Чакаме първи ритничета от нашите АПРИЛски мъничета!!!

  • 14 556
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 336
О, моля Ви се не спорете за такива неща, всеки има право на избор за храненето на своето дете!
Рони Hug

# 76
  • Мнения: 4 362
Обръщам се  с молба да се спре с това,ако искате ми се обиждайте,но вече се обръща на лични обиди и дълбоко обижда някой от нас!Въобще са много долни тези крайни изказвания ,кой какво не може да разбере и кой как няма връзка с детето си!Спрете,защото е глупаво!
Това стана нещо като "Тези дето са раждали секцио не са раждали,а са ги оперирали от бебе и са 1/2 майки"
Моля за толерантност и уважение към избора на другите!Който иска да кърми,който иска да не кърми,който иска да ражда секцио,който иска нормално,хич не ме интересува,спрете се!
Аз дали съм лоша майка,защото не  съм кърмила,едва ли ще е критерий,а и това ще кажат децата ми след години като пораснат  Peace

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 20:32 от Дея`

# 77
  • Мнения: 249
Момичета наистина не е честно така да спорите за кърменето. Всяка майка сама си решава кое е най доброто за детето и и не е правилно да налагате мнението си на другите и да нападате така. Ако искате най-добре си го правете на лични, нали за това ги има  Hug Не искам да съдя и да обиждам никого, но тази тема е да си помагаме една на друга и да споделяме радости, а не да се караме или налагаме мнението си.

Chockolina, тук можеш да ги видиш тези колички и на български език, има и други цветове

http://adria2001bg.com/

# 78
  • Мнения: 86
sisely - и аз съм точно така - през ноща се събуждам от болки даже  Confused ще търпим то се е видяло, дано само не се засилват. Аз си имам стара травма, не са ми правени изследвания за тазобедрена луксация или коксартроза...
ol4eto - мерси мила, ама болките не са в корема, а в тазобедрените стави и по-добре де  Thinking
Аз лично смятам, че най-добрата майка за едно дете си е неговата мама и никой друг и връзката се изгражда с времето и грижите. Разбира се, че всяка една от нас се стреми да направи най-доброто за своето съкровище и го прави от сърце.
Дея и моята дъщеря се успокояваше само при тати, когато имаше колики и други неразположения, въпреки, че беше кърмено бебе. Просто са си на тати глезанките, това е Simple Smile А изказването на въпросната госпожа просто е крайно неуместно, безпочвено и глупаво
Дебатът е излишен, щом поражда такива спорове и бунтове. Ако някой се колебае - в сайта има много и полезна информация за кърменето, ползите, очакваните проблеми и т.н. За мен е естесвено и желано от сърце, за други - не. Всеки решава - имаме глави на раменете си.  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:32 от katti79

# 79
  • София
  • Мнения: 243
Desi D;Ssillvvi,katti79 радвам се,че сте се повеселили. Wink
Дея, не се ядосвай,аз съм твърдо за собствения избор.Както сърцето ти го чувства така го прави Hug
Рони дано никога пак не почустваш това. Hug newsm76  И такива мисли сега далече от акъла на всички мами,че бебетата чувстват всички настроения .
Хайде стига вече препирни  Stop
Момичета моля да споделите кой какви витамини взема,че аз още никакви не взимам.Само ям плодове като за световно  Thinking

# 80
  • Мнения: 249
Аз пия на Jameson, по препоръка на лекар, мой близък. Иначе по ЖК ми казаха да пия Матерна, но не ми се нравят особено, не ги понасям нещо  Peace

# 81
  • Мнения: 4 362
Просто са си на тати глезанките, това е Simple Smile

Mr. Green Вярно си е,аз все ги заплашвам,че ще си родя едно момченце,че да има равенство  Crossing Arms  Mr. Green

Enigma,на мен ми предписаха Матерна,но и аз като renka,не ги харесвам,а и до колкото знам в причиняваше силно калциране на костите на бебето и майката.  Rolling Eyes Пия фолиева киселина все още защото имам лека анемия  Rolling Eyes ,а другите витамини си набавям само чрез повече плодове и зеленчуци   

# 82
  • София
  • Мнения: 5 079
Много мъчно ми стана, че темата премина добрия тон. Sad
Явно всяка от нас намира в мнението на другите някакви негативи за себе си, а това въобще не е така.
Никъде не видях, някоя от ;нас да напада лично друга, да агитира или да промива мозъци. Просто всеки има свое мнение по въпроса и го защитава. За кърмещите ползите са безспорни, за некърмещите - също. Това е като спора дали го има Господ или не. Никога няма да има победители. Винаги ще има наранени чувства. Без да има защо.
Аз уважавам мнението на всички и не налагам своето. Ако някой е останал с подобни впечатление, съжалявам. Това ще ми стои като обица на ухото, да не изказвам мнение повече по такива въпроси.
Много съм съгласна с рони, че най - важното е да имаш кого да обичаш, а не да спориш как да го правиш. Защото и двата вида грижа е любов, все пак сме майки.
Тук стана малко като в нашата Отчетна - май 2006, когато преди време, споделяйки си една с друга коя как гледа бебето си и давайки си съвети за кърменето, не кърмещите майки се засегнаха и ни обвиниха, че ги "дискриминираме". Shocked Някой се почувства засегнат, затова, че не е бил сигурен в избора си. Че не е успял да кърми или не е бил сигурен дали иска да не го прави.
Аз уважавам всяка майка, решила да роди дете в тази държава, защото имам такова и знам колко е трудна тази стъпка.
Уважавам на прима виста и майките, преживели загуба и им се възхищавам, че са продължили живота си, въпреки нещастието. За мен тези жени са светици.
Уважавам и некърмещите майки, имам много приятелки, които НИКОГА не са кърмили... В самото начало, като се включих тук споделих, че Дея ми е любимка, въпреки, че знаех, че не кърми, че си спря кърмата и пр. Но аз съм я чела толкова години, съпреживявала съм моите вълнения и трепети след нейните (все пак децата ни са с един месец разлика!) и в моите очи не е била по - малоценна, заради избора си. Съдя по хората, а не по избора им на мнение и поведение.
Нека няма засегнати, защото никой не е целял да обиди никой, сигурна съм.
В тази тема всяка намира болното си място, незнам защо, може би, защото сме майки и всяка се съмнява до безкрай и иска да даде най - доброто на детето си. Както и да остане себе си.
Край на емисията. Grinning

# 83
  • Мнения: 4 362
Ох,обещах да не пиша за кърменето повече,но не искам Олчето да се чувства така зле от написаното.
Не,ние не преминахме добрият тон в тема,поне все още не.
Моите постинги и тези предполагам на Рони са предизвикани от типа изказване "които не са кърмили, не могат да го разберат" и че връзката на майката и детето е по силна,миля че това не е в следствие ,че храниш детето си с определена храна....
Аз не се чувствам дискриминирана въобще,когато при нас отчетни Април 2006 г.майките обсъждаха кърменето и си помагаха,аз участвах в другите теми,уважавах ги заради труда и трудностите,през които минаха,след това достигнаха етапа на захранване,а някой и на хранене с адапте,тогава вече бях полезна,понеже имах опит и захраних по рано понеже не кърмих и опит с адаптето имах.Винаги майките са си полезни една на друга  Peace
Интересното е,че повечето ми познати са кърмещи майки,малко са не кърмещите,но и са малко тези които не ме съдят за решението ми,но аз приемам всички критики,само ако не нараняват прекалено много личността ми,не обиждат качествата ми като майка....
Олче,аз публично искам да ти призная,колко съм трогната от твоите симпатии/които са взаимни/ към мен,при положение,че ти знаеш колко болезнено искрена съм понякога,/не обичам фалша/ и заради това си качество не съм обичана много  Mr. Green 

# 84
  • Мнения: 494
Еее,стига де момичета! Доживях  остър тон в отчетната,бива ли такива работи? Тук сме се събрали да си помагаме,а не да се съдим. Такива теми като кърмене,секцио,нормално раждане и т.н. са щекотливи теми и за мен там няма прави и криви. Всеки сам си прави избора. Който иска да си изказва мнението и да си даде съответните доводи,да го направи в съответната тема!

Предлагам тези теми разбира се ги споменаваме, но не и да се критикуваме!

P.S. Днес ни номинирах за Банда на годината. Ми така де,трябва да защитаваме чест!

Рони Hug

# 85
  • Мнения: 36
Във връзка с поста на Just-A-Girl:

Да ви питам, остеопат в България/София да знае някой? Аз не съм срещала такъв специалист, а определено имам голяма нужда, че имам проблеми около опашката, а и с врата ми не е розово положението - с това седене пред компа по цели дни, ама какво да се прави - работа.

Аз да се похваля: БХС ми излезе вчера и съм съвсем ОК  Party . Сега чакам с нетърпение 18-ти, когато съм на ФМ и ехокардиография при доц.Томова и този път ще искам да ми запишат бебока на филмче, че предния път от притеснения даже не се сетих да поискам  ooooh! Като чета колко мами вече усещат малкото, пък аз - още нищо, си викам: поне да си го гледам на филмче  Rolling Eyes

А мамите, които ще пазаруват от Ларедут - Дея и very-nice: ама този сайт е само на френски, а май англоезичните сайтове не предлагат доставка до БГ - това така ли е? Че нещо френския хич не го вдявам  newsm78

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 21:31 от brilliantine

# 86
  • Мнения: 6
Добър вечер на всички!Виждам доста голям спор май се е зъвихрил тук.Това какво да правиш или не си е лично твой избор,за това май няма смисъл да се коментират,такива лични решения.Само това ще напиша по въпроса.

Прочетох че има хора,които проявиха интерес към водната гимнастика.Ето малко повече инфо.за това:има часове както през седмицата тъка и през почивните дни.През седмицата са вторник и четвъртък а часовете са сутрин от 9 и 10h и вечер от 18 и 19h.Провеждат се на две места.В болницата на Мазнейкова и един спортен център на бул.България.За болницата съм чувала по-добри неща.Водата е по-топла,пък и я подържат специално за бременни.Еми това е по този по въпрос.Ако някой има желание да ходим нека ми пише на ЛС.

Това е от мен.Пожелавам на всички приятна вечер и почивни дни. Peace

# 87
  • Мнения: 3 211
brilliantine, аз проблем с френския език нямам-учила съм го 15 години.
но доста момичета от форума, които не знаят бъкел френски се оправят много добре.
в "на пазар" има вече доста теми. в първите теми с още едно момиче направихме 1 инструкция на бълг. за регистрация и за основните термини и доста добре се справят всички.
poem, аз така предния път се притеснявах за кг, постоянно се ограничавах, а качих 27кг. Animal Pig, като на 6-7 месец бях свалила почти 20.
сега съм решила да не се притеснявам, защото знам, че ще ги сваля, дори и да не са всичките... важното е да сме здрави.
макар, че и аз изтръпнах като се мерих тази сутрин: +6кг.
рони, разплака ме . наистина е ужасно това Cry, направо не искам да го помислям

# 88
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ох, каква станала темата! ooooh! Момичета, не се карайте и обиждайте, моля ви се, сигурна съм, че никой никого не иска да засегне!
Въпреки, че, както писах, съм привърженик на кърменето и кърмих, докато Симона искаше, мога да посоча и доста от негативните аспекти на кърменето - кърмачески стачки, ограничения в храненето на майката, по-бавно смъкване на натрупаните килограми, съобразяване постоянно къде да се нахрани бебчето, невъзможност за таткото да отмени майката в храненето, дори и когато безумно й се спи и т. н. Деичка,  Hug права е била баба ти - кърменето няма нищо с близостта и не прави някого по-добра майка! И Симона се успокояваше най-много на гърдите на баща си - редовно спяха така:

http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=8ActHDRu0YtWK1

рони, много тъжно ми стана - прегръщам те много, много! Hug Heart Eyes

poem
,  и аз съм + 4 кг. Не мога да се ограничавам, въпреки че ми се иска да не качвам колкото предния път, но като не ям и ми става лошо направо.

 

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 00:19 от chockolina

# 89
  • Мнения: 172
Very nice- след твоят отговор установих, че до сега изобщо не съм била притеснена от 4- те си килограма в повече, но след разказа за твоите 27 минала бременност  #Crazy е сега вече съм притеснена  newsm78
Аз не обичам диетите и знам, че кача ли ги виднъж ще ми е много трудно да ги сваля  Sad
А колкото до яденето ми - хапвам не защото съм гладна, а защото ми се яде  Blush в това е и проблемът и затова се и чувствам виновна за качените кг. Ако на бебето му се ядеше и аз му угаждах- щеше да ми е приятно, но бебето напротив- опитва се да ме превъзпита в храненето- аз страдам от ... както половинката смеейки се казва- лакомия  Mr. Green и явно като прекаля на бебето му става тясно и  Sick
Много е странно , че преди, когато не бях бременна, се чудех на бременните си приятелки защо се притесняват за кг по време на бременността си- все пак имат бебета в коремите и дори съм си позволявала тактично да ги упрекна, че прекаляват в ограничаването на храната, а сега...когато съм от другата страна се чудя как да не кача кг и в кое да се огранича. Дали е вярна приказката, че бременната жена дава половината си мозък на бебето и ... оглупяваме по време на бременнотта  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт