проблем с зеленчуковите и местните пюрета

  • 1 097
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
И нашата педиатърка каза да почваме попари от 6-ия месец. А от 5-ия почнахме със зеленчукови пюрета, после плодови.
В началото имахме проблеми с лъжичката- искаше непрекъснат поток на храната, както с бибероната. Затова му взех силиконова лъжичка, която ни свърши чудесна работа. Едва сега, на 6 мес и 1/2 почна да яде с нормална пластмасова лъжичка.
А в началото на захранването пробвах да му давам пюрето смесено с адаптирано мляко, по- разредено с помощта в шише и той си го пийваше. Мъчих с лъжичката, но той отказваше. Направих 10 - дневна пауза без пюре и после щеше да изяде и лъжичката заедно с пюрето Simple Smile.
Кашите не ги харесва особено. Но аз отскоро почнах да му давам. Харесват му тези готовите в бурканчета. Също има едни плодови десертчета в пластмасови кутийки на Humana , Hipp. Невероятни са.

# 16
  • Мнения: 130
Аз спрях плодовите, защото тях определено ги предпочиташе и не искаше никакви зеленчукови. Чак днес, на 7-ми месец сложих 1-2 лъжици ябълка в оризовата каша за малко вкус. Така отново прояде само зеленчукови. И винаги, когато съвсем се запечеше работата, правих млечна пауза! И недей да насилваш с по-"гадните" зеленчуци - напр. моето бебе не искаше карфиол и всичко, което го съдържа - след карфиолът винаги се налагаше пауза - и просто спрях да й давам карфиол...

# 17
  • Мнения: 2 531
Каква попара в 6-ия мес?!?! #Crazy
А пък от 3-ия зеленчукови И месни И масло И сол Shocked Shocked Shocked
Недейте да си правите експерименти с бебетата Praynig

Уточнявам - зел. пюре е след навършв. на 4 м. , а попарата след 6м. / демек в 5-и и 7-и м./  от всичко до сега попарата се котира добре, останалото с мъки.  А маслото го вкарах с попарата - след нав. 6 м.  Сол е силно казано- няколко зрънца и маалкоо захар. Аз и на попарата слагам захар.

# 18
  • Мнения: 132
Пробвах с изчакване, по-гъсто пюре и по-рядко ,по-топло и студено.Пробвах и с различни лъжички вече имам  :D5-6 но уви. маи пак ще правим пауза. Лошото е че като не ядем твърда храна се будим нощем по 4-5 пъти за ядене.

При мен е същия проблем.Отказва да бъде захранена и това е.Не иска да суче през деня.а през ноща ставаме на 2-3 часа.Вече се чувствам изстощена.Пробвах да я захраня със сок от ябълка-цък...,после морков-....направо се погнуси,след това ги смесих- пи ги 2 дни и каза неее.Направих пауза и почнах да й давам зел.пюрета - май и тях не ги ще.Едно пюре можем да си го ядем цяла седмица.Та аз се чудя дали пък проблема не е в мен,дали права нещо не както трябва

# 19
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Имайте търпение момичета, постепенно ще свикнат да хапват и новата храна. Синът ми също не искаше в началото нищо друго освен кърма, но за около 1 месец свикна.

Общи условия

Активация на акаунт