Как да се борим със " сутрешното" гадене- полезни съвети.

  • 27 172
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 952
На мен много ми помогна честото хапване!  Peace Първите месеци ми се гадеше от сутрин до вечер, но не съм повръщала изобщо. Забелязах, че се случва на гладен стомах. Затова моя трик беше честото хапване на малки количества храна!

# 16
  • Мнения: 645
При мен гаденето отшумя към 4-я месец,задължително сутрин още като станех имах под ръка обикновенни бисквити и солети,много ме спасяваха  Peace

# 17
  • Мнения: 1 629
Като ми се догадеше хапвах я бисквитка, я солетка. Друго нищо не ми помагаше.

# 18
  • Мнения: 9 814
И с първата бременност въобще не ми се е гадело.
Сега проблемът продължи точно една седмица.
Пиех айран или вода с лимон.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само гевреците ме спасяваха. ПрежИвях на бюрото до обяд, и това аз, която никога през живота си не съм закусвала. Беше кошмарно това повръщане.

# 20
  • Мнения: 7 201
На мен ми помагаше тоник,но още при първите прояви на гаденето...иначе нямаше отърване. ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 960
и през двете си бременности бях пощадена от тази"екстра".Иначе знам ,че още преди да станеш от леглото сутрин трябва да хапнеш солетка,бисквитка...да избягваш пикантното.

# 22
  • Мнения: 764
През първия месец ми се гадеше по цял ден - наливах се с вода с лимон и кисели краставички. После до третия месец само сутрин, но не правех нищо. Съжалявам, че не съм знаела, че може да се хапва бисквиктка или солетка преди ставане.

# 23
  • Мнения: 4
Аз съм в 10 г.с. и общо взето ям като хората само сутрин. Наблягам на тестените изделия домашно приготвени баници, добруджанки, мекички, солени кексове...т.н. Simple Smile По обяд вече ми става лошо и залъгвам стомаха със солети, соленки и всякакви такива солени неща + много ментови чайове с мед и лимон. Вечер, когато се прибера от работа започва истинското ядене на плодове... Снощи съм опустошила 10 мандарини + 5 кивита  Blush
Ако ми се прияде нещо.... то ще е за 5 минути... и ако не кусам до 5 минути от това, което ми се е прияло после не мога да го погледна  Wink
Пия много течности, сода, студен чай "Нести"-горски плодове, ментов чай, сокове и също фрешове от портокал (2 портокала = 300 мл. сок). Ям много лимони.
Но определено през целия ден чувствам стомаха си объркан и ми е гадно. Понякога страдам от киселини вечер и взимам Talcid, за да облекча положението си.

Това е  Flutter  Надявам се след 3-тия месец да съм по-добре и да си хапвам, защото аз наистина имам огромен апетит.... липсва ми  Blush хххихихииххи

# 24
Аз съм в нач. на бр. и много ми се гади  целия ден. края на 1 мес. гади ми се през целия ден. Едва към 20 часа преди лягане вече не ми се гади.

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
На мен започваше да ми се гади сутрин и докъм следобед минаваша,но понякога имах "щастието" да съм така цял ден(добре че приключи в 4-я м).Закусвах препечена филийка,на обяд1/2 коф. кис.мляко, а вечер  newsm78  май  малко компот.Всъщност нищо не ми облекчаваше гаденето,просто всичко което ядях беше в малки количества.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 613
Аз също стартирах бременността с много гадене, още повече че ми биеха и инжекции и те също допринасяха Tired
Помагаха ми само солетите (и другите им разновидности), препечените филии със сирене, солен яйрян и все пак се опитвах да пия много течности заради обезводняването.
Държа ме до 15 седмица, след това изчезна, сега ми се гади замо от пастата за зъби сутрин.

# 27
  • Мнения: 20
Първите 2-3 седмици не ми се гадеше, но след това ми се разказа играта, по цял ден ми се гадеше и ми беше лошо. Сега съм в 7г.с. и днес реших да пробвам с хапване от рано сутрин през 1-2 часа - определено действа. Цял ден си влача с мен едно пакетче обикновени бисквитки и си хапвам по 1-2 на всеки час-два; на обяд хапнах и 5-6 фурнетти, та сега съм ок. Явно (за мен конкретно) това е решението-често хапване, по малко, лека храна, течности.
П.С. - от лимоните също ми е добре

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Съчувствам... Скоро ми поотмина, но при мен и двата пъти (особено сило изразено ТОЗИ ПЪТ и вечери, след работа  Shocked) ми ставаше лошо, дори този път си отповръщах...)
Помагаха ми малки (но наистина много малки и начесто) порции храна, стараех се все пак да се вслушвам в организма си и да хапвам това, което ми се яде, а то не беше никак много, като асортимент... Crazy
Не трябва стомахът да остава празен, това е правило №1. Поне при мен беше.
Помагаха ми обикн. бисквити, крекери и компот от череши. В началото и айран със сол.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 12:22 от ol4eto

# 29
  • София
  • Мнения: 6 088
Ох, записвам се и тук, защото много ме мъчи това целодневно гадене... Май сте прави за честото хапване, особено сутрин, аз когато пропусна май си изпащам. Тия дни се наливам с фреш от портокал, много ми допада. А ей сега поръчах да ми донесат обикновени бисквити и ги почвам!

Общи условия

Активация на акаунт