За възглавницата ...

  • 52 131
  • 154
  •   2
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По принцип правилото е, че възглавница се слага, когато обиколката на гърдите стане по-голяма от обиколката на главата ( което става към 7-9 мес.). Но това само в случай, че е необходимо и детето си я иска. Иначе не е препоръчително. Колкото по-късно толкова по-добре. А и голяма част от бебетата спят по корем, така че не им е нужна възглавница. За какво ти е - само да му трепериш да не се захлупи с нея?
P.S. Обаче защо в храненето си пуснала темата?

# 16
  • Мнения: 316
Ей, мамчета направо ме изплашихте! ooooh!Ние спим на възглавничка от ок.1-2 см.дебелина от самото начало. Когато не иска, слиза надолу, обръща се. Сега ,вече на 4,5 м. си играе с нея, даже има една шарена и мъничка, която гушка и с която заспива. Толкова много ли съм сгрешила и как да й я взема сега? Тя ще си я търси! Все пак аз разчитам на инстинктите на детето, то не е глупаво да се гуши в нещо, което го задушава... EmbarassedПък и като я наблюдавам как заспива е точно така!

# 17
  • Мнения: 11 003
Честно казано, не виждам какво ще му стане на детенцето ти от такава малка и тънка възглавничка. Пък и тя я възприема като играчка за гушкане. По-добре не й я взимай, само ще я разстроиш.
На въпроса ти - дъщеря ми спи без възглавница, постилам й само калъфката под главата.

# 18
  • Мнения: 3 034
никаква възглавница до две години. в леглото на сина ми няма никакви хвърчащи неща, които евентуално биха могли да му застанат пред устата - никакви възглавници, завивки, пелени, играчки и тем подобни. то и за възрастните е по-полезно без възглавница.

# 19
  • Мнения: 209
и аз съм се замисляла по този въпрос. от както се е родил синът ми спи само на постлана калъфка за възглавница, не съм си позволявала да слагам нищо в нея - макар и дебело само милиметри. от около 3-4м. си има една любима плюшена котка без която не заспива - но само си я гушка. даже ми направи впечатление, че ако случайно му попадне под главата той се измества - явно не му е удобно. мисля да предложа тънка възглавница чак след като стане на  2г.

# 20
  • Мнения: 512
Чак към втората годинка сложих възглавничка и то толкова тънка, че все едно я няма.
Сложих я защото малката искаше и тя да има възглавничка, както кака си.
  smile3524

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Сина ми все още спи без възглавница.На скоро му сложих, защото започна да изявява желание, но той сам си я махна след това.

# 22
  • Мнения: 2 622
Каката беше с възглавница,много тънка. На малката така и не й предложих,чак след годинката почна да спи на възглавица.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
Лара не съм слагала възгавница на моите децата, когато са били на 3 месеца, каквато е възрастта на бебчето ти  Peace
Почти до 2 години са спяли без възгавница.

# 24
  • Мнения: 3 929
Тони спеше без възглавница или му слагах една изключително тънка. Възглавница не е необходима на толкова малки деца. Има две бебешки възглавници, на които почти не спи. Просто му харесва да спи директно върху чаршафа. Слагам възглавница обикновено, когато има хрема и му е трудно да диша, но пак не спи дълго върху нея, защото много се върти из кревата. Даже и аз обичам да спя без възглавница.

# 25
  • Мнения: 2 131
Алекс спи без възглавница. От известно време насам, когат идва да спи при нас, му слагам от тези тънките, бебешки възглавнички. Но в кошарата не слагам, защото той много се върти като спи и просто няма смисъл от възглавница - тя ще е на всяко едно място, но не и под главата му.

# 26
  • Мнения: 1 674
отскоро ползваме бебешка възглавничка/ако това може да се нарече така/.Мисля,че ни е рано за пухена още.

# 27
  • Мнения: 174
Ние сме колкото вас и не слагам възглавница. Бяха ми казали да не го правя още, пък и Емо и без възглавница си спи добре.

# 28
  • Мнения: 224
След годинка сложих възглавницата и то защото непрекъснато взимаше някоя от спалнята, за да спи на нея.

# 29
  • Мнения: 9 814
Моето ДЕТЕ започна да спи на възгалвница на 3 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт