Как помагате в семейният бюджет?

  • 5 488
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 668
В момента не помагам с много.Единствено като взема майчинството гледам да платя тока и това е.Не се чувствам зле,достатъчно съм направила за семейството си преди да родя.

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Достатъчно е толкова, колкото ти трябват да се нахраниш здрвословно, да се облечеш ,

да имаш възможност и време да пътуваш, да не живееш като в катун.
И това е относително, тия разходи можеш да ги вмъкнеш и в 500 лв., а може и 10000 да не ти стигнат.

Но всяко нещо си има своята цена. Работа цял живот, докато майчинството е един, два пъти в живота и аз смятам, че трябва да си го изживеем пълноценно и да му се отдадем на сто процента!
С това съм съгласна, и аз си изкарах майчинствата в къщи, но на края на второто (застъпиха се) вече ми дойде в повече стоенето в къщи.

# 77
  • Мнения: 4 965
Достатъчно е толкова, колкото ти трябват да се нахраниш здрвословно, да се облечеш ,

да имаш възможност и време да пътуваш, да не живееш като в катун.
И това е относително, тия разходи можеш да ги вмъкнеш и в 500 лв., а може и 10000 да не ти стигнат.

...

Пък и под описаното аз разбирам "нормален минимум", а не "достатъчно"...
Изглежда наистина всеки човек има различни нужди и очаквания...

# 78
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Основно като харча WinkШегичка-работя!

# 79
  • Мнения: 4 668
Не помагам - аз съм основният  стожер на семейният бюджет  Mr. Green
Въпреки , че мъжът ми има хубава и високо платена работа , а от скоро и собствен бизнес + това , пак излиза , че аз изкарвам повече ... Какво да се прави ...съдба  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 11 607
Не работих около 10 години.......Гледах си децата........Чудесен период лично за мен, с парите сме нямали проблем! Сега работя, не помагам, а заедно пълним семейния бюджет......Друг е въпроса доколко успяваме да го напълним........

# 81
  • Мнения: 679
Ами как - започнах работа когато малчо беше на 1 годинка  Peace Това - харча по-малко, спестявам от детегледачка, или от домашна помощница, не ми се вижда основателна причина да си стоя 10 години вкъщи например  Thinking

# 82
  • Мнения: 409
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого

Ох извинявайq ама това ми прозвуча като: имам си и каишка с GPS  Shocked Какво значи мъжът ти да ти позволява???

Не ,не е така.Мотивите му да не ми позволява е че не му допада идеята да работя за някого и да ме командват.Понеже образованието което имам не мога да го опражнявам в околкостта.А да отида в някой цех за 300лв. като общ работник и да оставя детето в градината или при баба му,която не живее при нас, еми това е големия му мотив,а аз нямам чак такова желание че да си оставя детето в такава малка възраст.Това че съм в къщи не се чуствам непълноценна.Предпочитам да си отгледам и възпитам детето аз.Може би ще ми се наложи да роботя или да имам такова желание не го изключвам,но за момента се чуствам добре.Не ме следи нито пък забранява на 100%.Просто не си засложава да оставя всичко в къщи на този етап.А и домакинството малко ли ми е.Не съм с GPS ,ходя където искам,с който искам и без да се ограничавам във време.А на него даже не му хрумва да ме пита с кой съм била.

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого

Ох извинявайq ама това ми прозвуча като: имам си и каишка с GPS  Shocked Какво значи мъжът ти да ти позволява???

Не ,не е така.Мотивите му да не ми позволява е че не му допада идеята да работя за някого и да ме командват.
Но това са неговите мотиви, не твоите. Ти имаш ли думата?

# 84
  • Мнения: 220
Аз не работя,то всъщност никога не съм работила,а и мъж ми няма да ми позволи за работя за някого

Ох извинявайq ама това ми прозвуча като: имам си и каишка с GPS  Shocked Какво значи мъжът ти да ти позволява???

Не ,не е така.Мотивите му да не ми позволява е че не му допада идеята да работя за някого и да ме командват.
Но това са неговите мотиви, не твоите. Ти имаш ли думата?

пфууууууу, голема работа, че я били командвали булката - ми може тъй да й харесва.... може религията й да указва такова поведение....

като скокнете да надавате еманципиран вой - най-сте ми смешни...

п.п. ами ако някой мъж бива явно и пред хората командван от жена си - кво става - пускат се теми - има ли размера значение, защо ... и т.н.

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нека й харесва- тогава е ок, обаче тя отрича.
И не става въпрос за еманципация, а за човешки права.
Мъж, командван от жена си е жалка картинка, но в обратния случай е тъжно.

# 86
  • Мнения: 5 710
Aма Рени, с каква лекота ги раздавате оценките...
тъжни гледки, каишки с джи пи ес. Спрете се бе, хора.
Приемете, че има и други матрици, освен вашата.

# 87
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами не мога да приема, че е нормално единият да командва, а другият да му се подчинява. Бракът е съюз между двама равноправни партньори.
И нямам намерение да споря, само си казвам мнението.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 789
Караме с парите на милото, моята заплата отива директно по карта в банката и там се събират финансите. Когато ни трябват парички за някоя по-крупна или голяма покупка - имаме ги и това не утежнява или пречи на текущия ни бюджет.
Този вариант ни устройва перфектно и винаги имаме парички за каквото трябва или се наложи

# 89
  • Мнения: 409
Нека й харесва- тогава е ок, обаче тя отрича.
И не става въпрос за еманципация, а за човешки права.
Мъж, командван от жена си е жалка картинка, но в обратния случай е тъжно.

Какво отричам?Че мъжа ми не ми дава да ходя на работа ли,еми не го отричам.Аз също имам мнение по някой въпроси и той се съобразява с мен,защо и аз да не се съобразя.Не ми го налага религията,не ме и командват,съобразяваме се един с друг по някой въпроси.За момента сме решили че няма да работа и толкова,еми на мен пък си ми е супер така,по-цял ден в къщи с  детенце(което е по-важно от това да имам кариера,поне за мен) и като ми писне ставам и заминавам някъде на разходка,я с приятелка ,свеки ,че дори и сама ,естествено с детенце

Общи условия

Активация на акаунт