Рожден Ден на 11 години-къде?

  • 55 359
  • 115
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 85
Досега винаги съм правила РД на децата /и на нас / вкъщи.Според мен така показвам повече внимание и към рожденика, и към гостите.Не ги оставям сами още, а може скоро да ми се наложи, защото каката става на 14 този месец, а малката на 11.Само, че винаги съм искала да се занимая с някакви игри, да ги режисирам, но те сами си измислят такива и моята роля е на прислуга.Според мен това означава да поканиш някой - вкъщи, с приготвени от мен неща - понякога ми е обидно, когато поканят децата в някоя закусвалня - означава, че искат по-бързо да мине рождения ден.
Naughty Ами ако живееш в маломерен апартамент?

# 76
  • Мнения: 24 467
ЗДРАВЕЙТЕ А КАК ВИ СЕ СТРУВА ИДЕЯТА ПОНЕЖЕ НИЕ ЖИВЕЕМ В ЯМБОЛ И НЯМАМЕ МАК ДОНАЛТС ДА НАЕМЕМ ПРОЕКТОР ДА ИЗТЕГЛИМ ЕДИН ХУБАВ ФИЛМ  МНОГО ПИЦА БЕЗАЛКОХОЛНО Т,Е, ДОМАШНО ПАРТИ ЧАКАМ МНЕНИЯ newsm78
Не обвързвам детски РД с телевизия, още по- малко със заведение. Домашното парти е чудесно за мен, моето дете си иска такова от години и си прави такова.

# 77
  • Мнения: 359
Май децата позабравиха как да се забавляват. Искат кино, компютър да има, Макдоналдс...такива работи. Като гледам по рожденни дни напоследък, ако е вкъщи всички са пред компютъра или ТВ, ако не - да има боулинг.....въобще някой да им организира забавленията. Даже преди няколко дни на един рожд.ден, за който майката беше резрвирала пицария, масово питаха: "А някой ще ни забавлява ли?".

# 78
  • София
  • Мнения: 9 483
Да, факт!
отглеждаме си консуматорско поколение.
Ама и ние имаме доста вина за което.

Аз още с носталгия си спомням онези готини домашни купони, с танците, блусовете, разговорите, погледите и пр и пр.
Истинското общуване, истинската социализация.
А сега-какво-електронно поколение.
Ако няма кой да ги забавлява-не знаят какво да правят. ooooh!
А това е доста тъпо, защоте те и не знаят как да общуват пълноценно помежду си в такива моменти и при такива хубави поводи. Wink

# 79
  • Мнения: 24 467
Май децата позабравиха как да се забавляват. Искат кино, компютър да има, Макдоналдс...такива работи. Като гледам по рожденни дни напоследък, ако е вкъщи всички са пред компютъра или ТВ, ако не - да има боулинг.....въобще някой да им организира забавленията. Даже преди няколко дни на един рожд.ден, за който майката беше резрвирала пицария, масово питаха: "А някой ще ни забавлява ли?".
У нас ТВ не се гледа почти от децата. Компът не е заниманието им постоянно и за вечни времена. На РД си играят всяка година, като нарочно ги оставям сами да измислят игрите си. Обаче синът и приятелите му са свикнали, играят си всеки ден сами навън или при лошо време в нечий дом. Точно защото го намирам за най- нормалното нещо- самозабавлението. Не съм разбирала никога нуждата от специалист, който да забавлява деца. Освен за самата индустрия, която го предлага. Но това е обяснимо /за индустрията, не за децата/. Те го могат сами, само следва да им се предостави възможност да развият това, което им е заложено по естествен начин.
А боулингът си го ползват понякога, макар и не за празник- това си е начин на собствено забавление. Иска се и развиване на способност някаква. Говорят си, хилят се, мятат топката, никой не ги забавлява там.
Споделям постовете на  kopche и kotkovo в тази насока. И лично аз не искам да повярвам, че има деца, за които наистина празник се получава само ако "някой ги забавлява". Та това са деца! Те трябва да го могат по подразбиране. Тези, които не го могат и не го правят за мен са лишени от детство, а играта и свободното общуване са в основата на детския живот, те не могат да се заменят с друго. Само те развиват някои съществени и необходими за живота качества. Останалото е синтетика.
Компът не е в коша, разбира се, нито отричам изцяло клоунадите, но не мога да ги поставя в центъра на детското развитие, детския празник и живота на децата.

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 08:05 от Judy

# 80
  • Мнения: 264
въпрос на гледна точка.
Моля , ако някой скоро е бил или празнувал РД точно на тази възрастова група на заведение/клуб - да сподели .
Става въпрос за достатъчно голямо помещение за 15ина деца и наблизо поне - кафе за родители Wink
Желателно е да е в центъра, или по линията на метрото, защото нашите приятелчета са от цяла София.

# 81
  • Мнения: 4 204
Миналата година синът ми си празнува Рд у дома. Стана на 8 години. Пред компютъра не е седяно. 1-2 месеца предварително заедно с него писахме списък на игрите, които могат да играят, ровихме в нета, измисляхме си, разучавахме фокуси...Аз поръчах от Май тойс комплектите с чувалите за скачане, лъчижиците...,играха на дартс,джаги,рингове.
При желание и малко отделено време Рд може да протече и по друг начин, освен на компютъра.

Wladi+ , мисля, че тук четох за клубчето Коколандия. С въжета за катерене, стени..., но май е в Овча купел. Мисля, че е по-приемлив вариант от стандартните ДК с басейни с топки и аниматори.

# 82
  • Мнения: 26
за 10 деца в заведение какво забавление може да се устрои

# 83
  • София
  • Мнения: 3 666
От втори клас РД до сега на 12 години се празнува у дома. Канят се много деца, почти целия клас. Почерпката е сандвичи от франзели, пуканки, много безалкохолно и торта. Купона винаги е на 6  Grinning

# 84
  • Мнения: 4 936
Някой празнувал ли е в Стара Загора? Мисля си п-скоро за дискотека и игри (анимация ) за по-големи деца - лимбо, играта със столовете, фокуси, нещо такова

# 85
  • София
  • Мнения: 3 421
Дъщеря ми февруари ще прави 11 години и от сега се чудя.

10-тият рожден ден правихме в Арена запад - Джимис. Бяхме наели диджей, хапваха красиво подредени сандвичи и сладоледена торта. Момичетата се забавляваха доста, но на момченцата им беше скучничко.

Последните рождени дни, на които ходихме за тази възрастова група бяха в дартс и боулинг клубове.
Нямаше наети аниматори, диджеи и т.н. - в резултат децата тичаха като бесни и според мен не знаеха какво правят, но те твърдят, че се забавляват.

Вкъщи въобще не ми е вариант - нито има къде да ги събера, нито искам погром в апартамента(виждала съм на други места ooooh!).

# 86
  • Мнения: 1 073
Синът ми ще направи 12 години през януари  и съдейки по това, къде си празнуват неговите съученици бих ти предложила в боулинг зала или пицария. Хубаво е да се наеме и аниматор, който да организира партито, за да няма хаос. Peace

# 87
  • Мнения: 4 936
Боулингът не ми допада = при нас е най-шумното, тъмно и задимено заведение. Аз не бих отишла с него там, камо ли да поканя други деца там.
а как виждаш забавленията с аниматора? Какво да търся и искам от него?

# 88
  • София
  • Мнения: 11 711
Боулингът не ми допада = при нас е най-шумното, тъмно и задимено заведение. Аз не бих отишла с него там, камо ли да поканя други деца там.
а как виждаш забавленията с аниматора? Какво да търся и искам от него?

Някой дали скоро е ходил на РД или празнувал в боулинга на НДК до БТВ?Разбрах,че е реновиран...Иначе и за мен беше тъмно,неприветливо и неуютно място.
В крайна сметка ще се съобразя максимално с мнението на сина ми.За съжаление все още не си е изяснил какъв формат на РД предпочита,а има малко повече от две седмици до тогава. ooooh!

# 89
  • Мнения: 1 073
Синът ми беше последно на рожден ден в боулинга в Студентски град и той и децата бяха много доволни. Аниматорът  е нужен до голяма степен за организацията на едно тържество, а не родителите да тичат и да дават наставления.

Общи условия

Активация на акаунт