За ЯНУАРКИТЕ е щастие голямо, за първи път да чуят: "Мамо"!

  • 10 033
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 127
теди, а каква е целта на кисненето на Яни в смрадлика? newsm78

духче, къде си чела, че трябва да даваме по 40 гр. месо на децата? всеки ден ли месо? нещо се обърках с това ядене - и количества и качества  Rolling Eyes досега Емо ядеше през ден месо, а сега на кухнята дават всеки ден месо.

# 61
  • Мнения: 1 325
Минавам само да се похваля с моят голям рожденник  party023  bigdance2  ura
Честити месечинки,н зъбки и други поводи за празнуване Hug

# 62
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте, майчета! Ах, така се надявах днес да излезем на разходка, но такава мъгла има при нас! ooooh! Не ми се вярва да се вдигне цял ден! Ще изкукаме пак в къщи Tired
Много поводи за празненства днес! Hug Честито на всички!!!
Пипи, аз бани със смрадлика правила на Стела, когато дупето и беше много зачервено от разстройство. Помогна определено, но както казва Теди, голяма хамалогия е ooooh! Особено сега, в студените дни.
За месото - продължавам да ги редувам - един ден зеленчуково меню, на другия - месно Peace Иначе, за грамажа не съм сигурна - слагам на око. Във всеки случай, обаче, май е повечко отколкото трябва Embarassed Тя затова момата ми дава прираст с мин. 500 гр. последните два месеца Blush
Фил, болерото е направо прекрасно! Flutter Сещам се сега, че и аз се кипрех с такова едно в моминските ми и по-слаби години Mr. Green
Вал, тая топлолюбива жаба откъде я хвана, че и в кафето я пусна, бе Laughing Добре, че гаврътнах моето преди да пусна компа Wink
Хайде, чао ви засега! Отивам да отправям молитви за слънце Wink

# 63
  • Мнения: 57
Здравейте! Днес съм сама с момчетата и интересен ден ми се очертава.Той бати е голям,ама пак- внимание си иска и той човекът  Heart Eyes.Дано днес е по-топличко да излезем,дават го последният хубав есенен ден.Дама,мъчно ми стана за малкото човече като прочетох поста ти.И Мишко доскоро беше със сополи-веднага си спомних как се мъчеше да заспи.Дано бързо да оздравее Косето Praynig.Да се похваля-Мишето съвсем в тон с новата тема от 3 дни вика "мама".То понякога звучи като ам-ам,мамм,мам-ам,ама все пак,кеф ми е.И да питам мамите,които готвят на бебоците- бихте ли пуснали някакъв линк с рецепти,ако има такъв Embarassed,че нещо не ми остава време да търся,а ми се иска да разнообразя менюто.Аз споделям своите рецепти: - тиквички с ориз;
                - супа от картофи,моркови и пащърнак;
                - супа топчета;
                - супа от картофи с ориз и домати;
                - пилешки дробчета,печени на фурна,пасирани с малко картофена супа;
                - кюфтета с бял или доматен сос.
Засега тези се сещам.Ако ми хрумне нещо друго,ще добавя.Слънчев ден!
Честито на рожденниците  bouquet!

# 64
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте всички!  55

...... Но само едно ме притеснява - какъв купон ще правя на 1-ви януари, кой ще дойде веднага след новогодишната запивка ......
Теди, и аз го мисля това  newsm78 и се чудя как ще се празнуват нашите РД, не само първият ами и занапред  Rolling Eyes!
Добрата страна е че 1-ви януари винаги е почивен ден....   Peace ! Но дали гостите ( пък и ние  Mr. Green)  ще успеят да изтрезнеят за да дойдат не знам... Thinking!

За количеството храна на децата, аз питах педиатъра и той изрично подчерта да не давам повече от 200-220 гр  Naughty! Виктор също е лакомичък (като майка си  Mr. Green), и все плаче като свърши манджата и аз все му давах допълнително. И колкото и да дам той си го изяждаше. А пък е и доста кг - 10,750  Blush! Но сега като го ограничавам, плаче като свърши яденето в купичката, но докато му измия муцунката и го сложа на земята да си играе, вече е забравил и си издържа спокойно 4 часа до следващото хранене  Peace! А и той самият е по-спокоен и спи по-добре оттогава  newsm26! Така че сигурно му е било тежко когато ядеше по повече !

Болните да оздравяват бързичко  Peace!
Жужу стискам палци Сиянка да е добре Praynig!
Честито на рожденници и месечковци   bouquet!

Хубав ден на всички  Hug!

# 65
  • Мнения: 6 274
Здравейте всички!  55

...... Но само едно ме притеснява - какъв купон ще правя на 1-ви януари, кой ще дойде веднага след новогодишната запивка ......
Теди, и аз го мисля това  newsm78 и се чудя как ще се празнуват нашите РД, не само първият ами и занапред  Rolling Eyes!
Добрата страна е че 1-ви януари винаги е почивен ден....   Peace ! Но дали гостите ( пък и ние  Mr. Green)  ще успеят да изтрезнеят за да дойдат не знам... Thinking!
 
Хайде и аз да се присъединя към вас.  Peace Ми мен питате ли ме, като си имам трима рожденици един след друг ?!  Crazy Като почнем от 30.12. после на 31.12. и приключим на 01.01. Направо ум да ти зайде, както казват хората. Не знам как ще го бъде, честно ви казвам.  ooooh!

# 66
  • Мнения: 18
Добро утро!
Ей ама какво сте ги подкарали свеките, то явно се насъбира, насъбира. Аз да се похваля,  newsm44 моята пак не ми говори от 1 месец понеже я скастрих ,че влиза с обувки в къщи, където лази детето. Иначе,тя е по подмолните обиди, ей тъй ще ги рекне,уж не става въпрос за тебе, ама сещай се. Примерно тръгнала да ми обяснява,че никой не можел да повярва,че имала 60 см талия и родила 2 деца. Другите като родили и на мечки приличали. Най -големия и бисер беше, че някаква с нищо и никакво образование/ с моето образование/ била голяма комплексарка и нарочно я подвела, защото и завидяла на нейното образование. Аз отдавна съм и подготнвила жълтата книжка ама ми е жал за мъжа ми.
За месото, четох в библиотеката на захранване следното :
Примерно дневно количество месо*
6- 7 месец - около 15 г. дневно
7 - 8 месец - 30 г. дневно
9 - 10 месец - 40 г. дневно
11 - 12 месец  - 50-60 г. дневно
1 - 3 години - 70 - 80 г. дневно
3 - 6 години - 100 г. дневно
2 к.л месо (пасирано или ситно скълцано) = 10 г месо
2 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 25 г месо
3 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 40 г месо
1 с.л. месо = 1 парченце 2х1 см = 10-15 г месо
1/8 чаша = 30 г
1/4 чаша = 60 г

# 67
  • Мнения: 57
Тедсан,все се каня да ти кажа- супер снимка на сладка Яни в листата.Зимна ,и твойте снежни човеци ме кефят  Hug.

# 68
  • Мнения: 256
Привет, 6ч сутринта е, а стрина ви Валя вече е на крак. Познайте защо  Mr. Green. Хареса ви кафето, гледам ....
Фил, тя пристига от Лас Вегас, затова не се видяхме в бг.
ДухчеJoy и при вас е весело.

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧКОВЦИ!!!


Аз отивам да доизлижа неизлизаните места, че до час са тук.

# 69
  • Мнения: 2 643
Вале, успех с проверката от ХЕИ Simple Smile

За месото и салмонелата: ако месото е заразено и мине термична обработка, всички гадове (Вале, нищо лично) умират.

Бясна съм: току що се обади свекърва ми да каже как върви денят и с Лео.

На обяд му смесила 1/2 бурканче пуешко месо което остана от вчера с още 40 мл зеленчуково пюре. Аз и казах да сложи пуешкото (концентрат) в зеленчуковото бурканче 120 мл.

И за капак го обякла с ританки и 2 чифта панталони!!! и 3 фанели и палтенце! Не знам как може такова безхаберие.

Ама така като не си го гледам аз, май не трябва да придирям толкова.

# 70
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте!
Бебо днес по случай заглавието за първи път "каза" "мама" ... много съм щастлива  Hug

И един въпрос към Софиянки!
Къде в София мога да закупя паста за зъби "Поморин"?
Някой да е виждал, няма значение в кой район на София...
По поръчка е за един приятел, живеещ в чужбина! С мъжът ми търсим от месец в различни магазини и няма, и няма...
Благодаря предварително за съдействието!  Hug

# 71
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ива, Поморин е производство на Българска роза Пловдив, всеки път й гледам рекламата като влизаме от Карлово в Пловдив. Обаче къде се продава не знам.

# 72
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Здравейте!

Да се включа и аз по темата за свекървите  Crazy, че живея с моята ...
Моята свекърва постоянно ми е сърдита, че не се съобразявам с нейните съвети  Whistling
Когато се налага да й оставя някое от децата предварително й приготвям дрехи за смяна, а за Иван - и храна със залепена бележка - закуска, обяд, сл. закуска, вечеря... Тя много се дразни от моите указания, ама на мен не ми дреме. По повод храненето онзи ден имаше интересна изцепка - попита кога сме щели да започнем да го храним това дете  Mr. Green, сякаш 9 месеца и кусур го държим гладно. Ох, това ми е много болна тема, ама нейсе  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 1 546
Като почнахте за свекърви....моята до сега ми нарежда (ама по телефона  Mr. Green). Как Алекс и Косето да си имали мое и твое, всеки да си знаел неговото...дрън-дрън. Тя така отгледала децата ... ама нейните разнополови. А тук интересите ще са едни и същи. PeaceА иначе аз съм против това разделение. Децата трябва да се приучват, че в къщи няма мое...твое. Поне аз виждам така нещата.Не казвам, че се отнася за абсолютно всичко но деление не искам да има. Едното да дърпа в единия ъгъл, другото в другия..не! Naughty
Иначе....на Косето му се разтече цифката. #Crazy Дали започва да излиза секрета от зад напред или нещо друго си е лепнал, вече не знам. ooooh! А снощи като кукна това дете в 11 та до 1:30 си играхме през нощта. АБ му действа много ободряващо нещо. Rolling Eyes
Алекс и той днес е в къщи и лудницата е пълна.
Сега ви оставям, че малкия май е гладен. Laughing

# 74
  • Мнения: 18
За Поморин,бях виждала преди 2-3 години в едно магазинче срещу входа на Онко-болницата-Мусагеница. Ама не знам дали вече изобщо съществува магазинчето. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт