Ужасна аритмия! Помощ!

  • 337 090
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Благодаря Гери! Около мен не познавам никой с подобни проблеми, никой не ме разбира, всички са здрави и прави! Но ето, че не съм сама! Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Правени са ми поне 5 ехокардиографии на които се вижда тоя пролапс,но бил незначителен. Общо взето казват нищо опасно, но...Няма да оставя така нещата, защото мисля, че за всичко си има причина.
Това, доколкото зная, е причина за такова състояние.
Ако е същото, лекарката, която последна ме гледа, търсеше точно това. Наричаше го "козметичен дефект", който се отстранява лесно. Каза, че се срещал при спортистите.
Е, аз го нямах.

Но щом ти го имаш, просто смени лекаря, потърси още мнения и действай. Просто отстрани причината и ще се оправиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Гери, това че ние сме преживели пулс 200, не значи, че 130 не е обезпокоителен.
Това си е чиста патология.
Освен това при нея се вижда и пролапс, няма какво да се самоуспокоява, а да иде при друг лекар и да се оправя.

# 18
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, това че ние сме преживели пулс 200, не значи, че 130 не е обезпокоителен.
Това си е чиста патология.
Освен това при нея се вижда и пролапс, няма какво да се самоуспокоява, а да иде при друг лекар и да се оправя.

Аз също имам пролапс на митралната клапа. Даже размерите му знам, ама не ми се става да ги търся посред нощите.
Лекарите, обаче не се трогнаха от това. Зависи колко голям е пролапсът. При нея щом е козметичен дефект значи е много малък. Нищо не се прави в такива случаи. Важното е да няма други патологични отклонения - поне на мен така са ми го казали лекарите.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз нямам  нищо, както казах.
А пролапс много им се щеше да ми намерят, че да кажат поне нещо, ама - тцъ.

Сам по себе си, аз разбрах, че не е опасен, лекарката го нарече "козметичен дефект". Останах с впечатление, че може да се коригира.

Да разбирам ли, че някоя от вас двете е спортистка? Или бивша такава? Mr. Green

# 20
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не само спортистите го имат.
Може да се коригира с операция, но само при по тежките форми, когато не само клапата не затваря напълно, ами и не знам си там какво било на кръвта /не мога да си го спомня и предпочитам да не пиша така на изуст/
При мен обаче, състоянието описано и от момичето се дължеше на нервно-вегетативна дистония.

# 21
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
За пролапса-когато е малък, даже незначителен,както ми казват, не се прави нищо, не заслужавал да му се обръща внимание. Никога не съм спортувала абсолютно нищо, дори и на фитнес не ходя. При първата ми бременност преди 5 г. също имах прескачания на сърцето, но не бяха толкова чести, а само от време на време. Тогава не пиех нищо. Сега си пия по 1/4 Пропранолол. Тогава ми казаха, че било по-добре да родя секцио, насрочихме го за вторник, но водите ми в неделя/на великден беше/ изтекоха и родих нормално за има няма два часа. Дано имам този късмет и сега.

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
За пролапса-когато е малък, даже незначителен,както ми казват, не се прави нищо, не заслужавал да му се обръща внимание. Никога не съм спортувала абсолютно нищо, дори и на фитнес не ходя. При първата ми бременност преди 5 г. също имах прескачания на сърцето, но не бяха толкова чести, а само от време на време. Тогава не пиех нищо. Сега си пия по 1/4 Пропранолол. Тогава ми казаха, че било по-добре да родя секцио, насрочихме го за вторник, но водите ми в неделя/на великден беше/ изтекоха и родих нормално за има няма два часа. Дано имам този късмет и сега.

Пожелавам ти леко раждане. Вярвам, че ще бъде такова и много сили, за да излезнеш от това състояние. Да може да се радваш на живота и да се грижиш пълноценно за семейството си.   bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 17 546
Пулсът ми най-редовно беше 150-180.
На мен ми казаха, че там, където има над 200 уредът бил се скапал за момент. Било невъзможно да имам такъв пулс.
Мога да се възнаградя за своеобразен рекорд! Пулс 220 удара в минута. Тогава наистина бях на косъм, бременна в седми месец с близнаци... Всичко се шашна - и лекари и уреди... във ВМА. Като носих Холтер 24 часа - нищо! Но затова пък както си се разхождах най-спокойно по улиците и излизах от ритъм. В този случай мога да кажа, че по-скоро всичко е в главата, а не в сърцето, но страда то.
Трябва да открият лекарите на какво се дължи, а не само да те типчат с различни лекарства, които видимо не помагат! Peace

# 24
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Балу, само по време на бременността си ли имаше тези проблеми?
Ако е така, то се случва на много бременни после изчезва. Аз имам проблема от години, по-точно 7-8г.

# 25
  • Мнения: 17 546
Не, тогава беше за първи път и тогава се случи онзи пулс 220 и първото излизане от ритъм. После се случи 12 години след това. Единичните прескачания от време на време не ги броя. Но преди три години съпругът ми имаше сериозен проблем и аз, явно от притеснение, отключих пак проблема. Пих Конкор около 6 месеца и го спрях. Добре съм като премина лошото, но излизах от ритъм както си ходя спокойно по улицата. Сега си живея с пулс около 85-90 и скоро (да не чуе дявол!) не ми се е случвало да прескача мотора. Но наистина те разбирам колко е мъчително, защото последният път имах чувството, че сърцето ми спира по 20 пъти на ден и че ще ми изскочи през устата. Все го чувствах в гърлото си. От притеснения някакви, от нерви, от това е мила. Но ако не оправиш това, ще си разболееш сърцето наистина. Потърси начин, други лекари, дори и психиатър (не е срамно). Нека ти помогнат, защото е истинско мъчение.

# 26
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Този пулс 220 - направо ме шокира. Дано и ти си добре вече. Напълно съм съгласна с всичко, което казваш.

# 27
  • Мнения: 17 546
Да, като стане дума за този безумен пулс при някой кардиолог, обикновено се стъписват и не вярват, но имам документ за това от Военно-медицинска академия и остават зяпнали като видят епикризата и кардиограмата. Беше едновременно страшно и ужасно...

# 28
  • Мнения: 3 804
при мен 4ак ужасна не беше-максимум на 125-и при4ината се оказа хиатална херния-с подходяща диета се оправиха нещата-защо не минеш и на гастроентеролог newsm78

# 29
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
при мен 4ак ужасна не беше-максимум на 125-и при4ината се оказа хиатална херния-с подходяща диета се оправиха нещата-защо не минеш и на гастроентеролог newsm78
Би ли ми казала какво представлява тази херния. Само стомах не съм изследвала, но са ме питали дали имам проблеми. Само това. Благодаря за отговора! Hug

Общи условия

Активация на акаунт