Не ни върви с кърменето :( Помагайте...

  • 1 391
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Явно Стефи си има колики, не като на кака му - брррррррррррррр - но си го мъчат от време на време. От вчера прилагам повиването на ръчичките и определено си спи детето Simple Smile Даже му помагах денем да се събужда... Но нощес беше много неспокоен.
Щом кърмата се усвоява толкова бързо ще го кърмя честичко, стига той да иска. Странното е, че понякога се събужда много скоро след като е заспал, т.е. минало е час от началото на последното кърмене. Ако му дам да суче става още по-нервен - значи така му засилвам коликите си мисля аз... А ако просто се гушнем се успокоява, даже може да дремне още малко. Щом не реве постоянно предполагам , че не се е събудил от глад? Как мислите? Честно казано не знам това дете кога е гладно, храня го по свое усмотрение...

Danu-Ani , и ти ли си пила Рицинус Комунис за увеличаване на лактацията? Ако да искам да те попитам има ли някаква схема - аз досега съм пила три дни по един прием на 5 гранули. За момента спирам. Ако има спад на кърмата, пила ли си пак? Аз мога да си питам лекарката хомеопат, но тя като цяло ме убеждаваше, че нямам нужда от това Simple Smile
За млякото, права си че е опасно при предразположеност към алергии, имам си жив пример вкъщи. За момента не съм го спряла, Стефи е акал леко зеленикаво 1-2 пъти, но следващото е било златисто, отдавам го и на това, че може да поизстива - явно момчетата са по-кекави от момичетата, само да го съблека и се започва едно кихане... Но определено ще внимавам и ако трябва пак ще ги спра млечните, благодаря за съвета!

Ще пиша пак ако има нещо! Simple Smile
Благодаря ви!!! Темата за коликите е страхотна - някои от нещата съм ги прилагала без да съм я чела, но сега смятам да опитам всичко!

# 16
  • Мнения: 214
А това нормално ли е - Стеф суче доста продължително, според мен защото имам съвсем малко натрупано предно мляко, после суче едва ли не напразно и през известно време предизвиква кратка струя. После пак напразно и пак малка струя... дано поне това което се произвежда в момента да е задно мляко... Пусти мои съмнения - при вас така ли е било? Тия дни имаме по 8 кърмения, днес може и 9 да ги докараме...
И още нещо, кърмя от двете гърди като предлагам тази, която е била втора на предното хранене. Но усещам другата малко по-твърда, въпреки че от вчера пак усещам омекване... Не трябва ли да е обратното?
Ако съкратя времето за кърмене предполагам, че ще намаля стимулацията?
Просто се чудя дали е нормално да нямям натрупано мляко?

# 17
  • Мнения: 2 132
А това нормално ли е - Стеф суче доста продължително, според мен защото имам съвсем малко натрупано предно мляко, после суче едва ли не напразно и през известно време предизвиква кратка струя. После пак напразно и пак малка струя... дано поне това което се произвежда в момента да е задно мляко... Пусти мои съмнения - при вас така ли е било?
Да. Това е нормалния ход на нещата Peace

# 18
  • Мнения: 2 401
И още нещо, кърмя от двете гърди като предлагам тази, която е била втора на предното хранене. Но усещам другата малко по-твърда, въпреки че от вчера пак усещам омекване... Не трябва ли да е обратното?
Ако съкратя времето за кърмене предполагам, че ще намаля стимулацията?
Най-добре остави бебето да реши, колко време иска да се кърми, така съвсем естествено кърмата ти ще се регулира спрямо неговите нужди, а относно другия ти въпрос възможно е просто едната ти гърда да произвежда повече мляко!

# 19
  • Мнения: 860

Danu-Ani , и ти ли си пила Рицинус Комунис за увеличаване на лактацията? Ако да искам да те попитам има ли някаква схема - аз досега съм пила три дни по един прием на 5 гранули. За момента спирам. Ако има спад на кърмата, пила ли си пак? Аз мога да си питам лекарката хомеопат, но тя като цяло ме убеждаваше, че нямам нужда от това Simple Smile
За млякото, права си че е опасно при предразположеност към алергии, имам си жив пример вкъщи. За момента не съм го спряла, Стефи е акал леко зеленикаво 1-2 пъти, но следващото е било златисто, отдавам го и на това, че може да поизстива - явно момчетата са по-кекави от момичетата, само да го съблека и се започва едно кихане... Но определено ще внимавам и ако трябва пак ще ги спра млечните, благодаря за съвета!

Ще пиша пак ако има нещо! Simple Smile
Благодаря ви!!! Темата за коликите е страхотна - някои от нещата съм ги прилагала без да съм я чела, но сега смятам да опитам всичко!

Здравей не само че съм го пила ами и продължавам да го пия когато го спра всичко намалява просто явно нямам щастието да имам кърма в изобилие и да замрязявам дори, а събирам всяка капка буквално за да я изяде той и да му стига. Сега ми комбинираха 3 хомеопатични лекарства и за каналите и за лесно потича и за кърмата.
Аз го пия вече месец като спрях за седмица видях че пак всичко става както преди след консултация пак запачнах и така се га ще видим до кога. Аз поддържам връзка с лекарката ми и така се консултирам, на своя глава нищо не правя да не сгафя нещо-така че  и ти питай и ако имаш нужда пак почвай. И аз от пия всичките 3 пъти по 5 ,30 мин преди хранене под езика. Дано не ти се налага повече да пиеш! Успех!

# 20
  • Мнения: 214
Пак съм аз Simple Smile
Дали кърменето от двете гърди е добър вариант? В смисъл така стимулирам и двете на кратък интервал, но не е ли логично да давам повече време на едната да се напълни, кърмейки само от другата? За момента уддържам фронта, но вечер е малко напечено положението и Стеф е нервен. Пак за момента нямам никакъв шанс да го нахраня от една гърда само, но има ли смисъл да гоня такива цели? какво ще кажат мамите с повече опит и особено тези, кърмещи от двете гърди на едно хранене?
И още нещо - това продължително сукане - по 45 мин до час - ще спре ли някога? И то на всеки два часа, през нощта е на 4 горе-долу... Ще вдигам количеството кърма и бебо ще изяжда повече на едно хранене ли, или просто ще се храним на два часа дълго време? Докато имам помощ вкъщи ще издържа, но все пак искам да се настройвам психически за нататък...

# 21
  • Мнения: 2 132
Пак съм аз Simple Smile
Дали кърменето от двете гърди е добър вариант? В смисъл така стимулирам и двете на кратък интервал, но не е ли логично да давам повече време на едната да се напълни, кърмейки само от другата? За момента уддържам фронта, но вечер е малко напечено положението и Стеф е нервен. Пак за момента нямам никакъв шанс да го нахраня от една гърда само, но има ли смисъл да гоня такива цели? какво ще кажат мамите с повече опит и особено тези, кърмещи от двете гърди на едно хранене?
И още нещо - това продължително сукане - по 45 мин до час - ще спре ли някога? И то на всеки два часа, през нощта е на 4 горе-долу... Ще вдигам количеството кърма и бебо ще изяжда повече на едно хранене ли, или просто ще се храним на два часа дълго време? Докато имам помощ вкъщи ще издържа, но все пак искам да се настройвам психически за нататък...
Кърми сега от двете за да стимулираш кърмата. Като стане по-голям ще му стига само едната в повечето случай Wink Гърдите се пълнят по-бързо когато са били изпразнени.
Като стане по-голям ще спре и продължителното сукане. Ние до 3ти месец бяхме така. При нас първият месец Ива сучеше доста начесто. След това увеличи малко интервалите, но все още сучеше продължително време. Може да кърмиш легнала, така ще си почиваш и ти, а може и да подремнеш Grinning През 3 месец настъпи коренна промяна - почна да се нахранва по-бързо и да си пуска сама гърдата, можеше да издържа по-дълго време без да е яла. А сега вече за 5мин е готова Grinning

Аз започвах в рамките на 3 часа от една и съща гърда. Ама и Ива като малка сама не си пускаше гърдата Grinning

# 22
  • Мнения: 214
Аз започвах в рамките на 3 часа от една и съща гърда. Ама и Ива като малка сама не си пускаше гърдата

Това се прилага при кърмене от двете гърди ли, че не разбирам какво имаш предвид? Аз така ли трябва да правя?

# 23
  • Мнения: 2 132
Аз започвах в рамките на 3 часа от една и съща гърда. Ама и Ива като малка сама не си пускаше гърдата

Това се прилага при кърмене от двете гърди ли, че не разбирам какво имаш предвид? Аз така ли трябва да правя?
Ако бебето ти не пуска само гърдата е хубаво в рамките на 3 часа да почваш от една и съща гърда и после даваш втората, за да достига до задното мляко. Ако бебето си е пуснало само гърдата почваш от другата. Примерно: Бебето е яло в 10 до 10.40, махнала си го от едната и си му дала втората гърда, в 12 иска пак да суче - пак му даваш тази, с която си почнала на предното ядене. Ако бебето само си е пуснало гърдата почваш от другата. Ако са минали 3 часа -премерно бебето поиска да суче в 13 почваш също от другата. Отначало е малко объркващо от къде кога е сукал , но след известно време като се регулират нещата ще усещаш коя е вече изцокана и коя е твърда  Grinning
Ето и още по-ясно (само примерно) : В 10 -първо дясна, после лява до 10.50, В 12 иска пак - пак дясна, после лява , в 13- първо лява, после дясна и т.н. Това, ако не си пуска само. Ако си пуска само то най-вероятно си е стигнало до задното мляко и може да започнеш с другата гърда на следващото ядене.

# 24
  • Мнения: 214
Ами той рядко суче с отворени очи, т.е. пуска сам но не знам дали от умора или защото е изсмукал каквото може, после тикам другата и така. Но реално пуска винаги сам, и затова на следващо кърмене предлагам първо тази, с която съм свършила преди. Нали така трябва да е?
Като цяло предното ми мляко е съвсем малко, т.е. кратките струйки после от време на време би трябвало да са задно мляко. Или пак бъркам нещо? Аз затова се чудя дали е нормално това и разбирам защо суче толкова продължително...

# 25
  • Мнения: 2 401
 Съвсем нормално е толкова малко бебе да иска да суче продължително време и причината за това не винаги е глад, може просто да има нужда от твоята близост и не се безпокои след месец-два, вече няма да суче толкова продължително!
 Няма проблем да кърмиш и от двете гърди щом смяташ, че е необходимо за да имаш достатъчно кърма! И по-малко притеснения, защото не се отразяват добре на кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт