Мебелите от чам

  • 161 153
  • 526
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 231
...
Имам въпрос, към всички които са си боядисали дъвените мебели в бяло, изтърква ли се боята, и след колко време  newsm78

За изтъркване - не се изтърква.
Не съм имала подобен проблем с никоя мебел, но все пак зависи как е боядисана.

Обаче при по-силен удар може да се отчупи парченце боя, защото чамът е мек.
Имах една маса, която с времето се поочука по този начин, но аз й взимах акъла да я местя по стаите, а и дребния беше в най-разбойническия си период, та нормално. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 940
На мен лично чака не ми допада, но имаме доста мебели от масивна дървесина. И все пак, не навсякъде ми се връзва...ПДЧ-то и МДФ-а са си гадни, но пък поне по-интересни дизайнерски погледнато.

# 77
  • Мнения: 157
Евтини са и защото търсенето е малко, всички се хвърлят по ПДЧ, което за детска стая не го разбирам.
Можеш да ги оставиш натурални или да са оцветени, в каквото си поискаш Simple Smile

На София също е изцяло чамова - скрин, гардероб, легло, матрак и етажерка излязоха 630 лв., доплатихме само 70 лв. за боядисване, защото ги исках в бяло.

http://free.hit.bg/vathceco/cham1.jpg
http://free.hit.bg/vathceco/cham2.jpg

Според мен не може да се сравнява с ПДЧ-то, но все пак е въпрос на вкус ...


страхотно е!!!
Аз искам бели мебели за спалнята ни и това много ми допадна като идея!

Мислите ли ,че ще стои добре на лилави тапети ?
Искам спалнята  да е романтична   в малко ретро стил -мисля че  дизайна на чамовите  мебели много  ще се  вързва.ПДЧ-то не   така ,а мебели от масив от друг материал   нямат светли цветове,по-скъпи са ,а да ги боядисваме няма смисъл при цента ,която трябва да платим-ефекта там е в самото дърво.
В смисъл то бялото ясно ,че ще пасне -въпросът е  мебелите да не стоят   боядисани като с блажна боя  или нещо  такова?
Гланца и покритието на бодисани чамови мебели добър ли е?

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 15:49 от okean

# 78
  • Мнения: 1 427
Да,и мен ме вълнува горният въпрос. За детската искам мебелите да са чисто бели. Леглото го поръчахме от ПДЧ,тъй като не открих подобен модел с повдигащ механизъм от чам. Имам и един чамов шкаф,който боядисах в бяло сама и хич не съм очарована от резултата,та се чудих ако ги поръчам фабрично боядисани останалите мебели,дали ще е по-добре newsm78 А искам чам,тъй като естественото дърво създава по-здравословен климат- това е важно за детска стая.

# 79
  • Мнения: 80
За легло, двукрилен гардероб, скрин и голяма етажерка за книги ми излизат около 650лв и отгоре 15% защото ги искам в бяло. Иначе видях мостра на боядисан в бяло чам и стои много хубаво - матово и си личат жилките на дървото.
Надявам се крайния резултат да е нещо такова www.everythingfurniture.com/ss2-pw-bedroom-set-3.html   
okean, мисля че белите мебели ще седят много хубаво на лилави тапети. http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/everythingfurniture_2048_6235868420

# 80
  • Мнения: 950
 PeaceМного са красиви мебелите боядисани  в бяло ,направо ми идва да изхвърля някои нещица   Mr. Green и да си поръчам такива !

# 81
  • Мнения: 187
За легло, двукрилен гардероб, скрин и голяма етажерка за книги ми излизат около 650лв и отгоре 15% защото ги искам в бяло. Иначе видях мостра на боядисан в бяло чам и стои много хубаво - матово и си личат жилките на дървото.
Надявам се крайния резултат да е нещо такова www.everythingfurniture.com/ss2-pw-bedroom-set-3.html   
okean, мисля че белите мебели ще седят много хубаво на лилави тапети. http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/everythingfurniture_2048_6235868420
Това е цена за мебели по твой модел (като този от линка, който си пуснала) или е за мебели от каталога на производителя? Ако е за мебели по твой модел, то цената е повече от добра.

# 82
  • Мнения: 80
Цената е за техните модели и всъщност ми се вижда доста висока. Днес все пак съм решила да ходя до магазина на Екзарха и да поръчам мебелите за детската. После ще докладвам.

# 83
  • Мнения: 8 999
Цената е за техните модели и всъщност ми се вижда доста висока. Днес все пак съм решила да ходя до магазина на Екзарха и да поръчам мебелите за детската. После ще докладвам.

Изолда, цената за комплекта, който си описала, от магазина на Екзарх Йосиф ли са ти го предложили. На мен ми се струва доста евтино.
А защо не ги поискаш без никакво лаково покритие /сурово дърво/, а после ти да теглиш една боя? Ще спестиш 15 % от цената, все пак.

# 84
  • sofia
  • Мнения: 8 954
В смисъл то бялото ясно ,че ще пасне -въпросът е  мебелите да не стоят   боядисани като с блажна боя  или нещо  такова?
Гланца и покритието на бодисани чамови мебели добър ли е?
Никол каза, че са боядисвани с автобоя. Всичко зависи от боята. Имам дървени врати боядисвани преди 15 години с обикновена блажна бяла боя и са по-бели и лъскави от други две врати, които боядисвахме преди 5 години и вече са пожълтели.

А защо не ги поискаш без никакво лаково покритие /сурово дърво/, а после ти да теглиш една боя? Ще спестиш 15 % от цената, все пак.
Ако няма къде да ги боядиса (в смисъл живее в апартамент), доста зор ще види. Аз не си представям как ще боядиса гардероб, скрин, легло с четка. И ако ги вземе сурови ще трябва да мине дървесината с грунд, безир или нещо подобно, иначе ще попива боя и ще се наложи да се минава повечко пъти.

Аз върнах към втори живот едно двуетажно легло. Беше ползвано от племениците ми, къв зор е видяло, имаше чукано, чоплено, все едно куче си е чесало зъбите  Laughing. Неговите дъски бяха покрити с някакъв материал (3-4 мм) и изглеждаха като МДФ, гладки и станаха като нови.
И въпреки, че боядисвахме с пистолет си беше зор.

# 85
  • Мнения: 8 999
Ако ги боядиса с латекс или бял лак за дърво на водна основа, няма да има никакъв проблем. Минава с валячето или четката един или два пъти, нито мирише, нито е чак толкова трудоемко. Аз така набързо намазах два двукрили гардероба в стаите на децата. А, ако дървото не е обработвано с нищо, то няма смисъл от безири или грундове. Просто първата ръка може да е по-разредена боя/лак, а втората - по-гъста.
Е, това е в случай, че иска да си спести 15 % от цената.

# 86
  • Мнения: 2 641
да питам. чета че за 5 неща са платени 630 лева примерно. а аз сипорачах един чамов сандък с размери 90/37/35 с капак и цената е 135 лева  newsm78 що така ?

# 87
  • Мнения: 46 594
да питам. чета че за 5 неща са платени 630 лева примерно. а аз сипорачах един чамов сандък с размери 90/37/35 с капак и цената е 135 лева  newsm78 що така ?

Нормална е цената, не помня точно по отделно колко струваха, по спомени леглото беше към 90 лв., скрина 180 лв., гардеробчето 200 лв., матрака 110 лв. и етажерката 50 лв.

# 88
  • Мнения: 80
Мислила съм си да си ги боядисам аз / живеем в къща и място има много/, но си мисля че те ще го направят по-добре, защото ще е с компресор.
Иначе разбити цените са горе-доле така: легло / 190/90 / - 130лв, двукрилен гардероб без надстройка - 170лв, скрин - 200лв, етажерка - 130лв.

Не се сърди, човече Grinning мислим и пишем еднакво, но май цените са се променили.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:10 от isolda

# 89
  • Мнения: 46 594
...
Не се сърди, човече Grinning мислим и пишем еднакво, но май цените са се променили.

Зависи и от модела, нашите бяха малко нестандартни, което отне от цената при някои, а при други прибави, но в общи линии са подобни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт