Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 270 059
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 1 080
Влизате в интернета на телефона ви и оттам пишете www.englishfool.data.bg.Като влезете в сайта, ви показва файла.Изтегляте го и готово.

Много офф: Хора, не се ли притеснявате малко да теглите и инсталирате нещо си препоръчано от гост . (точка) newsm78
И какво като съм гост?Значи всичко което казвам не е истина и се опитвам да ви измамя, така ли?

ПП: Аз тази програма я ползвам вече 2 месеца и просто се опитвам да помогна и на вас.

# 1 081
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Пакетирани продукти на IZZI - в захарта намерих клечки, явно смитана от земята, ориз от тази фирма миришеше на мухъл. Вече не купувам нищо на тази фирма.

# 1 082
  • Плевен
  • Мнения: 238
НЕ на "народните" продукти
НЕ на пилешките крила на "ВИКТОРИЯ-М" ако незнаете как се скубе пиле ще ви се наложи

# 1 083
  • Мнения: 2 784
Тази сутрин в "Здравей, България!" говориха за каймите и другите меса... беше доста гнусно, имаше и една жена от цех за такива, разказа абсолютно същите неща, за които пишете.. А що се отнася до киселите млека - да ви кажа, че вече си правя сама кисело мляко, но успявам само с Елена да заквася прясното мляко - иначе съм пробвала с Верея. Пършевица, Родопея и поне още 2-3 по неизвестни марки, но само това на Елена явно има някакви бактерии...
Aз подквасвам с "Добружанче". Евтино е и по-рядко, но само с него ми се получава. Преди купувах едно суворовско мляко с 2-3 дена срок на годност, точно като едновремешното беше, но го спряха нещо...

# 1 084
  • Мнения: X
Аз забелязвам, че Искра е по - рядко, но и някак по - кисело/истинско на вкус  Thinking

# 1 085
  • Мнения: 393
Едно сирене има в бяла вакумирана опаковка с някакво слънце отгоре не помня фирмата.Ама сиренето се казва "Свежо сирене" На допир е като гума и на вкус също.Изхвърлих го.....  Sick

Само ще добавя и един коментар за газираните напитки "Евърдринк" , моя приятел е с много алергии, но до сега никога не е получавал пристъпи от хранителни или продукти за пиене, но от тези безалкохолни такъв пристъп направи.... Crazy Crazy Незнам какво слагат вътре, но на него му деиства зле....

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 17:51 от Iva_q

# 1 086
  • София
  • Мнения: 1 164
такова си е сиренето, не че му има нещо и аз съм купувала, но не ми е по вкуса, неузряло се води.

# 1 087
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
такова си е сиренето, не че му има нещо и аз съм купувала, но не ми е по вкуса, неузряло се води.


Е нали неузрялото е вредно или бъркам нещо  newsm78

# 1 088
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
такова си е сиренето, не че му има нещо и аз съм купувала, но не ми е по вкуса, неузряло се води.


Е нали неузрялото е вредно или бъркам нещо  newsm78

Защо е вредно  newsm78

# 1 089
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
някой като мен има ли... да е попадал на мин. вода менте... тя простои не се лизва  Sick Мислех да я нося до ХЕИ, но нямам това време  ooooh!

Мисля, че е с марка Горна Баня.

# 1 090
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
такова си е сиренето, не че му има нещо и аз съм купувала, но не ми е по вкуса, неузряло се води.


Е нали неузрялото е вредно или бъркам нещо  newsm78

Защо е вредно newsm78


Има разлика между прясно сирене и неузряло Неузрелите сирене и кашкавал са вредни Преди около 1, 2 месеца / не мога да си спомня точно кога беше/ по телевизията точно това коментираха че масово се продават по пазарите /особено женския пазар/ За сиренето което ти споменаваш може би имат пред вид че е прясно   

# 1 091
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
някой като мен има ли... да е попадал на мин. вода менте... тя простои не се лизва  Sick Мислех да я нося до ХЕИ, но нямам това време  ooooh!

Мисля, че е с марка Горна Баня.


Не знаех че съществува менте Горна Баня - това вече е безобразие Аз затова 2 пъти в месеца си наливам вода от Княжево - полезна е и това е единствената минерална вода която можеш да пиеш без почивки

# 1 092
  • Мнения: 330
такова си е сиренето, не че му има нещо и аз съм купувала, но не ми е по вкуса, неузряло се води.


Е нали неузрялото е вредно или бъркам нещо  newsm78

Защо е вредно newsm78


Има разлика между прясно сирене и неузряло Неузрелите сирене и кашкавал са вредни Преди около 1, 2 месеца / не мога да си спомня точно кога беше/ по телевизията точно това коментираха че масово се продават по пазарите /особено женския пазар/ За сиренето което ти споменаваш може би имат пред вид че е прясно   

Допълнение към горното обяснение(copy-paste от Българска национална асоциация на потребителите  Blush ):

Човешкият организъм може да усвоява отлежалите млечни продукти сирене, кашкавал, масло, извара от суроватка, но не и млечния белтък казеин. Процесът на зреене на млечните продукти представлява много бавно разграждане на казеина, това, което става ускорено в стомахчето на телетата.

Неузрялото сирене може да съдържа и вредни микроорганизми, особено ако суровото мляко не е с необходимото качество. Например, ако кравите, от които се взима млякото за производство на сирене са болни, микроорганизмите могат да преминат в човека, чрез консумация на неузряло сирене. Поради това бялото саламурено сирене зрее около 45 дни в солен разтвор (саламура). Ако сиренето е прекалено солено, това означава, че производителя се застрахова срещу патогенни микроорганизми и спестява етапа на зреене или част от него.
Един от признаците на неузрелия кашкавал е, че е много мек и се лепи по ножа при рязане. Неузрелият или презрелият кашкавал е кисел и с лош вкус.

# 1 093
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Dream4e    bouquet Точно тази статия търсех в нета  Благодаря за времето което ми спести

# 1 094
Да се оплача от замразените пилета на "Градус". Цялото пиле беше в перушина, отвратително. Отстраних и изхвърлих цялата кожа.

Общи условия

Активация на акаунт