А чували ли сте хубави реплики свързани с кърменето???!!!

  • 4 116
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 454
И аз мога да се похваля, че съм от тези, които срещат подкрепа и одобрение. Понеже се оказа, че имам здравословен проблем, много се впечатлих от доктора, който си направи труда, да измисли лекарство, което е подходящо за кърмачки, та да не се налага да спирам, поради тази причина. Сега остава и аз да се оправя и ще съм още по-щастлива.

# 16
  • Мнения: 376
момичета, страхотни сте!  Hug Hug Hug

Бръмбазела, каква е тази басня, или случка? Усещам че е нещо интересно!

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

# 18
  • Мнения: 8 242
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

# 19
  • Мнения: 11 004
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 8 242
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

 Joy мдаааа... има нещо такова ама съм позабравила  Blush
Но наистина с времето погледите стават все по-извънземни  Shocked

# 21
  • Мнения: 1 674
Да и аз съм чувала хубави неща и реплики, че по-хубаво от кърмата няма. Но това е в началото. Особено минели година започват абсурдите.  Crazy

Мда.. А мине ли 2  Crazy Те гледат като извънземно  Mr. Green

Иначе всички ахкат и охкат колко е хубаво да се кърми.. ама стига вече деееееее.. той е голяяяяяяяям  Laughing

Грешите и двете. Mr. Green Абсурдите започват доста преди годинката, да речем след 2-3-4 месец. Wink А като извънземно те гледат между 6 и 12 месец. Mr. Green

 Joy мдаааа... има нещо такова ама съм позабравила  Blush
Но наистина с времето погледите стават все по-извънземни  Shocked
Много си права.Аз още кърмя и се учудвам на хора които,като им кажа че кърмя още ме гледат  Shocked/ние сме на 1.4 г./.Ама не ми пука.

# 22
  • Мнения: 425
Бяхме влезли с бебо в един магазин за бельо и продавачката -млада мацка една веднага започна да му се радва а той съответно да раздавашироки усмивки.Естествено последва репликата"Я какви бузи-сигурно добре си хапваш!"Аз съответно-А,той е на кърма-основно.А тя-Браво,товае най-доброто за бебетата,много хубаво че кърмите.Честно,неочаквах от едно момиче,което очевидно няма деца и е далече от тези неща да каже това!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
От педиатърката ни и от мъжа ми. Стига ми.
А, и съвсем в началото, докато беше малък, един комшия ни срещна в парка. И ме пита дали го кърмя. После ми рече, че това е най-хубавото и че той е сукал до 3 години! Човекът е към 60 някъде.

# 24
  • Мнения: 1 328
Чувала съм и аз одобрително БРАВО, да. За щастие доста пъти Simple Smile
Но не ми е приятно като чуя.. АМИИИ БРАВО, ама ей така, колкото да се каже браво-то, а не е истинско...

# 25
  • Мнения: 8 242
Имам чувството, че някои просто така си говорят, защото така са чували и това е общоприетото мнение - да се кърми е хубаво. И до там. Не че е лошо ама ми звучи все едно да казваш марсианците са зелени  Mr. Green

# 26
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Гинеколожката ми каза да кърмя докато мога, че от това по - хубаво няма. Иначе веднъж педиатърката ни ме нарече майка - героиня, защото още не съм се отказала да кърмя(бебо беше на 10 мес.)

# 27
  • Мнения: 3 718
Мен пък тая реплика майка-героиня малко ме озадачава. Що за героиня съм като съм избрала най лесния начин. Най мързеливия начин на хранене,най ефикасното приспивателно, най бързия метод на успокоение, най лесното "лекарство" при падания и удари, та даже и най удобния начин да му запуша устата на Дзверолинчо  Mr. Green От друга страна майката, която най мило ме нарече героиня преди време, мие, стерилизира и преварява шишета, купува купища кутии и буркани, следва стриктен режим, от около втория месец на детето си се мори да стиска сокове, да бърка пюрета, приспива със люшкания, подскоци и припяване...тя май е по достойна за определението героиня от мен. От друга страна, спестила съм сума ти пари, нерви, мускулни напрежения и безсъние на цялото семейство, може пък това да ме прави героиня  Wink

# 28
  • Мнения: 5 539
Беше към края на лятото, а мойто цокалче наближаваше годинката. Обикаляхме с количката из централните улици на Бургас, а той се мъчеше да заспи, въртеше се, плачеше... В един момент ревът стигна до небивали височини и разбрах, че тази работа със спането без цица няма да стане. А наблизо ни пейка, ни дявол. Волю-неволю, седнах на бордюра пред един затворен офис и започнахме да се приспиваме. В същия момент, от съседния магазин за перилни препарати излезе собственикът и ми подаде пластмасовото столче, накоето седеше в магазина. "Ето, седнете на него, да не настинете". Не очаквах такова внимание от един непознат, не подозирах дори, че ме е видял. Стана ми толкова мило! Като свършихме, сложих бебо в количката и отидох да му върна столчето. "Заспа ли?" попита ме той шепнешком. "Да, и много ви благодаря", отвърнах аз. Не можах да измисля нищо по-оригинално, за да му покажа колко по-ведър е станал денят ми след този наглед малък жест.
"Ама, моля ви се, няма за какво, кърменето е нещо прекрасно, нещо свещенно" усмихна се той.

Наскоро пак ми се случи да кърмя на улицата, Човекът вече е голям и напъва да се самообслужва Laughing Та пак така, пред един гараж... и отсреща излезе жена и ме покани да го накърмя на спокойствие при нея. Там имало занималня, а учениците още не били дошли..
Ей такива неща ми топлят сърцето.

# 29
  • Мнения: 2 376
Моята майка непрекъснато ми повтаря, че давам сила, елексир и т.н. на детето си, когато го кърмя. Тя ме е кърмила до 11 месеца, щяла е да продължи, но свекърва и я е почерпила с развалена супа  #Cussing out . Та майка ми твърди, че по нейно време никой не я е обиждал, не се е чудел че кърми и т.н. било си е нормално. Явно това с некърменето е в резултат на навлизането на АМ-а и некоректни опити да се пласира на пазара. Сорри май стана леко офф-топик.

Общи условия

Активация на акаунт