Отговори
# 30
  • Мнения: 100
Добър ден и от мен.
 Много благодаря за отговорите, най - вече на Невена - за пръв път ми стана ясна идеята за обрязването.
А това с пирона и мен ме разсмя, ама ако стария пирон е точно този, който ти пасва на стената... тва че се е разхлабил малко - ми в днешно време има пяна, силикон, ще позапълним дупката в стената, няма страшно... Аз съм малко консервативна в това отношение - не бих искала да си сменям пирона.  Mr. Green

"Възстановяваща" операция - имах предвид тази, която ти връща девствеността когато един ден решиш да се омъжиш. Нарича се хименопластика. От няколко места чувам, че струвала 50 долара в Египет, в България за сега легално не се практикува, но на черно е вече често срещано явление и цената е между 500-800 лева. Макар че преди време попаднах на един материал в интернет с ценова листа - имаше включена хименопластика, 800 лева беше цената - т.е. напълно легално обявена. Сега за съжаление, не можах да намеря отново.

http://www.blitz.bg/article/3826
http://www.tia.bg/?c=n&id=280

Розалиа: Е ади кажете какво удоволствие освен болка ще изпита коя и да е обрязана жена. - ами никакво. Разчита се на т.нар. Г-точка. Ама тя не при всеки еднакво добре "работи". Тези жени се превръщат в машини за задоволяване нагона на мъжете си и за раждане на деца. Добре, че вече официално са премахнати тези операции, в Египет - със закон. Същия онзи приятел, дето харесва жената да си има всичко ми каза, че там "жените не са страстни, както европейките". Възроптях - не стига че ги искате девствени, ами пък и страстни, ми ще се научат... А той каза "Няма научаване тука"... Май вече ми е ясно защо...  Rolling Eyes

http://es.youtube.com/watch?v=LLqroRrgW0c

# 31
  • София
  • Мнения: 18 055
Момичета,
За интересуващите се - в края на първия пост от темата съм сложила линк към чата.

# 32
  • Мнения: 232
Здравейте,арабелки!
Свеар,да ти е живо и здраво детенце,и много да те радва!
Саратед,благодаря ти,че си ме прибавила като една от Вас!
Относно,обрязването при жените,четох една статия от която ми се изправиха косите,и как се угояват жените,за да се харесват на мъжете.Утре,ще напиша малка част от статията,че списанието е у дома.
Невена,както вече споменах,обожавам парфюми и най-вече,всички отрови на Диор.Търся си такива които ухаят на:канела,шоколад,ванилия и всичко що е ориенталска миризма.Ако знаеш,такива били споделила,и ако може и линк към парфюма.
amal,сърцебиене,може да имаш от много неща,да не си се притеснила нещо?Но най-добре на лекар.
За сега от мен е това,лека   и спорна сидмица на всички!

# 33
  • София
  • Мнения: 18 055
Рали,
За жалост законът не е достатъчна пречка там, където е насадена  от години традицията на  тази порочна, нечовешка практика.В смисъл, че обрязването при жените и към настоящия момент, въпреки официалната забрана, е относително често наблюдавано явление именно  в Египет -макар  и с опити да остане скрито от света.. Cry
http://www.newscientist.com/channel/sex/mg19926743.400-female-ci … ?feedId=sex_rss20
http://www.youtube.com/watch?v=LEe5hgrVti0

# 34
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, аз покрай 4ата и някои ангажименти домашни, позабравих темата, но 4ета  на кафето!   bouquet kaffeetrmker_2
интересни теми за парфюми, обрязвания и бхур! има при нас много разли4ни смески, като едни като тамян  ,които са най търсени и прилагани, уж били от сауди! имат едни като власинки с разли4ни цветове, 4ервени, сини, жълти и отделно едни като ти4инки; кора от някакви дървесни видове  и треви! та аромата след махане на съда бива, но наблизо ме задушава!те правят сутрин, имаше и време, до което се прави бхур! не знам колко е скъпо, досега ми даваше един приятел на пазара!
и аз харесвам канелена, ванилова миризма особено за дрехите в гардероба или за козметиката за тяло,също и миризмата на харкус, ако е направена добре сместта!ина4е, съм по богато цветисти и обемни аромати!
за магреба май нямаме традиции в женското обрязване, но пък има татуиране на лицето ,което е останало в берберските общности до преди 50 г , може би до освобождението от франсетата!писала съм и друг път, тука обрязването е късно, до 8 г се прави, то си е цяла сватба, гости, колят с еживотни, подаряват се  подаръци, пари се дават и хенна се прави!

# 35
  • Мнения: 3 215
Наина,ти си добавена още в 90-та тема  Peace
Теди,добре е,че добави и линк към чата.Не,че сварвам да вляза,де  ooooh!
За парфюмите да си кажа и аз - имам любими парфюми,които са стар "модел"(на Ланком, Давидоф) и вече не ги произвеждат.Много тъжно. Най-любим ми е обаче един на Issey Miyake и усилено го ползвам във фрий шоповете по летищата  Mr. GreenХаресвам и ароматите на Mexx.Такива ми ти работи... Peace

# 36
  • Мнения: 3 804
моми4ета някой има ли нещо против Амина/мегли/ да полу4и паролата newsm78

гин4ето-4естит рожден ден

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 00:30 от dtti

# 37
  • София
  • Мнения: 18 055
Здравейте арабелки,
по повод паролата на Мегли нямам нищо против..Тя е отдавна с нас, така че..
Гинчето, едно гълъбче ми прошепна, че днес имаш празник!Желая ти много здраве ,щастие, любов и скиторене по ширикия свят!  bouquet

# 38
  • Мнения: 53
Саратед, много си бърза! Много ти благодаря! И на вас здраве, щастие и късмет! smile3525
 


 Арабелки, много писане, много чудо! Да ви се похвалим - след едноседмично тичане по посолствата имаме 2 визи и сме в очакване на третата! Естествено се оказа, че цените ни изненадаха малко, ама карай. Та, за сирийската виза - казаха ни, че наистина имало безплатна такава, но това било само ако пътуването е през туристическа агенция с участие на сирийска фирма. Иначе визата се оказа 70 евро, но тя е няколко влизания в страната.
Деси, знаеш ли автобус, който да тръгва в събота от Сирия за България? Зейтуни тръгват в неделя и ще имаме проблеми за понеделника в работите.

Свеар, честито бебче!    Да ти е мамина гордост и много щастие за цялото семейство! А на теб пожелавам бързо възстановяване!

# 39
  • Мнения: 3 215
Гинчето,честит рожедн ден и от мен! Видях те в списъка и веднага хукнах да те поздравя, някои вече са ме изпреварили,ама не са много  Mr. Green Приятно пътешествие и чакаме новите снимки и впечатления!  bouquet
ЗА съм да се даде парола на Амина!

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 11:38 от Old Sport

# 40
  • Мнения: 206
Гинче, честит рожден ден и от мене, много приятни изненади, настроение и най-вече запази най-хубавите си моменти за поклонението по арабските земи Simple Smile

 newsm59 newsm67  Gift newsm59  party023 newsm59

# 41
  • Мнения: 232
Добро утро!
Честит рожден ден на Гинчето,да си жива и здрава!
Old Sport,голям съм заплес,не видях,че съм добавена по-рано.Понеже,Вие пишете доста бързо,а аз едва смогвам да Ви изчета и все бързам,затова не съм видяла.
След малко и обещаната статия от мен за обрязването и угояването.

# 42
  • Мнения: 90
Добро утро и от мен ,от дъра бъра в 4ата ,не ми остава време да пи6а много тук Laughing

4естит Рожден Ден на Гин4Ето да е жива и здрава ,приятно изкарване на празника   party023  Gift newsm59

# 43
  • Мнения: 232
Женското обрязване-жертвоприношение пред олтара на силния пол.
Друг вид посегателство върху женската същност е обрязването.Жестокият ритуал се провежда най-често поради религиозни разбирания.Момичетата трябва да се подготвят за праведния живот преди да станат жени.Те биват осакатявани,защото удоволствието от секса е привилегия на съпруга.Варварския обичай се практикува на Арабския полуостров,в Персийския залив,както и в 11 африкански държави.Сред тях са Судан,Етиопия,Сомалия,Кения,Сиера Леоне,Кот дИвоар и др.
В Сиера Леоне например хиляди жени и 12-14 момичета биват обрязвани всяка година.Събират ги в специални,тайни подготвителни лагери,където ги обучават за бъдещия им семеен живат.Ритуалите организира мистична тайна женска организация "Бондо".За жената членството в нея е един вид посвещение ,и обществото те отхвърля ако не си минал през процедурата.Обрязването се извършва без упойка.За да се хипнотизира момичето ,наоколо бият тъпани и танцуват и пеят момичета,надянали бондо-маски.Клиторът ,а понякога и малките срамни устни се отстраняват с бръснач,ножица,нож или  с парче счупена бутилка.За да се спре кървенето,раната се налага със сдъвкани преди това билки.Сексът за обрязаната жена става ад-тя изпитва само болка,но не и удоволствие.Хайа Сасо ,която е председател,е една от най-могъщите лидерки на двежението Бондо и една от най-върлите застъпнички  на обрязването.Според нея то не само ги възпира от сексуални желания и изневяра,но им пречи да се отдадат на лесбийството.Чернокожата активистка с вид на вуду-магьосница е категорична,че няма никаква опасност при обрязването,животът на нейните сънароднички щял да изгуби смисъл без него.Освен жестокия обичай на обрязването,днес продължават да съществуват и други по-рафинирани начини за насилие сред слабия пол.
Ще продължа след малко,че да не ми се затрие поста.

# 44
  • Мнения: 720
Наина, благодаря за поста.   Трудно преглъщам сутрешното кафе ....но,  това е ...реалност и живот за други. Докато четох се сетих за робството в ''черна'' Африка. Това несправедливо и лишено от разум явление...по същия начин тези жени са против волята си -заробени и лишени от елементарни човешки права и лишени да изживеят живота си така както Бог го е създал.. Каква жестокост... Но предполагам вече това все повече остава в миналото, надявам се. Peace ''Чистотата ''  на една жена е красиво нещо ,но породено от любов и мир, не става с насилие и кръв. Peace ( Разбира се ''чистота ''на един мъж..е не по малко красиво  Grinning )

Общи условия

Активация на акаунт