Рожден Ден на 11 години-къде?

  • 55 363
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 403
Не съм фен на клубовете.
Миналата седмица синът стана на 10 г. и си покани у нас деца. Бесняха от 13.00 часа до 22.00 часа, като ние им оставихме апартамента и се изнесохме още на обяд, прибирайки към 18.00 часа. Децата си бяха изкарали чудесно и продължаваха да се забавляват. За мен винаги е най- добре децата да се забавляват сами, а за тази възраст родителят е само набавящ продоволствията и ненатрапващ присъствието си. Родители с такива големи деца е недопустимо за мен, няма да се чувства никой добре. Не е нужно /дори е вредно, според мен/ на тази възраст децата да бъдат организирани и да се разчита някой да им "приковава вниманието".

Без да си натрапвам мнението лично аз мисля, че на 10 г. едно дете е все още доста малко да купонясва само без родителски надзор. Има време по-нататък цял живот да "ненатрапвам присъствието си", но да оставя десет годишни да вилнеят из къщи, че да не им скършвам хатъра да са самостоятелни ми се струва безотговорно. И най-вече безотговорно към родителите на другите деца, които са ги поверили на грижите ми и очакват някакъв надзор от моя страна.

# 46
  • Мнения: 24 467
Децата никога не са вилняли. Познавам всичките, които бе поканил, те редовно са у нас, понякога по няколко броя наведнъж. Синът не кани цял клас, кани само най- близките си приятели. А техните родители знаят как ще се проведе рождения ден, самите те го организират също така. Не очакват "надзор", слава Богу. Моето дете също обича да ходи на такъв рожден ден.
Моето становище е базирано на личен опит, познавам детето, останалите деца и родителите им. Те отдавна играят поне по половин ден сами навън. Домът не е по- опасен. Приятелите му познавам добре- играят в лошото време редовно у нас. За мен е по- добър начин от престой в запушено заведение. Имам телефоните на всичките деца и родители, те- моят. На пет минути път съм. Честно казано на децата имам повече доверие от на някоя кака в задимено заведение. Друг ще намери това за приемливо- нищо чудно. Един ще хареса клуб с компютри, на които децата само ще "цъкат", което пък аз не приемам. Трети ще предпочете да заведе децата на място, където ще седнат да ядат и да пият, но това пък детето ми не го харесва /аз също/.
От І клас по детски рождени дни родителите на останалите деца не идват, което за мен е нормално. За първи път и ние решихме да ги оставим сами /най- близкият приятел на сина ми е на 12 години, останалите- всички на по 11/- оказа се, че децата оправдаха изцяло гласуваното им доверие. Дори счупена чаша нямаше.
И аз не натрапвам мнение, въобще, това е една по- различна гледна точка. На тази възраст съм празнувала аз с децата у нас. За мен е нормално.

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 13:08 от Judy

# 47
  • София
  • Мнения: 403
Съжалявам, ако съм била по-рязка, не искам никого да обидя. Склонна съм да гласувам доверие на сина ми, но в определени граници. Може би не съм толкова либерална, но с всички негативни примери около нас си мисля, че е по-добре контролът да е малко по-строг. Пък и не виждам нищо затормозяващо в това докато децата са в другите стаи ние с майките да пием кафенце в апартамента отделно от тях. И без това много рядко се виждаме, така обменяме доста ценна информация за живота в училище.

# 48
  • Мнения: 24 467
О, не, не го възприех така. Тук човек пише по- съкратено и понякога звучи по такъв начин /аз също/, което не значи, че е рязък или обижда. 
Хората и схващанията им, а и опитът и обстоятелствата около тях, са толкова различни, че лично аз тук споделям и обяснявам защо, пък който- както желае. Просто живея в спокоен град и тих квартал, където съседите се познаваме и за игра на децата по- спокойна и свободна няма проблеми. Децата от 6-7 годишни са край блока и градинката сами. Това би било трудно да се разбере от човек, на когото му се налага поради обстоятелствата да води дори по- голямото си от 10 години дете навсякъде, просто защото е натоварен трафикът и наистина е опасно.
Нашите може би не се тормозят толкова чак от нашето присъствие, но определено се чувстват по- добре, ако ни няма поне на рождения ден на големия син. Пък някой да се появи с родител на тази възраст за тях би било повод за подигравки /и аз не искам да обидя никого, просто за тях това не е прието, особено сред момчетата- също важен критерий за тази възраст е полът/. Те от края на І клас ходят на училище сами. Като знам, колко бяха доволни, когато се прибрахме, а синът беше във възторг от изкарването. Баща му се появи по едно време да ги снима, когато ядяха тортата без ръце, да са всички заедно на тези снимки и клипчето, след което пак ги остави.

# 49
  • София
  • Мнения: 403
Направо ви завиждам за спокойствието. Синът ми учи в центъра, а децата от класа са от всички краища на София, че и от околностите. Били сме канени на рождени дни дори извън София. Пътуването е направо кошмар, така че почти винаги го карам и го прибирам. Той дори предпочита да идвам с него, за да не пътува с транспорта. Пък и засега не е казал, че не ме иска, а не е от тези, които ще си премълчат. Така че мисля да се възползвам още малко да съм с него, пък по-нататък ще видим.

# 50
  • Мнения: 88
Идеята за РД с гледане на филм в кино  е доста добра!
В кино "Фламинго" в гр.Пловдив вече организират такива РД.Децата имат почерпка( каквато те си пожелаят- пуканки,пици,безалкохолно и т.н) в кафенето в киното, след това отиват да гледат прожекцията на някакво филмче ( напоследък  да гледат 3D).Освен това имат и някакви намаления, ако е целия клас....
За по-малките гостенчета има на втория етаж и детски център, където могат да скачат на воля на батута....
Аз сега отивам на РД с 13 год. хлапета ( 12 бр.) в едно хубаво и просторно заведение....да видим, как ще мине.... Grinning

# 51
mnogo blizo do blok 18 v suhata reka ima 1 picariq tam se pravqt razli4ni igri kostumi gatanki ob6to vzeto zabavleniq za decata az ve4e sam po golqm i ne me vlechut tezi ne6ta i mislq taq godina da go praznuvam v FunCity mnogo e qko ima bowling zala i speciqlna zala s mnogo igri s jetoni mqstoto mislq 4e 6te vi stigne za 20-tina 4oveka dosta e golqmo ima i bilqrdni masi su6to taka i darts mnogo veselo stava tam ve4e sum bil na rd tam preporu4vam vi go   Peace Peace i cenite sa prili4ni

# 52
  • Мнения: 835
Нашият рожден ден мина Grinning
След много дълго "чудене и умуване" го отпразнувахме в къщи, пожелание на синът ми.
Децата бяха доволни/което е най-важното!/.
Поръчах им пици /леле, голяма радост/, изпържих от полуготовите картофки/тип Макдоналдс/, торта поръчка, не знам от къде беше.
Децата вилняха из целият апартамент, разделиха се на отбори, станаха вир-вода!!!После четаха енциклопедийте и им беше интересно, хапнаха, духнаха свещи, бяхме взели конфети и фъскащи неща, изобщо купона се получи.!!!

Надявам се и при всички вас децата да са доволни и купона да стане весел. Peace  bigdance2  ura

# 53
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Нашият рожден ден мина Grinning
След много дълго "чудене и умуване" го отпразнувахме в къщи, пожелание на синът ми.
Децата бяха доволни/което е най-важното!/.

браво!

# 54
  • Мнения: 4 204
и аз не съм фен на клубовете и боулинг залите. Миналата година го правихме у дома като се бяхме подготвили с интересни игри, фокуси,джаги турнир...
Сега обаче усилено търся да наема зала.знаете ли непретенциозна зала в центъра? ние ще си я украсим и ще си измислим игри.

# 55
  • Мнения: 47 992
Ариел театър имат зала, организират и празници,но мисля че и само зала може
не е точно в центъра, но е близо и на удобно място

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242

Срещу 250 лева наемам пързалката на Славия събота или неделя, след 20.30 часа. Таксата е за един час (понякога ни оставят и повече  Wink).
Никога не съм чула да има организиране на тържества, но пък каква  ли организация се изисква на този леден адреналин? Купуваш една прекрасна торта, музиката гърми, осветление, лед и...политаш.  Grinning
Синът ми иска там да си празнува рождения ден, ако любимия му братовчед дотогава се научи да кара кънки.


Тази идея изглежда страхотна, но наистина какво правят децата които не могат да карат? А тази цена вероятно не включва наема на кънки на гостите? Както и да е, мисля да се възползвам от нея. Благодаря на споделилите я.
И дъщеря ми скоро става на 10 и засега сме се спряли на този вариант. Били сме на такъв РД - на децата много им хареса. Повечето никога не се бяха качвали на кънки и това беше голяма емоция за тях. Държаха се за мантинелата или тези, напред с материала, им помагаха. Доколкото си спомням майката спомена, че наемът е около 250 лв за 1 час на пързалката и включва и наема на кънките. После два часа имаше почерпка в заведението над пързалката (малко дългичко ми се видя). РД беше по обяд (т.е. възможните часове не са само след 20.30).
Кино не е вариант за мен - все пак предпочитам децата да се видят, поговорят и поиграят. Боулингът май е по-скоро за момчета... Домашен РД... Определено дъщеря ми ще се зарадва на този вариант и мисля, че ще стане хубав РД, обаче не ми се ще... Клубовете доста са се поизтъркали вече, но все пак не съм се отказала и от този вариант. Знам, че и някои конни бази организират РД, но нямам впечетления.

# 57
  • Мнения: 359
Ох, хора, летният рождени дни е просто мечта! Laughing Възможности да искаш! Наскоро бяхме на 2 рождени дни на Витоша, на полянка с дървени маси и пейки - децата бесняха цял ден. Явно е много популярен напоследък този вид празнуване, защото заедно с нас на околните поляни имаше още 3-4 рождени дни. Тази седмица сме на друг - на басейн. Какво повече им трябва на дечурлигата в жегата освен мнооого вода?! Mr. Green

А ние дето сме единия през ноември, а другия през февруари....

# 58
  • Мнения: 2 274
Ох, хора, летният рождени дни е просто мечта! Laughing Възможности да искаш! Наскоро бяхме на 2 рождени дни на Витоша, на полянка с дървени маси и пейки - децата бесняха цял ден. Явно е много популярен напоследък този вид празнуване, защото заедно с нас на околните поляни имаше още 3-4 рождени дни. Тази седмица сме на друг - на басейн. Какво повече им трябва на дечурлигата в жегата освен мнооого вода?! Mr. Green

А ние дето сме единия през ноември, а другия през февруари....
Абсолючтно съм съгласна с теб! И ние сме долу горе така - януари и ноември и ми е много трудно да организирам хубав рожден ден.

# 59
  • Мнения: 835
Ох, хора, летният рождени дни е просто мечта! Laughing Възможности да искаш! Наскоро бяхме на 2 рождени дни на Витоша, на полянка с дървени маси и пейки - децата бесняха цял ден. Явно е много популярен напоследък този вид празнуване, защото заедно с нас на околните поляни имаше още 3-4 рождени дни. Тази седмица сме на друг - на басейн. Какво повече им трябва на дечурлигата в жегата освен мнооого вода?! Mr. Green

А ние дето сме единия през ноември, а другия през февруари....
Да не сме били на един и същи рожден ден? Joy И ние бяхме на Дендрариума на Витоша на рожден ден, страхотно беше!!!!Децата лудяха цял ден, то не бяха жаби в езерцата, буболечки, криеница, топка, направо им завидях.Бяха взели сандвичи, торта/ не се размекна/, безалкохолни и вода, напълно достатъчно.Това разбирам под добра изкарване, но за съжаление и ние сме февруари Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт