Коя съдомиялна да избера?

  • 29 219
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 304
Каква е разликата м/у миялна с автоматична програма и друга миялна?

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Каква е разликата м/у миялна с автоматична програма и друга миялна?
Моята автоматична програма тегли съдовете и преценя колко време да е програмата. Само температурата нагласяш.

# 62
  • Мнения: 2 388
Аз дали мога да се възползвам от темата, за да не пускам нова и да попитам нещо? Flutter

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Аз дали мога да се възползвам от темата, за да не пускам нова и да попитам нещо? Flutter
Не се срамувай  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 388
Мерси. Hug

Ще ми се наложи да готвя известно време, та от тук и ще ми трябва съдомиялна.
Интересува ме някаква малка и на прилична цена.
Да ми препоръчате нещо? Simple Smile

# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Колко малка? 9 комплекта? Или онова нареченото съдомиялна за 4 комплекта? До каква сума?

# 66
  • Мнения: 2 388
Колко малка? 9 комплекта? Или онова нареченото съдомиялна за 4 комплекта? До каква сума?

Май такава искам. Mr. Green

За двама човека ми трябва. Аз попрочетох темите, които ми излязоха по въпроса, ама ми е "тъмно" всичко.
Интересува ме основно да измива хубаво.
Ето една произволно избрана, която ме задоволява, като външен вид например, като цена също.
Някак си не ми се дават повече пари. Blush
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010073

# 67
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Нямам лични впечатления за такъв тип. Като цяло хората доста се оплакват от тях, не миели добре, били шумни и подобни. Освен това наистина нищо не събира, една по-голяма тенджера и толкоз, а тока и водата си ги хаби  Tired По-добре си ги спести тези парички и си мий на ръка, или отдели 2 пъти повече и си купи нормална миялна  Mr. Green

П.П.Ние сме двама с 9 комплекта, пълним си я, даже ме е яд че нямам място за 12-комплекта  Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 2 388
Благодаря ти за отговора. Simple Smile

Миенето ме интересуваше дали е качествено.
За по-голяма нямам място. Просто не ми е "заложено" такова при проекта на кухнята, защото не съм си представяла, че ще ми потрябва.
Имам един двоен шкаф ( долен ) свободен. В едната част трябва да се събере миялната, в другата да е бутилката с вода.
Ще мисля варианти.  Confused

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Нямам такава марка, но първата е с добри показатели и бих избрала нея.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039296 Аз бих избрала тази.Има повече екстри от отложен старт,през аква стоп,та стигнем до най-важната - автоматична програма (аз само нея ползвам).А и като доп. екстра е експресното миене в случай на нужда ... Аз съм за втората  Peace

Понеже знаете, колко може да се довериш на консултантите в магазина, се поразрових в нета, но и в бг сайтовете имаше толкова различно описание на функциите, та това което разбрах от руските сайтове, е че разликата м/у двете машини е, че втората има
функция:"АКТИВНО ОСУШАВАНЕ С РЕКОНДЕНЗАЦИЯ"  и "Воден сензор" /нещо като разпознаване на чистата вода, което не ми е ясно Thinking/.
Разликата м/у двете машини е в цената 110лв., та се чудех да ли си заслужава да дам 110лв. за тези две функции newsm78
Единствения недостатък, е че горната кошница няма възможност да се мести.

До колкото разбирам, AEG FIESTA e нов подобрен модел на AEG F-44860 (и двете са модел 2008).
Като ги съпоставя:
AEG FIESTA  
ОТЛОЖЕН СТАРТ
- AQUA CONTROL
- 5 ПРОГРАМИ
- ИНТЕНЗИВНА: 70°С
- АВТОМАТИЧНА: 45-70°C
- BIO: 50°С С ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЗПЛАКВАНЕ
- ХАПНИ-ЗАРЕДИ-ВКЛЮЧИ: 65°С
- ИЗПЛАКВАНЕ&ЗАДЪРЖАНЕ
- 3 ТЕМПЕРАТУРИ
- ДРУГИ ИНДИКАЦИИ: ОТЛОЖЕН СТАРТ, СОЛИ, ИЗПЛАКВАЩ ПРЕПАРАТ, ИЗБРАНА ПРОГРАМА, КРАЙ
- АКТИВНО ОСУШАВАНЕ С РЕКОНДЕНЗАЦИЯ

AEG F-44860
Отложенный старт
Aqua сontrol
Интенсив 70,
Автоматическая 50-65,
Био 50,
Короткое ополаскивание
Aqua сontrol
Двухслойный шланг, выдерживающий до 10 бар.
При повреждении заполняется абсорбентом и блокирует подачу воды.
Floating switch
Корзины со складными элементами
Самодиагностика
Отложенный старт
Цифровой дисплей

# 70
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi ,а каква марка е твоята съдомиялна?Сигурно си писала по-рано,но да не връщам цялата тема назад.И да те питам нещо по практичната част.Ти как слагаш съдовете в машината?Пооплакваш ли ги или само махаш твърдите остатъци?Питам,защото аз първо им минавам една вода.Като се нахраним слагам всичко в мивката,но тъй като децата ядат в пластмасови съдове все още,а тях мия на ръка и докато ги мия междувременно правя по един душ и на нашите съдове.Сега обаче мисля да храня дребните от нормални чинийки и се чудя дали да продължавам по старата схема.
Аз се извинявам, че чак сега отговарям, та на въпросите:
Машинката ми е AEG от тези за 6 комплекта (малко ми е мястото в кухнята), но на нас ни е напълно достатъчна пускам си я всяка вечер да мие на нощна тарифа. Да изплаквам си ги и то, защото ме е страх да не я счупя. Смятам , както казах преди че това е моята домашна помощница и затова си я уважавам за да ме уважава и тя. Изплакването не отнема повече от 2 – 3 мини,  не ми тежи важен е резултата. newsm10
 

# 71
  • София
  • Мнения: 8 937
Ние сме с Мидеа, повече от година. Ползвам я нон-стоп, някой път и по два пъти на ден я пускам. Много съм си доволна. Мие много добре, рядко да остане някое супер загоряло петно (ама за това си е виновна готвачката). Май колкото повече електроника и функции има в една машинка (не говоря само за миялната), по-голяма е вероятността нещо да се развали. По тази причина мъжът ми винаги предпочита механичните програматори пред електронните.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
П.П.Ние сме двама с 9 комплекта, пълним си я, даже ме е яд че нямам място за 12-комплекта  Crossing Arms

и мен така... Все остава нещо да се доизмие на ръка.

механичните програматори пред електронните.

той е много прав на практика. Официалните вносители на програматори до продават 1 затворена кутия с програматар вътре за поне 150-280лв., само с 1м. гаранция.
Но точно тази Мидеа, Палавата монахиня си е чист боклук. Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

# 73
  • Мнения: 2 388
Но точно тази Мидеа, Палавата монахиня си е чист боклук. Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

Златна си. Hug Много се надявах да прочета твоето мнение по въпроса.
Дали наистина нямам място, незнам. Поне така мисля, а и честно казано не ми се жертва целия шкаф.
За парите ще ги прежаля, въпреки природно вродената ми стиснатост за някои неща ( в случая миялна  Simple Smile).

Благодаря още веднъж за препоръката.  bouquet

# 74
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

Аууу, много скъпа тази нюню Rolling Eyes  за 300лв отгоре има за 9-12 комплекта. Иначе аз съм с Бош, е няма такъв кеф, мие всичкоооо  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт