Какви сокчета да давам?

  • 9 598
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 427
Аз лично съвети от майки, които четат и се интересуват, приемам всякакви. Никой не може да те задължи да захранваш рано или късно. Но поне малко обърнете внимание на това, което ви казват майки, които се обосновават на факти, а не на "опита" на педиатри, чиято последна книга по медицина е прочетена най-вероятно по време на държавния им изпит през 59 г.
моята лекарка е родена далеч след 59 г.

# 76
  • Мнения: 2 118
И горещо ви препоръчвам да почетете поне малко от това, което ви предостави Никол, след това да помислите и чак тогава да нападате.
Аз отворих първия линк на Никол и ето какво прочетох:
Захранване

Д-р Виктория Доровска

Захранването е процес на постепенно подаване на организма на полутечни храни (пюрета, каши), като по този начин се замества млякото.
....

Ето някои ориентировъчни граници за въвеждане на допълнителна храна и захранване на бебето:

През 2 месец – плодово-зеленчуков сок. Препоръчва се да е в съотношение 1:1 морков и ябълка, най-добре прясно изцедени. Количеството се определя по следният начин: възрастта на бебето (в месеци) * 10 ml. Например за 3 месечно бебе необходимото дневното количество сок е около 30 ml.
През 3 месец – плодово пюре.

 и т.н.
Сметнах, че няма нужда да отварям по-нататък...
А иначе, и аз още не съм захранила, ама не е заради Никол...

# 77
  • Мнения: 1 427
Ама тези прословути съвети от майки започват да звучат наистина като догми.Позволете,моля,да имаме и ние мнение Simple Smile

# 78
  • Монреал
  • Мнения: 631
Но поне малко обърнете внимание на това, което ви казват майки, които се обосновават на факти, а не на "опита" на педиатри, чиято последна книга по медицина е прочетена най-вероятно по време на държавния им изпит през 59 г.
Много жалко, че все още се срещат майки с подобно мнение за педиатрите в България. Eleksir, ако твоя педиатър е с такъв "опит", посъветвам те да го смениш. НО не слагай всички под един показател. Ако детенцето ти се разболее, което в никакъв, ама в никакъв случай не ти го пожелавам, какво първо ще направиш - да отидеш го заведеш на лекар или или да го лекуваш със съветите на майките, "които четат и се интересуват"?

# 79
  • Мнения: 46 609
Темата нямаше да се изроди, ако ранно захранилите бяха отговорили на въпроса защо са взели това решение. Вече разбрахме, че са чели, запознати са и то е обосновано. Е, аз казах защо съм захранила след 4 месец, исках да знам защо вие сте избрали по-рано. Е да, но никой от рано захранилите не казва! Явно това е някаква тайна, която се пази дълбоко! Аз искам да знам, защото планираме, живот и здраве второ бебе, може причините да са основателни и да захраня като вас, явно съм запозната само с едната страна на въпроса и държа да чуя и другата! Толкова ли е трудно да отговорите на този въпрос? Това е причината, винаги, когато се появява подобна тема да се стига до тук, докато някой не каже "Избрах да захраня рано, защото ................!"

# 80
  • София
  • Мнения: 1 062
Едното няма нищо общо с другото. Естествено, че ако се разболее (недай си Боже), ще я заведа на лекар. Но тук не става въпрос за това. Никой не оспорва, че всеки има право на мнение, но тук, точно в тази тема, се събрахте няколко майки и рещихте да използвате случая да обясните, че щом сте захранили рано и на детето нищо му няма, значи не сте сгрешили и вовеки веков ще захранвате рано и ще поддържате тази теория. О.К. Но тези, които не позволиха да се чуе чуждото мнение бяхте вие, а не Никол или аз.
Лекуването на детските болести, между другото, няма нищо общо със захранването и неговите схеми. Не мисля, че примера беше удачен.
Спирам до тук. Стана ми скучно.
Съветвам и Никол да спре. Не за друго, а за да не измъчваме модераторите Wink
Пък и очевидно е, че няма кой да ни чуе. До тук видях само "Аз захраних рано и съм права". Защо, как и т.н. - twilight zone Simple Smile

# 81
  • Мнения: 46 609
И горещо ви препоръчвам да почетете поне малко от това, което ви предостави Никол, след това да помислите и чак тогава да нападате.
Аз отворих първия линк на Никол и ето какво прочетох:
Захранване

Д-р Виктория Доровска

........През 2 месец – плодово-зеленчуков сок. ............


Долу е посочената българската схема на захранване, мнението на лекарката е в началото: "До 4 месечна възраст майчиното мляко напълно осигурява необходимите на организма енергия и хранителни вещества.  .......... Захранването може да започне в интервала от четири до шест месечна възраст на бебето. "

# 82
  • Мнения: 1 427
Момичета,безполезно е да спорим.Аз отивам да направя сок на 3месечната си дъщеря ,който й давам от 40 й денпо съвет на моята престаряла и некомпетентна тридесет и девет годишна педиатърка.И да кажа защо съм захранила тогава,макар ,че ще се повторя-ДОВЕРЯВАМ се на опита на педито.Направих го внимателно и постепенно.Не искам да вярвам на неща,които не са окончателно доказани.Избрах да захраня,защото смятам ,че така е най-добре за МОЕТО дете.

# 83
  • Мнения: 46 609
............ДОВЕРЯВАМ се на опита на педито...........

И аз се доверявам, но когато ми каже направи това и това на детето си, аз питам ЗАЩО. Заслужавам поне малко уважение, за да ми разясни причините!
И да, наистина е безполезно да спорим, защото вие не знаете отговора!

# 84
  • Монреал
  • Мнения: 631
Лекуването на детските болести, между другото, няма нищо общо със захранването и неговите схеми. Не мисля, че примера беше удачен.
 
Да поясня, ставаше дума за мнението ти относно педиатрите в България!!!

# 85
  • Мнения: 1 427
Елексир,не мога да се въздържа да не отговоря.Не сме се събрали майки да използваме случай да обясняваме каквото и да било.Намесих се ,защото е точно обратното-я се е намерила майка да попита нещо за захранване преди 4 м.,я са я изяли с парцалите.Ако пишещите в началото на темата бяха отговорили точно на въпроса на момичето,нямаше да има спор.А въпросът й беше не дали да дава сок,а какъв.На мен веднъж вече ми беше отговорено назидателно на подобен въпрос,уверявам те ,че не е приятно да те нападат .

# 86
  • Мнения: 1 427
[
И да, наистина е безполезно да спорим, защото вие не знаете отговора!


Цитат
Това да не някакъв изпит?И само малцина са знаещите явно.Останалите тънем в мрачно Средновековие.За мен отговорът е един -Всеки има право на избор и мнение,дори когато е различно от властващите тенденции в момента.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 062
Наистина последно:

1. Мнението ми за педиатрите в Б-я е ОТНОСНО захранването! Иначе уважавам всеки, който помага на хората в каквато и да е форма.
2. Никой никого не е "изяждал с парцалите". Мнения от сорта "Мисля, че е рано" никого не обиждат, нито налагат някакво поведение.
3. Естествено, че всяка майка ще постъпи както реши. Но това не и пречи да прочете малко информация и ПРЕДИ да постъпи така, да помисли за плюсовете и минусите.

Мисля, че е крайно време темата да приключи. Никол, благодаря за чудесните съвети, които ми даваше когато съм питала за захранването на моята дъщеря Simple Smile

# 88
  • Мнения: 46 609
Мариана, не е изпит, искам да знам дали съм взела правилното решение и ако не съм да наравя друго при следващо дете.

# 89
  • Мнения: 1 427
Извинявам се ако звуча крайно,но понякога забележки от сорта на това за кебапчета бира и боза звучат обидно за мен .За това и продължих да пиша.И това с четенето преди  сме го направили повечето тук.Хайде най-после да заровим томахавката.

Общи условия

Активация на акаунт