Как се поддържа интимна хигиена при момиченцата?

  • 9 663
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Аз сапун по принцип не ползвам, все си мисля, че даже бебешкият изсушава кожата.
Ползвала съм досега Мустела и Клоран Бебе, и няма проблем, никога не съм мила навътре между устните, само от вън и сгъвките.

# 16
  • Мнения: 1 541
Ами аз я мия с пяната на Lenor Grey с която я къпя по принцип. Тя е много нежна и не люти.

# 17
  • софия
  • Мнения: 9
Преди няколко дни ни се наложи да посетим детски гинеколог, това което докторът ми обясни е, че дупето трабва да се мие със сапун,бебешки, а отпред с водичка само, ако има остатък от кремче-да ползваме мокра кърпа.Много полезни са и баните със смрадлика и щипка сода.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди години имах доста проблеми с една инфекция на пикочните пътища при дъщеря ми.През доста препядствия преминахме и от всичко казано ми тогава от докторите(преди 14 години)помня и прилагам това,че измиването на половите органи става само с топла вода,не се ползват никакви сапуни,гелове и подобни.Научила съм дъщеря си така да се измива,така правя и аз.
Случвало се е,по една или друга причина,да пропусна измиване.На другият ден е била толкова зачервена,че не ми даваше да я измия.В такива случаи ползвах Нифуцин-гел,незнам дали сега го има,но на дъщеря ми страшно много и помагаше.

# 19
  • Мнения: 1 305
Аз я мия с тоалетно блокче на себамед. Води се, че не съдържа сапун.
Иначе и аз съм я водила на детски гинеколог и на мен ми каза, че само с вода се мие, но някак не ми се струва достатъчно.

# 20
  • Мнения: 1 541
Искам да ви попитам- как протича прегледа на малките деца при гинеколога? Иска ми се да я заведа, но не искам да развива някакъв неистов страх от този вид лекари. Нямам конкретна причина, но си мисля, че все някога ще се наложи и искам да съм подготвена.

# 21
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми гинеколог не беше я преглеждал,но ходихме до кожно-венерологичен кабинет,където й взеха секрет от входа на влагалището за изследване.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мия със сапун, но внимавам да не влиза навътре. Миенето го правим само вечер.

Моите и двете са преглеждани, няма нищо страшно.

# 23
  • Мнения: 331
Аз я мия задължително вечер, а понякога и сутрин, ползвам Мустела или мия само с водичка. Такова секретче е имала, но само когато ми боледува.

# 24
  • Мнения: 544
Само с топла вода  Peace. Ако преценя, че е зачервена, мажа с крем Здраве. Секрет не  е имала.

# 25
  • Мнения: 5 103
С водичка вечер преди лягане.

# 26
  • Мнения: 2 622
Всяка вечер ги мия само с вода,никакъв сапун,никакъв гел и пр.Не са се зачервявали от както им махнах памперса.

# 27
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мия я така, както и себе си. Само с топла водичка. Понякога ползвам намокрен в топла вода тампон за разгримиране (че не пуска мъхчета).

# 28
  • Мнения: 1 103
И ние се мием всяка вечер само с топла водичка -дупето, отпред и крачетата подсушавам с кърпа и се преобличаме с чисти дрешки и в леглото..... ама и аз едно обяснение направих  Joy Joy.

# 29
  • Мнения: 104
Мия я всяка вечер с топла водичка,но е възможно майка ми да не я забърсва добре.А този секрет, може и неправилно да съм се изразила, но прилича на наслоен бочко,който избягвам да ползвам откакто не носи памперс.За да не наслоявам кремове я мия понякога с лайка.
Искам да ви попитам- как протича прегледа на малките деца при гинеколога? Иска ми се да я заведа, но не искам да развива някакъв неистов страх от този вид лекари. Нямам конкретна причина, но си мисля, че все някога ще се наложи и искам да съм подготвена.
Наистина, как протича,някой може ли да сподели все пак да съм подготвена и аз и детето.Предполагам детски гинеколог има в Майчин дом-София?

Общи условия

Активация на акаунт