу, не ни се случваше често. В тази екскурзия е включено и въпросното преживяване - с корабче ни закараха до коралов риф, където наскачахме с плавниците и маските (пак от тях) и се захласвахме по чудесите на морския свят. Бяхме си взели няколко кифли от закуска и с тяхна помощ събрахме около себе си цели ята от най-различни пъстроцветни риби, които буквално ни хапеха по пръстите Simple Smile. Имаше една рибка, не по-дълга от педя, на ярко розови и жълти райета, която беше особено стръвна... усещането е странно и меко казано забавно Simple Smile. Ако решите да го правите, пазете се от коралите. Peace На места рифът толкова се доближава до повърхността, че без да искам, одрах ръката си. Първоначално усетих само леко смъдене и зачеряване, но си имаше рана като от ожулено... вече 2 седмици не може да заздравее напълно и все още ме сърби и е зачервено Sad Предполагам, има вещество, което да защитава коралите...
Не пропуснахме и разходката при бедуините, беше едно изключително преживяване - пътят с джип през пустинята, самото селище, изградено от тръстика и кирпич, странният им от наша гледна точка бит, камилите, залеза на слънцето и тишината и спокойствието на пустинята... И пътят обратно. Прибрахме се с по-широк хоризонт и размисли за многоликото човешко съществуване, за различните ценности и начини да бъдеш щастлив....
Карахме и АТВ-та в пустинята- преживяване, което си струва, особено, ако досега не си го правил. Дава ти ново усещаме за свобода, а и снимките на закритите ни с кърпи лица  зарадваха цялата рода Simple Smile 
За величието на Карнак, Долината на царете и храма на Хатшепсут е говорено много, мога да добавя само, че ни подейства... много особено. Замислихме се за нищожността на човешкия живот, величието на делата, за това, че единственото истински значимо е какво ще оставиш след себе си, а не дребните ни битови драми и грижи... Трудно ни беше и на двамата да намерим думи, отне ни време да формулираме изживяванията си... Вълнуващо е, наистина е вълнуващо!
Дните минаха толкова бързо, че не усетихме кога дойде краят на престоят ни в Хургада и трябваше да тръгваме за Кайро. И... безкрайният път с конвоя - керван покрай норето и през пустинята, мизерният (ама наистина мизерен!) хотел в Кайро, няколко нощни снимки на пирамидите от панорамната тераса на хотела, ненадейното ни присъствие на египетска сватба в хотела  Laughing (падна се петък вечер, техният почивен ден и съответно денят, когато правят тържествата си) и после още един, последен ден за обиколка на забележителностите на Кайро. Тук, благодарение на Old Sport, разполагахме с отличен гид и успяхме да си спестим навалицата при пирамидите и в музея, като ги видим в часове, преди или след обичайния наплив на туристите, да му зададем безкрайния си списък с въпроси и да получим компетентен отговор. Успяхме и да посетим пазара на Кайро, където също имаше конфузни моменти, като например когато се забихме много дълбоко из дебрите на пазара, там, където нямаше нито един бял човек, само местни жители с галабеи (онези дълги мантии-рокли, които носят мъжете в арабските страни) и забулени от главата до петите жени в черни дрехи и дори ръкавици - при 30-градусова жега! И сред тях - моя милост - нахлузила дънки и потник, с доста голямо деколте и голи рамене... добре че си носих суитчъра, закопчах го и си мислех, че по-добре да се задуша от жегата, отколкото... Добре, че мъжът ми е доста мургав и често го вземаха за местен и, съответно, го заговаряха на арабски...!
И после... автобусът, самолетът и София - 6 градуса, студ и вятър... Sad Искаше ми се да си бях останала в Египет, наистина!
Минаха две седмици откакто се прибрахме, но още ни държи еуфорията от нашата египетска ваканция. Сигурни сме - ще се върнем!
Писанието ми стана страшно дълго, а едва можах да маркирам няколко момента от емоцията, която преживяхме Sad... Но и струва, момичета, всеки миг в Египет си струва за веки с поне малко приключенски дух! Пожелавам ви го, и се извинявам на всички, на които досадих с този дълъг разказ.
П.С. Храната беше супер, разминахме се с така спряганата чревна инфекция  Laughing
П.С.2 Когато очилата ви се напрашат, а това е неминуемо, не ги тъкайте, а ги измийте с вода и сапун, иначе рискувате да ги повредите необратимо.
П.С.3 За екскурзите там препоръчвам местните агенции - предлагат много добро качество на много по-добра цена. Безопасно е и се запознаваш с хора от различни националности, което прави екскурзията много по-интересна, отколкото ако пътуваш с групата, с която си дошъл.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 21:10 от roxanne25

# 63
  • Мнения: 3 215
Елку, Рокси, много се радвам,че ви бях полезна!  bouquet
Египет наистина е невероятна дестинация,която не оставя никой безразличен и видяното кара доста хора да се замислят за нещата от живота....

И ако позволите една конструктивна критика - не хранете рибите в Червено море! Те идват при вас така или иначе. Проблемът е в това, че рибите там се изхранват,почиствайки коралите.Така и коралите се поддръжат живи.Хранейки рибите,туристите на практика разбиват цялата екосистема,защото рибите не се хранят по нормалния си начин,а от това страдат коралите,които след време умират (не знам дали сте виждали умрял корал,но гледката е тъжна).
На много места има надписи да не се хранят рибите и да не се стъпва по коралите,но на още повече места такива надписи няма,а и повечето гидове се интерсуват основно от това клиентите им да са доволни и не ги предупреждават.
Но нека ние бъдем достатъчно съзнателни и отговорни и дадем и на децата си възможността да се възхищават на прелестите на Червено море!  bouquet

# 64
  • Мнения: 712
Спорти, аз, както споменах вече, водя малка лична война с коралите, това за мене не се отнася  Mr. Green
Сега сериозно - когато видях тази табела на Райския остров (постфактум се оказа  Sad) се чудех каква е идеята. Сега ми се изясни...

# 65
  • Мнения: 3 215
Да,твоето е простимо  Joy
Не е проблем,че не си знаела - аз нали съм за това тук на стража Mr. Green Мубарак медал трябва да ми даде най-после! Да живее българо-египетската дружба, дружба от векове за векове!! Joy

# 66
  • Мнения: 149
roxi невероятен разказ, особено момента за Долината на царете и Карнак. Много съдържателни и силни думи, които докоснаха сърцето ми, сякаш пак съм там. Аз често разглеждам снимките от тази екскурзия, за да запазя за по-дълго точно това усещане, което и ти си описала.

# 67
  • Мнения: 11 747
roxanne25 , на мене не ми се искаше разказът ти да свършва!  Hug
Да знаете, като гледам колко достъпни са станали цените на екскурзиите до Египет..., направо тъй съм изкушена на момента да тръгна!!  Blush ooooh! Ама пусто, нали искам повече свят да видя, друго е на дневен ред сега!  Tired

# 68
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, влюбени момичета в Египет! Heart Eyes
 И така, нашата 7 дневна почивка за съжаление приключи и то мн бързо, мина като 7 минутна... Crossing Arms
Още от първите редове си личи, че си изкарахме почеве от чудесно...неописуемо беше, ориента, ВЕЛИК...........нямам думи...хотела - невероятен..Алф Лейла, 100% неотразим, огромен, вечно чист и приветлив...Стаята ни - невероятна, с изглед към водопад, ограмна спалня, баня, даже кухня имахме.....няма думи..плжоте - страхотни....организацията, както се изписа по назад от Тез тер, невероятна, перфектна....Разбира се имаше и минуси, но аз отчитам тях като минимални, например за част от допъл. екскурзии, гида беше руснак и говорише само на руски език...ами аз, като набор 81  през живота си и една дума не съм учила на руски, нищо не разбирах...добре, че мъжът ми знае и ми беше личен преводач.. WinkМинус казвам, защото при наличност на около 100 човека българи и 3 - ма гидове българи, да ни изпратят руснах, няма логика...., но както и да е, нищо не съм изпуснала в крайна сметка... Wink
Успяхме да посетим всички екскурзии допълнителни, без пропуск, въпреки, че малко завиждам на тези, които успяха да си спестят някой, тъй като сега съм гроги...чувствам се мн уморена, ставахме всеки ден мн рано и сеня в програмата липсваше..но пък си заслужаваше... GrinningМного сме доволни и както казва съпругът ми върнахме се по - богати........невероятна истария, призовавам всеки,който се чуди и не  е решил къде да отиде, да избере имено Египет, това е място което всеки е длъжен да посети, рано или късно, засължително е, каква история, каква култура...... #Crazy
Относно онази журналистическа статия, която всичи оплюхме...искам да кажа, че донякъде разбирам момичето, което е писало...е, това е Кайро, гнусно, безредно, мръсно, отвратително...е там вече изпитахме ограмният ужас, не сме спали, тези безумни клаксуни, мизерия за 5* хотел, който  и 1*, не заслужава...наистина гнус...но не съжаляваме, това е част от жестоката действтелност, начина на живот на 20 милиона хора, щастливи хора...това е тяхната култура...може би,  ще кажа своето мнение, че този народ не заслужава това богатство.., просто защото те не го щенят, тези осрани пирамиди, опикани от камили, тази мизерия...това не е честно....Но пък те не са виновни, там цари мафия от технете оправници, е тук е време да спра, защото въпроса става политически....Важно е, че народът е щастлив, но не смятам,че е редно да предпочитам да гледам научнопопулярни филмчета от автобуса, отколкото да сляза на тази смрад на тоалетна и да докосна тази ценна красота...Въпреки това, направих го, за малко да не повърна на този 1 часов тур около пирамидите, не е редно...Цял свят на различна възраст - от най - младите до най - възрастни хора посещават тази свещена земя, а тя да  така ограбена...и хора хора с не толкова широк поглед, като горе споменатата журналистка, остават с много грешно и изкривено впечатление....
Беше супер HugПрегръщам те, Египет...
Относно списъка за необходими вещи - ценен е, аз лично в този период, техният зимен, комари не видях, лосионът беше излишен...най - ценната вещ - слънцезащитно масло.. Blush
А, друго което искам до отбележа, е че се чувствахма абсолютно безопастно по време на разходките из Хургада, сами, никой за нищо не  ни е закачал, хората ни гледаха с уважение и приялески настроени към нас бяха всичики...На плаж ходих с много къс минижуп, който едва покрива дупето Blush, беше адски топло и аз като 49 кг. жена си позволявам по - разголени тоалети..това го пиша, по повод онази статия за погледа в деклотето, е, незнам, може би журналистката е била с предизвикателен бюст, но аз не усетих нито един грзен поглед, нищо нередно не видях, приказки не чух, ходих си по късата поличка и проблеми никакви не съм имала...специално в Хургада, работещите люде, гледат с ограмно уважение към туристите и те се най - ценното....горките, по - скоро бих казала, че са кото слуги...отваряш уста, гледат те  в очите и имаш " целият свят"...
Незабравими емоции изживяхме там и наистина считам, че всеки човек е длъжен да стигне да Египет, ЗАСЛУЖАВА СИ...хора не пропилявайте времето си, изживейте го пълноценно...Животът е пред нас, има време за всичко лъскаво, ще опитаме от всичко, но това е реалността,тя съществува и не не е редно да си затваряме очите....
Приятни и завидни  мигове на тези, които им предстои ЕГИПЕТ..  bouquet

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 23:50 от kaleia

# 69
  • Мнения: 884
За тези които ще ходят в Шарм ал Шейх: непременно посетете представлението с конете в Ал лейла лейла(ила там както се казва). Така не съм се смяла никога на спектакъл,въпреки че рускините ни гледаха лошо!  Laughing Египетските таксита също не са за изпускане! Бяхме там преди 4 години ,но само това  ми е останало като траен спомен.

# 70
  • Мнения: 1 655
Определено пак ще се върна в Египет, но без посещение на Кайро вече. Иска ми се Шарм да посетим този път, но юни или юли. Като гледам обаче от БГ има само до края на април чартъри. Ние сме фенове на шнорхелинга  и дайвинга и за това смятам, че Червено море е несравнимо. Този път искам да бъдем за 10 или 14 дни, като се отдам на пълна почивка. Peace Ще ви чета както винаги до сега.

# 71
  • Мнения: 3 215
Долорес, тази година Астрал предлагаха Египет цяло лято - с редовен полет през Милано,ако не се лъжа. Варианти има, вие само решете! Peace

# 72
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 771
Възможно е и още да не са си направили програмите.

# 73
  • Мнения: 3 215
Чартъри до Египет през лятото със сигурност нямаше досега  Naughty

# 74
  • Мнения: 712
Не знам... аз пък определено останах с впечатлението, че египтяните са си коцкари  Wink
Не мисля, че съм се обличала твърде предизвикателно, в по-голямата част от времето бях по дънки, на плажа си позволявах супер къси панталони и мини поли. Наистина, на плажа никой не си е позволил дори да ме заговори, но на улицатаааа...! Толкова комплименти в живота си не знам дали съм получавала! Включително, едно дълго обяснение, как младежът ме видял да си говоря с мъжа ми на тротоара и, загледан в устните ми, забравил накъде и защо е тръгнал, та се наложило да се връща  Laughing И това, докато аз блеех по витрината пред един бижутерски магазин, а мъжа ми вътре уреждаше подробностите!
А в музея в Кайро какво чудо беше (понеже аз влизах 3 или 4 пъти, на милото бързо му писна и ме чакаше при езерцето отвън) - не можех да спра пред някоя витрина да загледам изложените експонати, без да ми се лепне някой и да почне: здравей, откъде си, сама ли си тук? Но бързо му хванах цаката: не, казвам, мъжа ми е на долния/горния етаж  Laughing
Такива ми ти работи... но пък никой не е досаждал нагло и определено ми излъскаха самочувствието  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт