Отговори
# 270
  • Мнения: 216
Монсон-благодаря за думите и съвета-повече няма да пиша за това- Heart Eyes

Макар че истината е една,и тя с нищо не може да бъде заменена от лъжата-един ден ще узнаем-времето е на наша страна  bouquet

Значи твоят човек се връща  bouquet
 а какъв е хляба в Пакистан-като арабския или по-скоро като бг newsm78

# 271
  • Мнения: 48
Mансун той моят мъж няма проблем с храната яде и българско и пакистанско само в нашата къща не се купува и готви свинско.Но все пак и той е от 13 години в българия.

# 272
  • Мнения: 48
Дуахляба е пак като арабския кръгъл но по различен разточва се от тесто и се пържи в тиган.Е има различни има някой които се пържат на жар със сусам със кайма сирене.

# 273
# 274
  • Мнения: 216
Монсон и Рени-днес постя-и ми стана хубаво-много вкусно звучи
Дали,сега темата ни ще замре
аз от една година съм тук,но не съм била обвинявана за това,че обсъждам религия или политика-това е част от живота ми-и то от сериозната му част
имам желание да пиша за всичко,което чувствам-сама ли съм в това newsm78
Хареса ми предложението ти -това ,което не ни засяга да го подминаваме-аз така правя-като се говори примерно за изпълнители и съвременна арабска музика-не чета винаги,понеже не е от моите интереси  bouquet
Вчера ,също се присъединих към чата-почуствах нещичко,но ще си го запазя и потуля в сърцето
Обсъди се,кой ще пуска темата-момичетата проявяват желание
Аз също-но до сега не съм пускала теми-Трябва ми помощ Sad

# 275
  • Мнения: 216
А вие знаете ли ак се приготвя,понеже излежда много вкусен
на питки прилича  chef  chef  chef

# 276
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
снежке- скрежке, 4естит рожден ден! много  хубави моменти да ви събират дълго около дървото на живота, да те даряват децата с  ония  хубави емоции на гордост, задоволство и на постижение за тебе самата, нали сме мами на слънцата ни завинаги!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 277
  • Мнения: 1
Дуа, всъщност много лесно се приготвя. В Пакистна обикновено жените в семейството го приготвят и мен ме беше много страх, че не се продава в магазините и ще трябва аз да меся, точа и т.н....но се оказа, че се продава на всеки ъгъл, а и не е толкова трудно да се прави само дето аз никога не мога да докарам кръгла форма:lol:

По принцип имам желание да правя нова тема някой път, но не точно сега, че ми е много напрегнато. Както казах мъжът ми пристига, наех апартамент да се отделим и има работа по него, а като ме тръшна един грип със стомашно-чревно разтройство...бях негодна за нищо последните 3 дни.Да е жива и здрава майка ми, че тя свърши почти всичката работа.

Относно темите, които се обсъждат много пъти съм прескачала цели страници защото разговорът е тръгнал в посока, която не ме интересува...ама си е нормално, не може всеки да го интересува всичко, което и другите ги интересува.

Рени, благодаря за нагледното обяснение за хляба. Ти яде ли от оня дето е уж като нашия (нярязан на филийки), ама не съвсем. Подсладен е и го ядат само на закуска.

# 278
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Аз съм ваша фенка. Нямам нищо общо с арабския свят, не пиша в темите ви, но пък ги чета редовно. Дано не ви се струва некултурно или невъзпитано, но не мисля, че имам да кажа нещо, защото, както казах, нямам абсолютно никаква връзка с арабските страни. Интересът ми обаче е искрен, чета много и различни неща, свързани с Близкия Изток и Северна Африка. А сега на въпроса - защо всъщност се включвам тук? Ами ето за това - Направих го специално за вас.  Heart Eyes
Надявам се да ви хареса, аз лично поне смятам редовно да го актуализирам и допълвам с информация. И моля ви - не се карайте. Аз лично смятам, че ДУА е права и има право да изрази мнението си, но.....не съм аз човекът, който има право да се обажда май....
Прегръдки за всички вас!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 279
  • Мнения: 468
Хей, Нур, това е страхтно!!! Много благодаря,  наистина си се постарала. Заповядай при нас, нищо, че сега е малко спечено.   bouquet Hug Сайтът на Хайфа е доста оригинален, как мислите?

Снежке, видях те, няма да минеш без една виртуална торта поне.  Crossing Arms

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 12:38 от amal

# 280
  • Мнения: 3 804



снежна-4естит рожден ден,много здраве и щастие и едно сладко беб4е

гин4ето ще 4акам да ми се обадиш Hug

спорти ще ти пиша на ли4ни

а сега по повод на писмото което е полу4ила Дуа-да се намеся и аз

1-1.Ти си еврейка,не знам как може да си очаквала,че в Израел ще толерират християни,това е лудост.Нормално бих казала ,че са се отнесли така кам вас,нормално за тях,а не от морална гледна точка

извинявай -оба4е въпроса ти е малко нелоги4ен-да ненормално е да се отнесът така към тях ,а и не само и то в една държава която претендира 4е е демократи4на,тук в Сирия-която навън никой не нари4а демократи4на,напротив доста е критикувана от САщ,религиозната свобода е свещенна -вси4ки имат еднакви права,не зависимо какво изповявдват-а повярвайте има от по4ти вси4ки религии и секти.Евреите тук живеят без никакви притеснения-дори къщите на тези които са се изселили с Израел си стоят така,без държавата  да им ги отнеме или нещо подобно-това според мен нормално.И по твоята логика дай тогава в БГ или в друга страна да запо4нат да обийдат евреите защото са такива-какво ще стане-ами 4исти и просто вси4ки ще ско4ат 4е това било антисемитизъм-нали newsm78


2-2.Мъжа ти се е оженил за еврейка,следователно не е много редно са изпитва омраза кам религията на тъщата и майката по произход.Дори никога да не си се чуствала еврейка,кравта вода не става.

тук пак си в грешка-Исляма признава останалите 2 религии и юдеизма и християнството-заедно с вси4ките им пророци,така 4е мъжа и едва ли изпитва омраза към религията на тъща си/още пове4е 4е ако си 4ела внимателно майка и е приела християнството/,да кръвта вода не става,но всеки си има глава на раменете и сам си преценява в какво да вярва или какво да прави,а и както писах преди смесените бракове са позволени

дивиана ако 4етеш ,написах това не за да се заяждам с някого ,просто има няколко заблуди които трябваше да се разсеят    Peace,а не за да разпалвам спорове-така 4е пове4е за това няма да пиша

добре дошла Нур  bouquet

# 281
  • Мнения: 48
Мансун ядох на закуска от нарязания но повече се купуваше нан и нахут нали знаеш те така закусват нан със сготвен нахут. Grinning

# 282
  • София
  • Мнения: 18 110
Здравейте момичета,
Бях решила повече да не пиша, но пък напускайки така, нещата щяха да останат недоизказани..Затова все пак си позволявам да напиша доводите си за подобно решение.Рейн, ще се съглася с теб, хората не случайно са казали, че истината се ражда именно в спора.Така че, една безоблачна и лицемерна темичка, без каквито й да е разногласия в нея, би била наистина напълно безинтересна..Но пък в последните няколко теми, разразилите се спорове за това, кой доколко е религиозен, права ли е или не Раша, да махнем ли израелския флаг или не, не доведоха до нищо ползотворно, само нажежиха страстите..И преставайки да пиша тук, не отивам да търся утопичен форум без конфронтации,а просто се оттеглям от онзи пристан, в който дълго време намирах интересни  теми за разговор, разбирателство и подкрепа..А към момента просто считам, че темата се изроди, по-голямата част от нея е сякаш посветена на нападки и съответните оправдания..В тази връзка, мила Амал, не мисля, че се цупя или че  поведението ми следва да се дефинира като детинско...Просто в мен изчезна тръпката, няма го онова желание едва ли не с отварянето на компютъра, да влезна във форума и да се потопя в атмосферата му...
Дуа,в никой свой пост не съм си позволила какъвто и да е  коментар по отношение на религиозната ти принадлежност или направения от теб избор.Той е твой личен, аз го уважавам и не подлежи на обсъждане.Що се отнася до флагчето обаче, като инициатор на идеята за знаменцата с оглед разнообразяването на темата, малко или много се почувствах неприятно.Неслучайно, след като прочетох историята ти, пред всички казах, че времето за редакция е изтекло и  правещият следващата тема ще го изтрие в последствие..Мисълта ми е, че към онзи момент, след споделената история от твоя страна и обещанието знаменцето да бъде изтрито при  първа възможност, нещата трябваше да приключат.Но за жалост не стана така.....
Извинявам се, ако съм засегнала някого, не е било умишлено.
Желая на всички ви много положителни емоции в темата и извън нея!

# 283
  • Мнения: 48
ох какво става един по един всички напускат хайде недей така теди.

# 284
  • Мнения: 48
честит рожден ден и от мен на снежана!!!Ако в живота има нещо по-хубаво от здравето,
по-силно от любовта и
по-бурно от младостта,
то и него ти желая.
Нека дните ти бъдат изпълнени с радост,
вечерите с огън,
а годините с младост...

Общи условия

Активация на акаунт