За възглавницата ...

  • 52 139
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 388
След 2,5г сама си поиска. Сложих малка, тънка, пухена. В момента вече не я иска и спи отново без нея. На бебетата вратлетата са много къси и за това, ако се слага трябва да изключително тънка за да не си кривят главичките. Според мен детето само решава кога и дали ще спи на възглавница.

# 31
  • Мнения: 1 155
Още спи БЕЗ възглавница на 1,8 г. и се върти във всички посоки.

# 32
  • Мнения: 7 201
Откакто е роден спи на възглавница! Peace Като бебе,само че на по-тънка.

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Дъщеря ми все още спи без възглавница.Слагам и само когато и е запушен
носа,за да диша по лесно. Peace

# 34
  • Мнения: 1 981
Когато беше малко бебе не съм му слагала възглавница! Като стана на 10-11м. му купихме една съвсем тъничка и спа на нея до преди седмица, когато се разболя и се давеше от сополите си. Тогава му сложих съвсем малко по-висока, но вече се усеща, че има възглавница! Не протестира засега и се старае да ляга върху нея!

# 35
  • Мнения: 544
Откакто е роден спи на възглавница!

И ние сме така. Спи на бебешка възглавничка. Иначе имам чувството че е надолу с главата.

# 36
  • Мнения: 174
Може би беше на около 5 есеца,когато й сложих много тънка възглавница,но тя се въртеше много докато спи и рядко я е използвала по предназначение,после разбрах,че не е полезно да се слага до 2 год. и я махнах  Peace

# 37
  • Мнения: 594
Каката спеше на бебешка възглавничка от много малка (беше дебела верояно няколко милиметра)... Сега бебчо е почти на 11 месеца и все още спи без възглавница... И аз имам спомен, че до 2 годинки е хубаво децата да спят без възглавница  Peace

# 38
  • Мнения: 544
,после разбрах,че не е полезно да се слага до 2 год. и я махнах  Peace

А защо не е полезно?

# 39
  • Мнения: 1 539
Ако се притесняваш,че ще повърне-вдигни матрачето на 30градуса  Peace

Извинявам се на авторката за намесата в темата й   bouquet , но не ми се ще да отварям нова. Въпросът ми е как повдигате матрачето на 30 градуса?

# 40
  • Мнения: 544
Слагаш под матрака възглавница.

# 41
  • Мнения: 1 428
От новородена спи на малка възглавничка.

# 42
  • Мнения: 9 776
Откакто е роден спи на възглавница!

И ние сме така. Спи на бебешка възглавничка. Иначе имам чувството че е надолу с главата.

Спи на възглавница от 2-3 седмична възраст. И аз имам чувството, че иначе е надолу с главата. Особено сега като е по-хладно и е по-облечен, главата му остава по-на ниско сякаш. В количката също слагам. Не забелязвам да му е дискомфортно или да не може да диша. Ефекта с 30-те градуса повдигане го постигам, като го сложа на възглавничката да лежи от малко над кръстчето нагоре - не само главата.

# 43
  • Мнения: 166
Не слагам никаква възглавница. При нас не се препоръчва да се слага от опасност от внезапна детска смърт.

# 44
  • София
  • Мнения: 44 106
До една годинка децата нямат нужда от възглавници...най много да го изкълчиш и изкривиш ако сложеш.
Около годинка анатомията им се изменя - раменцата се поналиват и израстват и тогава вече се слага нисичка  възглавничка.

Общи условия

Активация на акаунт