80 малки негърчета гласуват за обама-мама! сащ има нов президент!

  • 15 732
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 405
Агентке, уж не е лоша идеята - аз след първия месец имах по 5-6 продуктивни часа на ден. Обачееее, като си представя, че ще има и други деца и не всичките тихи и критки като мойто, не ми се мисли колко работа ще се върши. Виж за кучета/котки е друга работата, те не могат да натворят такъв хаос.  Laughing

За малко да забравя - честит ни първи сняг! Не само, че вали и в момента, ами е натрупало доста сериозно. Аз докато се наканя да снимам есенна картина, се оказа, че то станало зимна картина, ама хейсе. Дано поне това не изпусна.  hahaha

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 18:19 от Atti

# 271
  • Мнения: 2 381
Тъжно ми е понякога за тези момичета, но това е НДП.
.....

Какво е НДП Кейси?
....
.... Тази любов, която те дават, ние не можем да им я дадем на децата.

С напредване на възрастта и ние ще се вкопчваме в живота и ще ни е приятно да виждаме в лицата на внуците ни, нашите собствени деца, но обичта, която една майка изпитва не би могла да се сравни с бабината. Затова съм на мнение, че човек създава деца, когато е готов, а не когато "стане време".

Гледах емисия по повод домашни любимци и бебета в офисите. Мъж ми се стресна, че много викам и използвам "лоши" думички по въпроса. Против, против и пак против.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 18:29 от Niki1

# 272
  • Мнения: 3 367
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1699879,00.html?eref=time_health

http://www.boston.com/jobs/news/articles/2008/06/01/bringing_up_babies_at_work/

четох и много интересно наблюдение как :working from home" често се съпътства с "homing from work",изобщо тези микотреднове са забележително любопитни..

# 273
  • Бостън
  • Мнения: 13 597
Тандури, някъде из Бостънска събърбия било и не, не ме разбирайте неправилно Wink аз категорично не мога да си го представя как какъвто и да е програмист ще ми напише и 5 реда код, ако наследникът му му дъвче и дърпа кабела на лаптопа или пищи напоително, борейки се с съседското хайванче  Grinning
но за изключителни случаи е решение, не всички спонсорират гледачка
И понеже фирмата била мнооо добре финансово почнах да се чудя, що не си направят детска градина на място  Crazy ма мнооо съм добра акъл да давам, а?!

Ани да направи торта на Ана!  Grinning Впечатлена съм и от двете!

Бушона ми избива, когато пусна едновременно микровелето, миялната, пералнята, компа, лаптопа, тв-то и прахосмукачката! Мнооо яко! Имам си оправдание да кисна във форума! За моя мъка печката е на отделен бушон!

# 274
  • Мнения: 868
Не съм в кюбикъл, но не мога да си представя да заведа бебе или тодлър на работа. Може би дете, което седи кротко и си чете книга и то в изключителен случай.

Работа от къщи за мене става само ако има кой да се занимава с детето през това време или ако тя е в прискул. Както винаги, YMMV !

# 275
  • Мнения: 1 783
Ама те хората за бебета говорят, не за деца, не се бъркайте. След 6 мес до към 3 е сложничко, ако не невъзможно. Пример - този септ., когато ходихме заедно на работа, 1-2 дена беше добре, но послееее, после, какво настана  ooooh!. Че и тичахме в къщи да обядваме и той да напва, и аз пак работех, докато спеше. В 7пм бях труп и заспивах и нищо не се свърши, както трябва - нито родителстването, нито работата. Да не говорим, че на работа изяде толкова кенди, колкото беше изял за 3 месеца с неходене в офиса. Не е работа, тази работа. Но от време на време не е зле да ги водим, ей така да знаят, какво става, ама малко по-големи, като станат. На 3 г - най-много час се издържа. Обаче аз съм късметлия, че в моята работа хич даже нямат проблем с децата - бос жена, какво да правиш. Laughing

.... Тази любов, която те дават, ние не можем да им я дадем на децата.
... но обичта, която една майка изпитва не би могла да се сравни с бабината. Затова съм на мнение, че човек създава деца, когато е готов, а не когато "стане време".
Не ми е ясно, какво искаш да кажеш...

# 276
  • Мнения: 868
За чистенето сме намерили стратегии, но готвенето... най-вече да организираме меню... .. пък сме и злояди.  В един такъв отчаян ефърт се засилих към "Готварски рецепти" и видях интересни идеи, но съдържат топено сирене.  Някой знае ли какъв е еквивалент на топено сирене тука ако изобщо има такова нещо?  Да не би да е "просесд чийз" което по превод идва най-близко?

TIA!!

# 277
  • Мнения: 1 436
Топено сирене не е ли това

# 278
  • Мнения: 3 988
Pixie, аз заменям топеното сирене (мъжът ми не го обича) във всяка една рецепта с някакво по-меко просто, което се разтапя лесно. Всъщност в зависимост от рецептата (ще се готви ли, пече или консумира направо) ожеш да слагаш и по-твърди сирена.

А какъв е проблемът с топеното сирене?!  newsm78
И всички ли ецепти в готварския, които ти харесаха са с топено сирене?

# 279
  • Мнения: 2 381
Биз, говоря от личен опит. Много, много обичам бабите си. Сега, когато въщам лентата назад си давам обяснение за много ситуации, за които съм имала грешно обяснение.
Трудно ми е да ти опиша точно емоцията.
....
Не децата имат нужда от баби и дядовци, а бабите и дядовците имат нужда от внуците си. Това е мое мнение. Поне за момента.
...
Много се извинявам, ако съм те засегнала   bouquet

# 280
  • Мнения: 1 783
Niki, не си - просто не разбрах.  Peace Аз не говоря баби/дядовци да ги гледат вместо родителите, а да са постоянно присъствие в живота им. И моят опит, ме навежда на обратното на твоето мнение. Нищо лошо. Ще го пиша и казвам до скъсване - всеки от собствена гледна точка и опит говори.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:31 от Biz

# 281
  • Мнения: 2 381
Съгласна Биз  Simple Smile

# 282
  • Мнения: 868
Juturna, благодаря!! 

Нола, няма проблем Simple Smile  Видях, че се споменава често, пък не можех да преведа...

# 283
  • Мнения: 3 988
Pixie, въобще не съм загряла, че за превода питаш.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 01:41 от Nola

# 284
  • Мнения: 3 367
совите не са това к са лейдис..топ.сирене в бг е едно дето живее в саламче,много по-меко и лесно мажещо се,има го и в пушени варианти..питах преди време тук по същия като Пиксиния повод  и стигнахме само до гауда,тя е пушена,но не много топена..в подобни рецепти аз слагам каквито сирена и кашкавали имам под ръка,след 3 часа във фурната всичко се стапя Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт