Мама ДЕКЕМВРИйка на тумбаче се любува как тати нежно го целува

  • 13 755
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 252
За отпуските на бащите на нашият му дават 14 дни.ама не знам мисля ,че си зависи кой къде работи.В тяхното предприятие им  дават и 1000 лв.помощ за дете,но всичко е индивидуално.нали за това са отпуските  Wink ,а ако някой татко си ги е изразходвал все ще може да си вземе малко болничен.абе има ли желание има и начин.

# 76
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте!

Цюрих, не можеш ли да отидеш да си пуснеш една урина в частна лаборатория. Аз си пускам моите само в такива и резултатите са готови за 1-2 дена. А за лекаря и акушерката няма да коментирам - безобразно държане #Cussing out

Кика, нямам новини от Итърнити. Чакам я да звънне или на мен или на Лилиив вече с радостни новини Laughing

siseto84, на първа страничка има няколко списъка с необходимите неща за нас и за бебо, но зависи какво ти искат от болницата, в която ще раждаш. Аз лично съм се водила по този списък: http://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw, че ми се струва най-подходящ в моя случай.

Отпускът за бащата и да го приемат ще е в сила от 1.01.2009 и мисля, че няма да може да се ползва от нас. Зависи и какви ще са условията, за да се ползва де....

# 77
  • Мнения: 4 589
Добро утро от мен,

гледам започва предродилната треска. Още малко остана.

И аз съм се затъжила за eternity. Хайде да отпуши пътя на декемврийските бебета.

Хубав ден милички.

# 78
  • Мнения: 5
Добро утро тумбачета!
Аз имам проблем, но толкова съм притеснена, че не ми се рови в старите ни теми. Тази сутрин си проверих в интернет изследванията от вчера и се оказа, че хемоглобина ми е 92 Shocked. Чух се с док и той ми каза да си взема 20 ампули Тотема и да ги пия 2х1 заедно със вит С. Имаше някои от вас със същия проблем и ако може да споделят дали са се оправили и има ли някакви странични действия.
Пожелавам ви приятен ден изпълнен с положителни емоций и по-малко болежки!!!

# 79
  • Мнения: 0
Didi благодаря за списъчето.видях доста неща за които не съм се замисляла,че ще ми трябват!
bouquet

# 80
  • Мнения: 551
Благодаря ви момичета  Hug
А някой знае ли каква е процедурата за записване на детето, когато родителите нямат граждански брак?  newsm78

# 81
  • Мнения: 2 149
Май за раждане на дете дават 3 дни отпуска на бащата. Поне преди беше така.
Пари в частната сфера не раздават за тези неща, доколкото съм чувала. Е, някои дружества може и да си имат такава традиция, което само може да е похвално. А в държавните предприятия - те нали не си ровят в джоба, там е ок.
И болничен ако вземе най-много да излети от работа  hahaha /не че е смешно баш/ Нашият татко е на отговорна позиция, а бебо се пада да се пръкне в най-натовареният им месец, просто не ми е ясно как ще фунционира фирмата ако точно той отсъства Sad. Ще трябва да се наглася да не остава вкъщи, но пък свеки май си е планувала дни отпуска за тогава.

Като нямат граждански брак бащата трябва да попълни декларация, нотариално заверена даже ако не се лъжа, че бебето може да носи имената му. И ЛК на двамата родители трябва да имате.

# 82
  • Мнения: 252
Чаено момиче,за съжаление си права и не е похвално ,а по-скоро жалко.В нашият случай става въпрос за борба между синдикати.всеки гледа да прикотка повече и така предлагат повече облаги.На мен не ми пречи,щом сме на изгода.Но както всяко нещо си има и минуси,но те се търпят.Ама трябва ли да става въпрос за гласове и т.н.,за да ти дадат парична помощ или отпуска-наистина е жалко...

# 83
  • Мнения: 14
verita76  и аз съм с нисък Хемоглобин, но моя поне е 99. Това че всички бременни страдат от лека анемия е факт, щото човечето си взима всичко което му е нужно. Притесненията към края на бременноста са по-скоро до това, как ще се справи майчиния организъм при раждането независимо дали е секцио или нормално, около литър кръв загуба е нормално, и затова са ти изписали Тотемата. Аз пия Фолиевит феро на Борола, с тази цел.

Не се притеснявай, има майчета и с по-нисък хемоглобин, и това си е било от край време, просто съвременната медицина намира начини да избягва рисковете и затова се следят тези неща, спокойно пий си ампулките и всичко ще е наред!! Hug

# 84
  • Мнения: 187
добро утро и от мен,май за добър ден стана но някои сега ставаме. Embarassed а така хубаво се наспахмее Laughing
лек и усмихнат ден на всички

# 85
  • София
  • Мнения: 608
Добро утро и от мен! Голямо спане беше днес!  Laughing  Laughing

Четох, четох - стискам палци на всички нас да изкараме до края на бременността и да нямаме притеснения. Аз също чакам eternity да пише. Дано всичко да е ок с нея и бебето.  Praynig

В моята работа дават пари за всяко новородено, частна фирма сме, но със страхотна социална политика.

Едно не ми стана ясно в предишните постинги - защо ще изварявате биберони в болницата  newsm78   newsm78  В Шейново даваха болнични стъклени шишета с биберони. Персоналът ги изваряваше.

# 86
  • Мнения: 39
 Здравейте от мен! smile3503
 от вчера започват да текат моите болнични 45 дни преди термина лекарката която ми води женската консултация ми даде болничния ми каза да си избирам лекар за раждането и от тук нататък той да да ме следи. Това наистина ли е така?
 Значи до края на седмицата трябва да си избера лекар.
 Мисля,че много грозно постъпи с мен тази лекарка.
 Какво да правя мисля,че сега е наи важно да съм наблюдавана.
 Лек ден от мен на всички.

# 87
  • Мнения: 616
Здравейте  Simple Smile

И аз чакам новини от eternity  Praynig  bouquet

за малката Алекс  Praynig

ние вчера си сглобихме количката и снощи обикалях като откачена апартамента да я бутам и сгъвам  Crazy тотално изперках вече, хванала ме е предродилна треска и направо не мога да спя  #Crazy

в Токуда стерилизират бибите, изрично питах за това  Peace

bebenceto принципно е хубаво вече да се ориентираш към лекар и той да те следи за да е наясно как вървят нещата, но аз си ходя и на ЖК при лекарката която си ме следи от началото и успоредно с това при док при който ще раждам. Изобщо ли няма да ходиш при нея вече?  newsm78

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет Hug
Взех си изследванията на влагалищен секрет та минах и през докторката. Имам чревни бактерии, ама в малко количество. Имам колит и е от това. Нищо не можело да се пие за тях. Най-много да ми изпише глобули полижинакс ако се засилило течението. Ама то един ден го имам един ден го нямам, няма как да определя засилило ли се е. Тъпа работа.
Иначе тази седмица пак съм на работа да довършвам разни неща. Багажа за родилното не ми е стегнат още. Бебо много рита, чак се чудя дали не са контракции, ама май не са, не ми е твърд целия корем, май е от разтягането му, направо си ме боли. Снощи за пръв път ме боля и гърба. Laughing
Иначе от покупките остана само креватче, вана и количка. Сега съм в трескаво пране и гладене на бебочевски дрешки, много готино.
Взима да ме хваща и параноята с това раждане, не ми се ще още, толкова хубаво си ми ритка в корема. А и за нашето родилно само лоши работи се чуват, чак страх да те хване, ама дано ни е на късмет всичко.
Много слънце от мен Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 39
 Invisible ами мисля да отида поне още един път,но тя така постави нещата каточели няма да има нищо общо с мен вечеЧ

Общи условия

Активация на акаунт