Печена елда

  • 2 531
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
А ако човек си купи готово брашно от елда, трябва ли да го запича първо или направо се вари кашата?
Пробвах и една инстантна елдена каша, но се оказа натъпкана със захар и Жоро по тази или по друга причина направи най-изразителната си отвратена физиономия и отказа да яде.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
 newsm78 не съм срещала готово елдено брашно, когато правех каши за Мая. Два варианта: или запичаш леко и после приготвяш както обикновено, или накисваш предварително с повечко вода и вариш малко по-дълго до готовност.
И аз бях пробвала готова елдена каша (Беби беше марката), но се оказа твърде сладка и спрях да я давам, че започна да отказва домашните ми творения заради подсладените купешки такива.

# 17
  • Мнения: 1 896
Елдено брашно досега съм си купувала от чужбина - използва се предимно за палачинки. Но вчера питах и тук в кварталното магазинче за здравословни храни и обещаха днес да ми донесат. Казаха, че могат да доставят и от просо, и от овес, и всякакво безглутеново.
А в София май имаше елдено брашно в магазина на "Кибела" на ул. "Д-р Вълкович" - една къса уличка между "Джимис" на "А. Кънчев" и "Хр. Белчев".
Да, и аз пробвах точно каша Беби и ми се видя прекалено сладка.
Защо на бебешките продукти никога не пише колко е добавената захар? Пише общо колко въглехидрати само, ама то в една зърнена каша почти всичко е въглехидрати, а ми се струва важно колко е делът на захарта. И в пюретата е така. Явно производителят смята, че е по добре да не знаем, а никой не го задължава да обявява тази информация.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние доста се борихме с елдата,докато нацелим вариант,в който я яде.Аз я правих по рецептата в библиотеката - изсушена във фурната и после си смилам с мелачката само колкото ми трябва за конкретната порция (някъде четох,че трябвало прясно да се мели всеки път,иначе изфирясвали куп полезни съставки ако стои на готово смляно брашно newsm78 аман от такива указания,готвиш,готвиш и все имаш чувството,че нещо не си го сготвил като хората и няма да съдържа всичките си витамини и прочее полезнотии - да ви се оплача,ама който прекалява с четенето,така е Mr. Green ).Варя и - понеже дребното отказва да я вкуси,накрая сложих малко захар и мааалка щипка канела и ела да видиш плюскане,цялата я излапа и за още гледаше  Laughing Че не трябва много захар съм съгласна,ама като не ще без хич - и така е вариант,пък и аз не прекалявам със сладкото по принцип.Аз също я опитах в такъв вариант кашата - направо си е вкусно Grinning Хем иначе ми смърди потресаващо и се чудех как може някой да го яде - но с канелата става супер Grinning

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хм...
И аз днес направит опит за каша, но я дадох на Алеск, че Тони вече беше яла.
Ми какво да ви кажа, хапна я детето, но не с голям ентусиазъм. Аз обаче като я опитах и  Sick Sick Sick
Бях я направила с масло и сирене, като попара. Другия път може да пробвам със захар и канела, но ... пак си мисля, че няма да ми хареса.
Самия вкус на елдата нещо много отвратителен ми се видя  Crossing Arms

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Джейд, и аз се потрисам даже само от мириса на елдата. Мая също така и не я прояде - може би не я предлагах достатъчно често, не знам. Но донякъде се поведох по моя вкус - на мен не ми хареса, затова не я предлагах много-много на детето, а може би трябваше...

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Бу, и аз май ще направя тази грешка  Embarassed
Знам, че на детето трябва да се предлагат различни храни и не трябва да се водим от своите предпочитания, но лично аз храните които не ги ям, като скара, чушки и др. не искам и да ги помирисвам, а камо ли да ги готвя  Sad

Последна редакция: нд, 17 юли 2005, 18:23 от Jade

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Що така бре?На мене не ми мирише гадно елдичката.Е, надали ще седна да си забъркам една кашичка и за мене си, но... Mr. Green

Офф: Джейд, пробвахме тази на Слънчо "Зърнин М" по твоя препоръка - е това е нещото, което дояждам с кеф, ама кой ли ми оставя за дояждане hahahaВече изпробвахме и две-три готови пюрета - всичко папаме, решихме проблема с манджата на морето newsm44

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Офф: Джейд, пробвахме тази на Слънчо "Зърнин М" по твоя препоръка - е това е нещото, което дояждам с кеф, ама кой ли ми оставя за дояждане hahaha

Това е сигурно защото не си опитала бисквитено-млечната каша на Нестле. Мхяммм... Laughing
Малко скъпичка ми идва обаче, иначе щях всеки ден с нея да закусвам Wink

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Това е сигурно защото не си опитала бисквитено-млечната каша на Нестле. Мхяммм... Laughing
Малко скъпичка ми идва обаче, иначе щях всеки ден с нея да закусвам Wink
Шшшшт! Я марш обратно в куФнята да се учиш на домашни манджи! Ааа!  Crossing Arms  hahaha

# 25
  • Мнения: 1 896
И на мен ми мина през ум за канела, струва ми се че ще се отрази добре на вкуса, но не знаех дали може. Даже мислех да поствам тема, за да питам дали мога да слагам канела или ванилия в кашата. Тя оризовата каша на Нестле е с доста ванилия и Жоро си умира за нея. А пък за канелата четох скоро, че била супер полезна, но забравих за какво. И аз ще слагам по мъничко.

Общи условия

Активация на акаунт