Отговори
# 15
  • Мнения: 329
Скок подскок в новата темичка и от мен!
Yoyoana, страхотна си както винаги.
Хайде да ни е на късмет и на Коледа всички да гушкаме най-прекрасните подаръци!
Хубав и усмихнат ден без болежки и притеснения  Hug

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Рових се из форума и списъците за покупки за бебо и мама и видях, че се препоръчват мокри кърпи за гърди на Чико. Използват се през нощта, вместо да ставаш по 3-4 пъти да се миеш преди кърмене. Видяха ми се голямо удобство. Ние сме в една панелка и когато искаш да измиеш нешо с топла вода трябва да чакаш поне 5 мин докато водата се качи до нашият етаж. Та затова мисля да си взема. Някой чувал ли е за тях и евентуално къде ги има?

# 17
  • Мнения: 42
 Yoyoana Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesкакто винаги спаси положението! Темичката е супер!

# 18
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,
Рових се из форума и списъците за покупки за бебо и мама и видях, че се препоръчват мокри кърпи за гърди на Чико. Използват се през нощта, вместо да ставаш по 3-4 пъти да се миеш преди кърмене. Видяха ми се голямо удобство. Ние сме в една панелка и когато искаш да измиеш нешо с топла вода трябва да чакаш поне 5 мин докато водата се качи до нашият етаж. Та затова мисля да си взема. Някой чувал ли е за тях и евентуално къде ги има?


velizara_82, поръчах си ги от:
http://family-bg.com/prX_973.htm

Лек и усмихнат ден на всички wavey

# 19
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета. Не съм се мяркала скоро във форума ама тва си е от чист мързел...  Embarassed обаче пък виждам супер изненада! Имаме си вече сладко бебче- още едно!!! Eternety да е жива и здрава, вече сме с 2 талисманчета, БРАВО БРАВО   bouquet

# 20
  • Мнения: 20
Здравейте мами  Hug
Днес деня ми започна  Crazy с егати новината, фирмата в която работя е прекратила договора си с ЗОИ  ooooh! ииии сега ще се подписва с друг фонд,нооо кога ,надявали се до 1 .12 Та съм в чуденка,ходя в Шейново,те имат пакет за ЖК 300 лв,който по принцип трябва да си ги вземат от ЗОИ,е да ама той пакета е за цялата бременност а аз съм в средата на 8 ми месец,останалото ще трябва аз да си го платя.А някой знае ли колко струва раждането в шейново, аз ще си взема направление но от фирмата ми могат да ми осребрят до 500 лв за периода в който нямаме договор с друг фонд. Аз хем съм щастлива за това че прекратиха този договор защото зои са пълни нещастници хем ако родя преди да се подпише друг договор не е добре защото ще е по здравна каса

# 21
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте и от мен!

Имаме си нова и то коледна темичка Heart Eyes Йоанка, Карачевийска smile3525

Велизара, аз си взех такива кърпички за болницата, че ми се сториха много удобни. Има ги навсякъде, където продават стоки на Чико.

Лек ден на всички!

# 22
  • Мнения: 15
Eses,ти да не работиш в Глобул...? Питам, защото съм в абсолютното положение като теб. Вчера бях на ЖК за последно чрез ЗОИ в Шейново и ми казаха оттук нататък че ще си плащам изследванията и прегледите. Може би ще ни изчислят колко трябва да се плати за 8 и 9 месец, но никой не може да каже със сигурност. Акушерката ми казва:"Като дойдете следващият път на 18.11 бъдете финансово подготвена, защото цената на пакета е 380лв"... #2gunfire #2gunfire #2gunfire Не знам кой по-напред да застрелям! Та чакам ако се подпише договор с някой фонд, ако не ще се плаща.

# 23
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте тумбачета!

Аз тази сутрин бях за пръв път на запис на тонове Simple Smile
Имам си една разпечатка, подобна на кардиограма - само дето има 2 линии на нея...
Едната линия е сравнително равномерна и се движи между надписи 120 и 130 (при скала 60-200 bpm) - предполагам сърчицето.
Отдолу обаче има друга линия, която в началото е в дъното на листа (скалата е от 0 до 100, mmHg - което аз го разбирам като кръвно налягане  newsm78), а после ми казаха малко да се завъртя настрани, защото бебето било заспало, оттам насетне линията се е вдигнала... Лекарката я погледна и каза, че бебечо си е поспал в началото на записа...  newsm78
Малко не ми стана ясно на мен, някоя от вас дали има повече инфо за този запис - да ме просветли какво точно замерва втората линия?
Иначе маймунчето си подритва активно Wink
Здравейте момичета,
Рових се из форума и списъците за покупки за бебо и мама и видях, че се препоръчват мокри кърпи за гърди на Чико. Използват се през нощта, вместо да ставаш по 3-4 пъти да се миеш преди кърмене. Видяха ми се голямо удобство. Ние сме в една панелка и когато искаш да измиеш нешо с топла вода трябва да чакаш поне 5 мин докато водата се качи до нашият етаж. Та затова мисля да си взема. Някой чувал ли е за тях и евентуално къде ги има?

Велизара, има ги в бебешките магазини и в аптеките - аз от Аптеки Ремедиум ги взех, една малка опаковка за болницата и една голяма за вкъщи Simple Smile
Поздравления за чудесните тема и заглавие   bouquet
Ники, стискам палци за Алекс, дано минете възможно най-леко за оченцето  Hug

# 24
  • Мнения: 20
дааа в Глобул работя и това което ми каза Марио е че за изследвания и раждане (прегледите не знам дали влизат) фирмата може да ни покрие до 500 лв,срещу документ и фактура естествено. Е те в шейново явно вече са информирани

# 25
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Страхотна темичка! Благодаря ви момичета, че ви има!   bouquet

Ох да се оплача, ако нямате нищо против!  Embarassed
Ходихме навън с Йоана, че имахме малко работа из квартала. Мен такива контракции ме подхванаха и кръста ме боли и срамната кост. Пих два Магнерича и ношпа, ама и така ми се догади! Е сега ще хапнем и мисля да полегнем да се размине.

# 26
  • Мнения: 265
Хайде и аз в новата ни късметлийска темичка  wavey
Много благодарности на Йо newsm20!
Аз станах днес рано рано с таткото,изпратих го на работа и пак съм заспала и сега съм по пижама още и ми е едно уморенооо smile3507
Бръм,как го правиш Щолен-а и тези сладки,развълнува ме,и аз искам вече коледно настроение и много украси madnoel Nature Snowman,въпреки, че на един съседен квартал украсата си стоеше цяло лято и светеше през нощта Crossing Arms
Бами,стискам палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Ники,браво на Алекс,ще се справи Praynig Hug!

# 27
  • Мнения: 15
Благодаря за отговорите момичета! Ще гледам да се снабдя с кърпичките!
abel, втората линия не мери ли настъпването на контракции? Да не те подведа, нека мамчетата с опит да споделят.

# 28
  • София
  • Мнения: 308
Абел и аз вчера, като бях за тоновете се пулих след това на листчето. Горната линия е за тоновете на бебето. Доки ми обясни, че не трябва да е права линия, т.е. пулса му варира от 120-160 удара. Долната и аз мисля, че е артериално налягане, че мерната единица е за това. Но не знам в какви стойности трябва да е, че моето е на 0-та newsm78

Велизара може и да е така, има логика, че доки ми каза, че апарата не засича контракции.

# 29
  • София
  • Мнения: 607
Хехе, поредна чудесна темичка!

И аз съм вече на вълна Коледа. Бръм - аз правя Английски коледен кекс - също толкова вкусен и трудоемък като щолена.  Joy И джинджифилови сладки и една торта с вино.   chef

Боби вече е на тема украса и тържества - в градината, в моята работа, при баща си, у нас.....Направо ще се съсипя от подаръци, а нямам много време и сили да обикалям и да купувам, че да ги опаковам и крия..... ooooh!  Иначе у нас украсяваме като стане по-студено и мрачно. Това слънце хич не ми напомня за Коледа.  Laughing  Laughing

Ники - аз съм много чувствителна на темите заздравето на очите, нали си патя от тях....Намери си добър специалист и се консултирай с него и с поне още един. Стискам палци на Алекс всичко да е наред!!!  Hug  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт