Риткането на бебчо...колко често?

  • 1 604
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 684
Здравейте Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз вече се радвам на ритничета и побутвания от бебка. Чудех се колко е относително нормалното това да се случва на ден. Имала съм дни доста често да мръцка и ритка, но последните два дни много рядко и понеже съм от притеснителните и се безпокоя. Не съм си помислила, че има някаква закономерност, но все пак ще се радвам да споделите и да се успокоя.  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Според мен всичко е много индивидуално- зависи как е разположено бебчето, колко е големо, ти в какво състояние се намираш и т.н.
При мен например има дни, в които имам чувството, че ще ми изфръкне от корема, имам и дни, в които си кротува и от време на време ме подсеща за себе си с някой шут или ритник.....понякога шутира силно и яко, имала съм случай, в който съм плакала от болка, но и аз имах "принос" за това- прекалила бях с шоколада. Има моменти, в които имам чувството, че ме "гали" отвътре или си чопка нещо си, дето само тя си знае какво е Heart Eyes

Аз лично съм забелязала, че на моята бебка много й допада, когато хапна нещо сладичко, което ми е любимо - започва едно леко подскачане и въртене в корема ми- като пумпалче е.....но хапна ли по-кисело - не знам само как не ми продупчва корема с крачетата newsm78 Mr. Green Също много й действа шоколад, даже когато е по-слабо активна- хапвам малко шоколад и ритничетата не закъсняват! Heart Eyes Mr. Green
А това дето го разправят и пишат по книгите- че на час трябвало да има поне по 10 движения - аз не го вярвам. Има моменти, в които само за 20-ина мин. е направила поне 20 движения, а понякога си кротува с часове.
Ако много се притесняваш, което е нормално- иди или се консултирай с лекар. Един УЗ или запис на тоновете веднага ще потушат притесненията ти.

# 2
  • Мнения: 9 814
Строго индивидуално е- зависи от детето и твоето състояние.
Мишле_ ти го е обяснила много добре.
Ако обаче не усещаш движенията на бебето в продължение на 2 дни задължително се консултирай с гинеколог.

# 3
  • Мнения: 9 973
още е нерегулярно

# 4
  • Мнения: 544
Щом го усещаш няма нищо притеснително. Остави детето да поспи  Laughing Това е в кръга на шегата.

# 5
  • Мнения: 684
 HugМай искам да мърда постоянно WinkА това, ако не го осетя 2 дни да се консултирам го зная  Simple SmileАма миналия ден направо беше страхотно, постоянно риткаше, а от два дни по много малко  Sad

# 6
  • Мнения: 1 734
Мисля, че щом всеки ден го усещаш няма проблеми

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
HugМай искам да мърда постоянно
и това ще стане, като порасне ти ще вървиш в една посока, корема ти в друга Crazy Mr. Green
Леко бременеене Hug

# 8
  • Мнения: 367
Когато си реши Peace Лека бременност

# 9
  • Мнения: 684
хихи, искам да риткааааа  Heart Eyes колкото си иска  newsm30

# 10
  • Мнения: 1 170
И то душа носи, и настроения си има Wink . Важното е, че го усещаш. А ако в някакъв момент се притесниш, има трик: заставаш в позата, в която знаеш, че се дразни и го чакаш да ти се скара (подличко, ама има ефект Mr. Green )

# 11
  • София
  • Мнения: 521
Те момичетата вече са ти казали, а и самата ти си информирана, но и аз да потвърдя  Wink и моята бебка имаше дни на по-висока активност и такива с по-ниска. Много приятно пориткваше вчер, когато гушнех баща и  Grinning Ех, спомени, най-приятните моменти  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 4 335
И Денис имаше дни в които риташе по-малко,и такива в които ритниците бяха по вече.Като из цяло беше много активен,а и сега е такьв Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Оооо, много е относително. Имах случаи да не го усещам по 2-3 дни, та ходих да стряскам и лекарите. Друг път си риташе по 3-5 пъти дневно, а имаше дни и седмици буквално не спираше, на всеки 10 или 20 минути ми правеше кълбета в корема.

# 14
  • Мнения: 349
И Денис имаше дни в които риташе по-малко,и такива в които ритниците бяха по вече.Laughing

 Joy  И ние бяхме така с Денис

# 15
  • Мнения: 684
newsm03Пак станах рано рано, но днес не скучая сама...някой е буден с мен и играе  newsm32
Хубав ден на всички  smile3502

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
Щом го усещаш е добре,понякога спират за кратко да ритат,може да спинкат.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
моите мъници ритахапускали ден

# 18
  • Мнения: 514
В коремчето спинкат между 16-20 часа!
Важното е да го усещаш че ритка !
Лека бременност!

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Важното е да го усещаш  Hug Има дни в който мърда повече а в други по-малко. 

Лека бременност и безболезнено раждане.

# 20
  • Мнения: 2 013
Така е,наистина има дни,в които бебето е по активно,и такива в които му се мързелува.Понякога бебка я усещам по един път на ден,а друг път коремчето ми е като центрофуга.Най-ми е сладка като се появи някоя издутинка,като я погаля се прибира.Иначе си имаме вече музикални предпочитания  newsm32 newsm30 newsm32 newsm30 newsm32 newsm30

# 21
  • Мнения: 684
rbaby1    Много сладко звучи издутинка..... smile3506аз още нямам такива, ама скоро ще имам и със сигурност ще им се радвам много  newsm03

# 22
кога за първи път бебчо ви ритна - в коя седмица или месец

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Лошо е ако не го усещош.Щом го усещаш значи всичко е наред.Аз чувствам беба понякога по 7 8 10 пъти на ден доста явно и силно , а има дни ми се обажда и по два три пъти.Като ида на доктор /не заради това де/ той ме пита в момента не я ли чувствам , че мърда и рита, а аз не я усещам.Това показва , че не винаги на 100 % ние усещаме всяко тяхно движение, но  Naughty това не значи , че те не мърдат  Blush

# 24
  • Мнения: 2 013
rbaby1    Много сладко звучи издутинка..... smile3506аз още нямам такива, ама скоро ще имам и със сигурност ще им се радвам много  newsm03

Ами да,сладко е...Краче или ръчичка навярно, не ги различавам.Забавно е да гледаш издутинката как се движи по коремчето ти  fertilization preggo newsm32

# 25
  • Мнения: 2 013
кога за първи път бебчо ви ритна - в коя седмица или месец

Аз в 18г.с. 06.07.2008г.Бяхме си легнали с таткото и гледахме филмче,тогава за пръв път усетих,че в мен расте живот  newsm74

# 26
  • Мнения: 684
На брат ми на рожденния ден...диво дете ще бъде   newsm47

# 27
  • Мнения: 1 560
Сега се връщам от гинеколожката - тя каза минимум 10 движения на ден. Да си ги броя, ако са под 10 да търся лекар да чуе тоновете, за да се уверим, че всичко е наред. Тук някъде скоро четох, че и в други държави препоръчвали този минимум.

# 28
  • Мнения: 1 428
Ами то си е различно при всеки.

Лека бременост ти желая   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 013
Не ми се вярва липсата на 10 движения дневно да е сигнал за проблем!? newsm78 То при всеки е различно,бебчетата също си имат различна степен на активност.То ако при всяка липса на 10 движения дневно звънкам на доки,той ще се побърка с мен  smile3511 smile3513

# 30
  • Мнения: 684
Лелееее, дяно да си ритка редовно, хем да съм спокойна аз, хем да не звънкам и за това на докито. В четвъртък сме на консултация /нямам търпение/ и ще я разпитам на дълго и на широко  newsm03 newsm03 newsm03

# 31
  • Мнения: 104
Според настроението на бебето май. Има моменти, когато не ме оставя на мира, чак ме заболява като ме изрита, но има моменти когато не му се движи. Но аз използвам подличкия начин да го накарам да ме ритне, като направя нещо, което няма да му се хареса на бебето. Според зависи. Ако не го усещаш няколко дни поред тогава вече е притеснително и трябва да се иде на доктор. Но това че през деня примерно си го усетила веднъж според мен не е обезпокоително. Лека ти бременност  Hug

# 32
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 682
Много е различно. Каката ме риташе много, а бебчо в момента почти постоянно. Няма точен брой пъти на ден. Имам приятелка, на която дъщеря й помръдваше 1-2 на 2-3дни.

# 33
  • Мнения: 2 013
Така е!При всеки е различно,затова не можем да кажем че има проблем ако липсват 10 ритника дневно?Абсурд!!! Naughty

# 34
  • София
  • Мнения: 3 789
Сега се връщам от гинеколожката - тя каза минимум 10 движения на ден. Да си ги броя, ако са под 10 да търся лекар да чуе тоновете, за да се уверим, че всичко е наред. Тук някъде скоро четох, че и в други държави препоръчвали този минимум.
Това с броя на движенията..... newsm78 и по-долу писах, че при всеки е много индивидуално. Зависи и каква ти е структурата, къде ти е разположена плацентата и т.н.... аз например съм с предна плацебта, която "омекотява" движенията и понякога може да ме рита силно, а за мен да е слабо. Освен това ако си по-пълна или пухкава- също има значение, абе с две думи- всичко е много индивидуално. Сега е още малко бебчето, има си достатъчно място за акробатики и може да не го усещаш силно или редовно и постоянно. Важното е да го усещаш. Някъде бях чела, с което съм и по-съгласна, че е добре в три различни интервала на деня да има активност. Ами ако единия или два дори от тях са през нощта и ти спиш и не ги усетиш- трябва да изпадаме в паника ли? Thinking
Много е индивидуално. Peace
Не можеш все да го мислиш колко движения ще направи за един час, за два часа.....Освен ако не ходиш с тефтер в ръка и молив зад ухото и да записваш всичко....
Всичко ще е наред, ще видиш, с порастването на плодаи движенията ще станат по-силни и по-регулярни!
Лека и спокойна бременност! Hug Praynig Hug

# 35
  • Мнения: 684
Аз вече съм по-спокойна newsm03. Ама да си призная "обичам" да си се тревожа за такива неща......природа, макър, че работя над обратното/не много успешно за сега/. А пък съм с болки от около 2 месеца и трябва да лежа, което за човек като мен е доста сложно, та нямам много занимания. Не мисля, че ще стигна до там, че да си записвам броя на движенията. То да не е робот с таймер. НО е друго си е да поговориш с други мами  Hugза тези неща,е и с докито рабира се де  Hug

# 36
  • Мнения: 61
тони нямаше много място за изява затова го усещах много слабо

Общи условия

Активация на акаунт