Имате ли къмпер?

  • 9 321
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
verte  браво на вас! С кемпер един месец из Норвегия, с бебе на 10 месеца - малко хора биха се навили да го напрвят!

# 16
  • Мнения: 63
Ние си имаме кемпер и много си го обичаме.  Heart Eyes

Първо си купихме каравана. На мен идеята да почиваме с каравана изобщо не ми хареса, но съпругът ми бе много навит и аз склони да се откажа от "удобствата" на хотелите. За моя голяма изненада ваканцията, която си направихме с караваната в Гърция надмина очакванията ми... Попаднахме на чист и спретнат къмпинг със страхотен плаж...

Впоследствие заменихме караваната с кемпер - определено по-доброто решение. Купихме го от Германия. Дава много по-голяма свобода, тъй като не е необходимо да си позициониран в къмпинг.

През м. май миналата година си направихме пътешествие с кемпера до Пелопонез - посетихме Коринт, Микена, Спарта, Олимпия..., нощувахме под Акропола в Атина.  Wink

През есента бяхме планирали голямо пътешествие през Монако, Южна Франция до Испания, но се оказа, че чакаме бебче през март-април, така че поотложихме малко пътуването. Затова пак вече планираме обиколка през есента с бебо.  Wink

Наши приятели си пътуват с кемпера и трите деца, едното от които беше на 4 месеца когато направи първото си пътуване. Вчера пък се върнаха от Банско, където отново с кемпера бяха на ски.Направо им завидяхме...
http://img91.imageshack.us/img91/4941/149ej3.jpg

 

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 10:27 от Доня Туфиня

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Хей, трудно ми е да си представя по-приятна ваканция от това което описа !!!  Sunglasses
Трябва да споделиш маршута Ви в Гърция по подробно и какви са условията и цените за кемпърите в Гърция, а също и маршута до Испания. Все си мисля, че за подобни пътувания, човек трябва да обмисли предварително маршута си.
На мен много ми допада идеята за кепър, но винаги съм си мислила че е доста скъп. Дали знаеш как в момента вървят кемпърите втора употреба в Германия !?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 989
 SuperMaman, точно, ама точно за това говорим  Hug
Браво на вас! Свободата , която ти дава кемпера е най-хубавото нещо. Имаш време да разгледаш забележителности или да се излежаваш на някой плаж без да те притеснява срока на ваканцията и билета за самолет.
И бебо ще е пътешественик като вас, няма по-хубаво от това  Heart Eyes

Liviat ти е задала хубави въпроси, които и мен ме интересуват.

# 19
  • Мнения: 68
Кемпер нямаме ,но от година и половина притежаваме каравана ,с която ,когато имаме свободно време сме сред природата.Чувството е неописуемо ,трябва да се опита ,чувстваш се свободен,слят с природата и абсолютно независим,всички  тези  компоненти правят  почивката ти ,повече от приятна.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
тъй като никога не съм пътувала с кемпер...но обмислям такава възможност... се питам къде може да се паркира кемпъра за да се пренощува, когато си близо до голям град. Трябва ли задължително да се търси къмпинг в близост до града или е удобно и възможно да се паркира на открит платен паркинг Wink дали е безопасно така

# 21
  • София
  • Мнения: 6 989
SuperMaman , за съжаление няма да може да ни отговори на въпросите, защото е нов потребител и има право само на 1 мнение в този подфорум  Confused Вчера ми писа лс и аз й предложих, ако иска да ми пише на мен, а аз ще го копирам тук. Дано се включи, ще ни е интересно да отговори, като човек, който е пътувал съвсем скоро с кемпер.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 989

SuperMaman, ми писа на лс и аз предавам написаното  Simple Smile
....
А сега по същество:
1.   До сега не сме имали проблеми с паркирането и нощуването в по-големите градове.
Така например в Атина нощувахме на паркинга точно под Акропола, където през деня спират автобусите. Не сме плащали нищо, не ни и изгониха... Но с кемпер е по-добре отколкото с каравана, тъй като не правим толкова голямо впечатление, пък и това ни е автомобила все пак... Въпреки това в някои от големите градове в Европа има табели със знак “забранено за кемпери”, но не навсякъде в града – само около най-големите забележителности. Наши приятели бяха за коледните и новогодишните празници с кемперите си във Виена и са нощували точно до кметството (Rathaus), заедно с други кемпери от други страни на паркинг с такава табела – никой не ги е гонил, показаха ни и снимки.... По принцип обаче е добре да се подбират по-спокойни квартали и места за нощуване – по-дълго се наспивам... )))
2. Маршрутите се обмислят, но грубо. Ние специално обмисляме местата, които искаме да посетим, иначе импровизираме – нали затова сме с кемпер. Имаме възможност да останем някъде по-дълго, ако ни хареса или да се отклоним в последния момент.
Маршрутът ни до Гърция бе следния:
Тръгнахме от София и пристигнахме в Солун. Тъй като бе вечерта преди Великден решихме да останем в града и да отидем на църква.
Намерихме си удобно място за паркиране и нощуване и бяхме на литургия.
На следващият ден отпътувахме за скалните манастири “Метеора”. След като ги разгледахме се отправихме на юг. Вечерта пристигнахме в Итеа. Нощувахме на брега на морето, близо до пристанището и бяхме единствения кемпер от България...
На другия ден взехме ферибота до Патра и вече бяхме на Пелопонес J.  Целият полуостров е много интересен и наситен с история. Необходими са месеци, за да се разгледа.  Така че избягали от студения континент в началото на май, вече наистина импровизирахме... Мисля, че останахме на него около седмица или малко повече.
От Патра се отправихме към Олимпия – първите олимпийски игри, където и нощувахме. След това бяхме в Кипариса, Пилос, Каламата (града дал името си на известните у нас маслини), няколко дни бяхме в Пелатиди (малко градче на юг от Каламата). Времето бе чудесно, дори се къпахме в морето.
На връщане минахме през Спарта, Триполи, Микена, Мидеа, Коринт, Атина, Ламиа, Волос, Лариса, Солун и така до България.  Предпочитахме крайбрежните пътища, а не магистралите, там където бе възможно, тъй като е по романтично и красиво. Добре е обаче да имате навигация.
Получи се чудесно пътешествие и добър начин човек да си удължи лятото.
3. Не сме нощували в къмпинги. На всяка бензиностанция имаше маркучи с вода (заради пожарите) и никъде не ни отказаха да заредим бойлерите за душа, тоалетната и кухнята. Питейна вада си бяхме купили от БГ, както и малко храна. Иначе пазарувахме на място – в супермаркетите не е по-скъпо, отколкото у нас, а и в ресторантите. Сутрин рано си купувахме прясна риба от пристанищата.
Единственото, което  плащахме бе горивото, което бе на цена като тук.
4. Цените на кемперите са различни – от 10 000 до 100 000 евро, в зависимост от това дали са нови или стари и др.
Нашия го купихме преди две години от първите му собственици, а не автокъща. Намерихме го именно в Интернет и струваше 15 000 евро. Бе много запазен и всичко работеше – парното, печката, абсорбатор, хладилник, WC и баня – без забележки.
Поздрави!
SM

Общи условия

Активация на акаунт