Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
Права си...дано направят нещо на устна уговорка. Ако не- говори с директорката.

Моето е 1-ва група и ги извеждат следобяд. Е, казват, че и сутрин, но аз колкото пъти мина покрай ДГ няма деца от 1-ва група. Не се противя...нали следобяд ги извеждат. За сутрешното извеждане ги разбирам- малки са, дълго се обличат, после по-бавно обядват....оправдавам ги някак.

# 16
  • Мнения: 389
Ами,то бебетата от яслата ги извеждат,а какво остава за 1ва група.Попаднала си на доста мързеливи учителки Rolling Eyes
Пиши дали има резултат от разходката ти до ХЕИ

# 17
  • Мнения: 959
Ако не ги изкарват и учат да се оправят сами, те скоро няма и да се научат.
Трябва да ги изкарват, независимо колко време ще им отнеме обуването на децата.

# 18
  • София
  • Мнения: 700
И в нашата градина ги извеждат 2 пъти дневно, освен ако не вали, има мъгла, вятър или са минусови температури. Синът ми също е първа група.

# 19
  • Мнения: 2 957
Извеждат ги два пъти на ден.
Преди обяд около 11 и след обяд към 16:00.
Децата се обуват и обличат сами, госпожата помага на тези които не могат, закопчава якета и така:)

# 20
  • Мнения: 1 668
Към мамите, които твърдят, че децата ги извеждат два пъти дневно - вие откъде знаете?
Аз да ви кажа честно получавам същите твърдения от ДГ на сина ми, но на моменти доста се съмнявам в това. Първо - имат някаква програма, в която има занимания и сутрин и следобед и като го пратя със светъл панталон на градина винаги е чист след нея. А да си призная аз като го извеждам обърсва всички пързалки, катерушки и пейки, както и цимента в кварталната градинка. Някак не ми се връзва моето дете с разходка два пъти дневно и чисти дрехи. А истината е, че явно не пропускат занимания, защото всяка вечер научавам цветно и в картинки кво е учил през деня - разказва ми подробно детето, докато извеждането според мен е след 4.30-5, че като дойдат родиелите да са щастливи, че си намират децата на въздух. това е - ние научаваме кво става с децата ни от учителките, а те ни казват това, което се предполага, че искаме да чуем. Аз лично за стотни от секундата мога да позная дали детето ми е спало, а и не е от най-яшните, но винаги с радост научавам как е спал цели 2 часа и си е изял всичко Joy., което често противоречи на истината. Но както и да е...

# 21
  • Мнения: 2 957
Към мамите, които твърдят, че децата ги извеждат два пъти дневно - вие откъде знаете?

Живеем на 100 метра от градината и през терасата си виждам целият двор Simple Smile  Виждам кога точно ги извеждат ,кога ги прибират и какво правят:)

# 22
  • Мнения: 3 146
Извеждат ги. Даже днес първата група бяха единствените навън следобеда, а моят е вече втора и не бяха навън...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
Веднъж на ден децата са навън
Сега като паднат темепратурите незнам...
Откъде знам,ами детето ми казва!освен това повечето пъти го взимам от двора....

# 24
  • Мнения: 550
Извеждат ги по два пъти на ден,но само,когато е хубаво времето,ако температурите са по- ниски само ако мед.сестрата даде разрешение!

# 25
  • Мнения: 148
За една година в яслата и вече 3-ти месец в първа група, детето ми е играло на двора точно ЕДИН  път Shocked На мен ми излизат със същите извинения и аз съм бясна и не знам какво да направя. Омръзна ми да слушам "Ами как да се оправим с 30 деца?". В началото ми звучеше реално, но сега вече съм 100% сигурна, че това е просто извинение. Защо едната учителка все е недоволна, че детето бавно се обувало, а другата не се оплаква?

# 26
  • Мнения: 1 931
Маринка е в ясла и почти всички деца тръгнаха от сега, но то не пречи да ги извеждат, обуват ги госпожите, те са малки децата но са на вън почти всеки ден.

# 27
  • Мнения: 6 039
знам със сигурност, 1е ги извеждат, защото съм минавала да проверявам ако се съмнявам. Следобед я взимам в 16.15 и те вече са навън. Прибират се малко преди да се стъмни около 17.20.

Когато е много студено, ги извеждат, но не на площадката, ами обикалят опаковани около сградата.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Та се вбесих последно преди 5 минути и се обадих в общината отдел Образование
да питам няма ли някакво предписание на ХЕИ да се извеждат ТРИГОДИШНИТЕ мааму!

Ами било "недопустимо при тези температури да не се извеждат" и какво правим попитах, ами ще говорим с  директорката, окей нека да видим.
Миналата година дъщеря ми беше първа група и тръгна след стачката - може би беше по това време вече. Не ги извеждаха навън поне още месец или два. След това ги извеждаха наистина по 1 или 2 пъти - зависи от сезона и времето. Тяхната група, може би, защото са били най-скромни откъм обучение излизаха първи до края на годината. Първоначално ги извеждаха само на терасата пред групата - те бяха на първи етаж и от самата тераса имаше стълби към двора. Смятам, че госпожите ни не бяха от типа да скатават и вероятно късното извеждане беше мислено, но не съм задавала въпроси, явно не съм била на тази вълна.
Не се ядосвай, Минке, дано си доволна от останалото в ДГ, където сте  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 46 518
Миналата година имаше такъв период, но след намесата на директорката всичко се оправи.
За тази година конкретно е задължила учителките да ги извеждат И сутрин, И следобед. Разбира се изключваме дните с мъгла и дъжд.


Към мамите, които твърдят, че децата ги извеждат два пъти дневно - вие откъде знаете?

Виждаме ги, когато я взимаме, а и тя сама си казва, ако не са ги извеждали, пита може ли малко да си поиграе в двора, защото днес не са излизали.

Общи условия

Активация на акаунт