Обрив на лицето на бебето?

  • 14 409
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Да, около тази възраст му се появи бебешко акне. Изчисти се от само себе си.
Все пак направи консултация с лекар.

# 16
  • Мнения: 4 019
В най-безобидния случай може да става дума за "бебешко акне", ако е така няма нужда да се маже с нищо, освен, за твое успокоение с Бочко, например.
Разбира се, че лекарят ще каже най-добре

# 17
  • Мнения: 766
Заведи детето на лекар  Peace
Обрива може да е безобиден и да мине от само себе си, но може да е индикация за проблем /не искам да те плаша, но е така - от опит Wink/ Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 139
И ние имахме обрив.Според педиатърката е резултат от това,че съм яла шоколад-понеже се кърмехме.Аз обаче не съм сигурна ,че е от това newsm78Посъветва ме да обтривам личицето по няколко пъти на ден с преварена вода,в която е разтворена малко сода за хляб.

Ефект имаше-скоро пъпчиците завехнаха и изчезнаха Peace

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И ние имахме за известно време пъпчици - бели. СВеки го беше прегряла.... Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 66
Имахме обрив и ние, педи каза че е следствие от хормоните, които преминавали от майката към бебето при раждането. Не съм мазала с нищо мина си сам.
И при нас беше така

# 21
  • Мнения: 264
И ние имахме обрив по лицето, когато беше на месец, но мина от себе си.

# 22
  • София
  • Мнения: 300
Не всички обриви минават от самосебе си! Да, вярно е, че има обрив от хормони,от прегряване,от алергия и от какво ли още не, но определянето му може и трябва да се констатира единствено от лекар Naughty И моето дете имаше подобен обрив и съвсем не се оказа безобиден а атопичен дерматит.

# 23
  • Мнения: 388
След консултация с педито се оказа, че е безобидно от прегряване. Мазах с Бочко.

# 24
  • Мнения: 9 776
Точно днес водих моето бебе на педиатър с подобен проблем - ситни пъпчици по гърдичките, гушката и леко зачервяване. Изписа ми някакъв крем, но за теб е без значение да ти кажа как се казва. Както са ти писали другите момичета - може да е нещо по-сериозно, затова - на лекар Naughty.

# 25
  • Мнения: 1 554
и ние имахме обрив,не съм го мазала с нищо,педиатърката  каза,че се 4истил Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 698
Лекар задължително. Обривите са много различни. Не си прави експерименти с бебето. Peace

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отидете на преглед при лекар Peace

# 28
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Лекар задължително. Обривите са много различни. Не си прави експерименти с бебето. Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 212
Нашата лекарка каза да мажа с Елоком, но само с консултация по телефона, нямало нужда да ходим на място, било алергия. Точно за това се чудя, щом могат да са толкова различни причините, защо тя даже не пожела да го види.

Общи условия

Активация на акаунт