Бие ЮНСКО сърчице, а мами пляскат с ръце! Тема№3

  • 13 662
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 639
Добро утро, мили момичета!
Толкова е приятно да четеш за мислите, радостите и страховете на други, които са в същото положение като теб и да научаваш много полезни неща! Така можеш и ти да споделяш, без да се притесняваш, че ще досадиш на приятелките си, които не са в твоето положение  Laughing
За Цитросепта - понеже аз повдигнах темата. В никакъв случай не искам да кажа, че това е панацея, за всичко помага и всички трябва да го пият. За мен, ако не съм пробвала нещо, колкото и да са го рекламирали или да са ми го хвалили - няма голяма полза. Просто споделям, че на мен наистина ми е помагал, от личен опит. Като една от опциите за профилактика  или като си в онзи момент "на ръба" дали да се разболееш или не Peace
ayas, майка ти е мъдра жена!
И на мен ми е за първи път, и аз се притеснявам и страхувам за много неща, но забелязах нещо, което страшно много ме радва! От момента, в който видях положителния тест, съм станала много по-спокойна, ведра, усмихната ... Приемам сякаш по различен начин нещата, които ми се случват, ядосвам се много по-малко (и то е ядосване по-точно в смисъл да се възмущавам от нещо, а не да "си го слагам", да го изживявам и да се тормозя). Засега хормоните ме правят "бяла и добра"  Laughing Не си правя илюзии, че това ще продължи вечно, но гледам поне сега да се насладя на мига  Wink

# 226
  • Мнения: 9 814
Хихихи, somebody бая време имаш да ги изпълниш тези дънки. Peace Иначе са наистина много хубави.
Аз все още нищо не съм си купувала като дрехи за бременни.
Мисля обаче в най-скоро време да се снабдя с едни дънки, две поли и два панталона за бременни.
А като си помисля май трябва и горно яке да купувам ooooh! хем по дълго, хем по-широко. В момента всичките ми дрехи и спортните и елегантните ми са възможно най-малкия номер, а якетата ми са къси и сравнително доста тесни.

# 227
  • Мнения: 25
 Laughing охоо честити дънки sombody! много са яки наистина.
sombody, аз направих новата темичка - да се подгрява за понеделник. ако искаш кажи ми как и какво да вмъквам! направих препратка към тема 3.....ааа влез и виж какви съм ги свършила  newsm78


Маайй и аз вече ще хода да търся в нашия град къде какви магазини има за бременилки....
Да се оплачаааа...многооо надебелявам, ПЛАША СЕ И МНОГО МЕ ДЕПРЕСИРВА ТОВА. Като си гледам костюмчетата в гардероба, които носех преди и ми става суперррр гаднооо  newsm45 newsm45

# 228
  • Мнения: 9 814
sharky81 миличка, чудесно си направила новата тема, но сега повечето момичета ще се объркат и ще се чудят къде да пишат.
Знаеш, че бая време едни пишеха в тема №2, а други тук.
Та като форумка с повече опит от теб Peace да ти кажа, че отчетна тема се прави едва след като предишната е стигнала и надхвърлила 15 страници.

А и темата ще бъде активна, едва когато тази мине 15 страници, никой не е казал, че това ще бъде в понеделник.
А и нямаме право на две отчетни теми.
 Peace Peace Peace
  bouquet

# 229
  • Мнения: 25
затова написах, че ще е актуална в Понеделник и освен това НЕ СЛОЖИХ НОМЕР защото се надявам че всички следят номера на Темите, който ще сложа като минем 15-те страници!
знам ли?? Embarassed

Ще анонсилам с големи букви да не се пише там!

# 230
Привет и от мен момичета,
как сте днес Hug
sharky81,и аз съм така направо се ужасих като видях 4е съм качила 3 кила толкова бързо,
 Sad !Имам страхотен апетит ,и да ви кажа вече не ми става толкова лошо само сутринта като се събудя за 2 минутки и се оправям ,но пък имам страхотни киселини ужас  newsm78 Joyабе какво да се прави бременна му работа Joy baby_neutral!
Лек и спокоен ден на всички Hug

# 231
  • Мнения: 1 475
На мен тази сутрин да чукна на дърво, не ми стана лошо, ама аз веднага, със ставенето, си измих зъбите и си направих сандвичи!Аз ям нонстоп, а съм качила , ако трябва да сме точни само 800гр, меря се от 3 дена, през един час, няма промяна, чак ми  е странно! Тя приятелката ми, че не  е бременна и не сме се виждали от един месец е качила повече от мен 3 кг, от противозачатъчни и от хапване,чак и тя се изненада и и личи!!

Sharky81 за новата тема на лични ще ти пиша, да не спамиме тук!

# 232
  • Мнения: 25
оооххх не съм само аз значи!! а една приятелка ми вика, че съм лудааа - тя ако забременеела не й пукало и 200 кг. да стане.
скоро се бях пооспокоила защото реших, че след раждането каквото и шишкавелка да съм станала  Rage ще отида на дебелариум за да се възстановя...после пък като помисля, че след раждане едва ли ще имам време за такова нещо поне 6-7 месеца и пак ми се  newsm45

Ще се справим някъкси!! Thinking

somebody, браво на теб..800гр  Shocked че това е върха, а и като те гледам каква си слабичкааааа. мисля, че нямаш моите/нашите проблеми...

# 233
  • Мнения: 1 475
За кг, не виждам, какво има толкова да се притесняваме, повече от ясно е , че ще се качат някакви кг, някои повече, други по-малко- всичко си е ген!И ако си предразположен по принцип към напълняване, колкото  и диети да пазиш, няма как да спреш този процес, кг рано или късно се връщат!Пак ще дам за пример майка ми, тя е бивша спортистка, националка па хандбал, със спортна слаба фигура, като забременява с мен, качва почти 50кг и от 50 става близо 100, веднага след моето раждане, почва упражнения и за около 3-4 месеца си връща предишното тегло, без нито една стрия,в момента е на 55г, и е 48кг, с две деца зад гърба си и няма никакъв корем, като струна е, аз съм по-шкембава от нея, а не съм раждала- така, че всичко си  е ген!!

# 234
  • Варна
  • Мнения: 1 306
После ще свалите килограми от кърменето, ама все пак "яденето за двама" не е най-добрата идея по време на всичките 9 месеца.  Grinning

# 235
  • Мнения: 9 814
оооххх не съм само аз значи!! а една приятелка ми вика, че съм лудааа - тя ако забременеела не й пукало и 200 кг. да стане.
скоро се бях пооспокоила защото реших, че след раждането каквото и шишкавелка да съм станала  Rage ще отида на дебелариум за да се възстановя...после пък като помисля, че след раждане едва ли ще имам време за такова нещо поне 6-7 месеца и пак ми се  newsm45

Ще се справим някъкси!! Thinking

somebody, браво на теб..800гр  Shocked че това е върха, а и като те гледам каква си слабичкааааа. мисля, че нямаш моите/нашите проблеми...

Не се шашкай за килограмите.
Аз нали съм си слабичка- 47 кг, 172 см. и с първото бебе мнооооого се бях притеснила колко ли ще кача и как ли ще се обезформя.
Е качих само 7.5 кг. ядях си доста, но се и движех доста.
9 месеца след раждането бях 42 кг. - грозно слаба, направо ужасна.
Сега апетитът ми от четири-пет дни понамаля. Не знам дали е на психологическа основа, но в момента, в който видях двете чертички на теста, започнах да плюскам здраво,чак се изплаших от себе си.
После с грижите около малкото човече доста се слабее.

# 236
  • Мнения: 639
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

# 237
  • Мнения: 25
всичко е обяснимо и обратимо, но трудно за асимилирване - шока е голям. а и франческа ти наистина си много слаба...като sombody  Grinning

може да се видя с една позната психоложка, нещо като на сеансче за да ми допомогне!

Amorevole, не съм обръщала внимание на кода, но пишеше нещо за избор на АГ - майчино здраве или нещо такова!

# 238
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Абе имам спомен (смътен), че по време на бременност не се яде синьо сирене. Знаете ли нещо по въпроса? Щото ми се яде.

# 239
  • Мнения: 9 814
Момичета, като отидохте при личния си лекар за направление за проследяване на бременността, на кой код ви го даде? В смисъл, ясно е, че е код 01 - Акушерство и гинекология, но долу в ляво има поле "Изпраща се за:" - моят гинеколог спомена, че трябва да ми отметнат код 9 - "избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване". Но днес при личния ми казаха, че тяхната програма нямала опция за отметка на този код (действително нямаше в падащото меню, 2 пъти пробваха, тъй като си настоявах за код 9) и ми разпечатаха на код 3 - "избор (преизбор) на специалист, извършващ диспансерно наблюдение" - на всички бременни момичета, които отивали при тях за направление за проследяване на бременността издавали на този код. Вие обърнали ли сте внимание при вас кой код е отметнат?

По принцип повечето от GP-та не водят т.нар. майчино здравеопазване, защото е свързано с много бумащина, а пък е и ясно, че почти всички бременни искат да ги наблюдава гинеколог.
За това няма право да те прати при специалист с код- предполагаема бременност и намират алтернативни начини, като например проблеми с цикъла- нередовен М и разни други.
Кодът въобще не е от значение, гинекологът отчита бременността ти и я регистрира като такава.

daffodil не се яде, защото съдържа плесени.

sharky81, явно хормоните при теб играят доста Laughing. Не се шашкай за килограми и разни други такива дреболии.
Наистина е важно децата ни да се родят живи и здрави, всичко друго се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт