Бие ЮНСКО сърчице, а мами пляскат с ръце! Тема№3

  • 13 646
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 639
"Съветът е бременните жени да не ядат меко, плесенясало сирене като Бри и Камамбер, както и синьо сирене. Бактерии, като листерия, могат да се притаят в кората на сиренето и да заразят самото него дори след като кората се обели."
Източник - http://missby.wordpress.com/2008/03/06/7-pregnancy-sins/  Wink
Франческа Салиери, благодаря ти за бързия и успокоителен отговор!   bouquet

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мерси. Пфу, жалко.

# 242
  • Мнения: 2 176
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

Имат проблем с прогарамата. Сега погледнах моето направление (още не съм го дала, в понеделник имам час за ЖК) - отметката е на код 9 -  "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Значи е възможно..

# 243
  • Мнения: 20
 Party здарвейте!
да ви споделя аз вече маи не повръщам, само ми зле сутрин и вечер, или когато от отдавна не съм яла нищо.
за болките , аз имах такива допреди 5 дни някъде, отшумяха. Пиех нош па 3 по 2бр. Вече не пия, само при нужда. Доста ме наболява кръста обаче, та гледам да полежавам. Баткото ни нещо му тече носа , та сега си е в къщи. Чакам и каката да се върне от училище, да им дам да обядват и да легна да поспя 1countingsheep мрачното време съвсем ме довършва)))
желая ви позитивни мисли!!! newsm30 Two Hearts

# 244
  • Мнения: 1 475
 Wink

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 13:41 от somebody

# 245
  • Плевен
  • Мнения: 857
Не знам за София ама в Плевен времето е направо отвратително. Използвахме сутринта за разходка, но сега така се е намръщило, всеки момент ще завали. Не, че се оплакваме де, все пак ноември месец е а чак сега започва да се застудява. Ние използвахме всяка минута от хубавото време и постоянно бяхме навън. просто не виждам как ще изкараме зимата повече вътре, Андреа просто ще ме подлуди тук, усещам го от сега...

# 246
Мацки,ето малко полезна информация за майчинските надбавки

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=8917
 Hug

# 247
  • Мнения: 9 814
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

Имат проблем с прогарамата. Сега погледнах моето направление (още не съм го дала, в понеделник имам час за ЖК) - отметката е на код 9 -  "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Значи е възможно..

Може, ако освен личен лекар се занимава и с бумащината на майчиното здравеопазване.
Както знаете освен при гинеколог може да наблюдавате бременността си и при личния лекар.
Това е направено най-вече за местата в провинцията, където няма достатъчно специалисти акушер-гинеколози.

# 248
  • Мнения: 1 291
Синьо сирене и пресни неузрели сирена не е добре.

Мога ли да питам има ли мами със запек Embarassed
От 3 седмици съм така и незнам какви мерки да взема..

# 249
  • Мнения: 59
момичета да ви се похваля Simple Smile
тези дни си рових в сайтовете (като изключим вчера, когато за първи път ми беше лошо, при това цял ден ) и намерих доста интересни неща за бъдещото ми бебче и реших да споделя с вас :
http://www.dizainbaby.com/bg/adelinalux.php
http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=5
 надявам се да ви харесат и също така ако имате някакви други идеи ще се радвам да ги споделите Simple Smile  все пак сме тук да си помагаме , въпреки че е още доста рано но пък от гледане нищо ням да ни стане  newsm10 newsm53

# 250
  • Мнения: 2 176
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

Имат проблем с прогарамата. Сега погледнах моето направление (още не съм го дала, в понеделник имам час за ЖК) - отметката е на код 9 -  "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Значи е възможно..

Може, ако освен личен лекар се занимава и с бумащината на майчиното здравеопазване.
Както знаете освен при гинеколог може да наблюдавате бременността си и при личния лекар.
Това е направено най-вече за местата в провинцията, където няма достатъчно специалисти акушер-гинеколози.


Нещо не се разбрахм май. Simple Smile Имах предвид точно случаите, когато личния лекар не проследява беменността. Тогава той праща жената на гинеколког с направление 9 - по програмата майчино здравеопазване, този гинеколог поема прегледите на жената до раждането.

# 251
  • Мнения: 20
 Thinking за запека... избягвай лекарства, има разрешени но няма безвредни.Аз лично , наблягам на сини сливи, от тези големите, има ги още по магазините,ябълки  и овесени ядки, т.е. мюсли, има много вкусни вариянти на мюслито Wink а и помага много, е и течности трябват)))но това ми помогна на мен, без лекарства.Ям ги вечер и на другия ден до към обяд всичко е наред.
И чаша , две топла вода на празен стомах  ми помага.

# 252
  • Мнения: 639
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

Имат проблем с прогарамата. Сега погледнах моето направление (още не съм го дала, в понеделник имам час за ЖК) - отметката е на код 9 -  "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Значи е възможно..

Може, ако освен личен лекар се занимава и с бумащината на майчиното здравеопазване.
Както знаете освен при гинеколог може да наблюдавате бременността си и при личния лекар.
Това е направено най-вече за местата в провинцията, където няма достатъчно специалисти акушер-гинеколози.


Нещо не се разбрахм май. Simple Smile Имах предвид точно случаите, когато личния лекар не проследява беменността. Тогава той праща жената на гинеколког с направление 9 - по програмата майчино здравеопазване, този гинеколог поема прегледите на жената до раждането.


Съжалявам, че доста цитата се насъбраха. Именно защото си исках код 9, по настояване на гинеколога, който ще ме наблюдава, а не можаха да ми го отметнат, ми стана странно и ви писах за това - дали ще има проблем. Най-добре ще е да му се обадя (на гинеколога) и да го попитам. Е, ако не става с този код 3, не знам какво ще правя - щом пък личната лекарка не може да издаде на код 9 ... Съвсем се обърках, на параграф 22 ми заприлича. А не живея в малък град, без специалисти ... Няма сега да ви занимвам повече, ще пиша като имам решение на казуса - може да е полезно за някого!  Hug

# 253
  • Мнения: 20
somebody от къде са ти дънките, харесаха ми ?на коя фирма, цена...

# 254
  • Мнения: 9 814
Освен специалист акушер-гинеклог бременността може да бъде следена и от личния лекар.
За да стане това обаче той трябва да е сключил договор със Здравната каса за т.нар програма Майчино здравеопазване.

Проследяване на нормална бременност от общопрактикуващия лекар

Наблюдението е ежемесечно от момента на установяване на бременността и ежеседмично през последните 45 дни преди предполагаемия термин на раждане.
Изследване на кръвна картина (червена, при нужда - пълна) - 6, 8 и 10 лунарен месец. Изследване за HIV и HBsAg (еднократно).
Изследване за наличие антитела при Rh (-) или АВО-несъвместимост:
- От 9 до 12 г.с. - на бременни с обременена акушерска анамнеза;
- От 17 до 20 г.с. - на бременни с необременена акушерска анамнеза и отрицателен Rh-фактор;
- От 29 до 32 г.с. - на бременни с Rh (-) фактор без наличие на антитела при първото изследване.
Изследване на урина- ежемесечно и при нужда бактериологично изследване.
По време на консултация следи:
- Тегло;
- Артериално налягане;
- Обиколка на корема и височина на фундуса на матката;
- Движения на плода (от 18 г.с. - 20 г.с.);
- Проследяване на сърдечните тонове на плода;
- Определяне на положение и предлежание на плода (методи на Леополд).
Насочване за ехографско изследване в периода на 16 г.с - 20 г.с. към специалист акушер-гинеколог по време на бременността.
Указания за двигателния и хранителен режим на бременната и подготовка за процеса на раждане.
Общопрактикуващият лекар издава болничен лист за отпуск по майчинство 45 дни преди предполагаемия термин на раждане и обменна карта за родилно отделение, в което е отразено състоянието на бременната през целия период на наблюдение.
Общопрактикуващият лекар има право да води раждане само в случаите, когато то е започнало в неговата практика до пристигане на специализиран екип.


Ако обаче лекарят няма договор със Здравната каса, той няма как да те прати на гинеколог с диагноза евентуална бременност, защото един вид не е имало как да я диагностицира. За това те праща с някакъв симптом, а специалистът устоновявайки бременност я регистрира.

Общи условия

Активация на акаунт