чай от дюли вместо вода?

  • 7 133
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821
Всъщност защо всички не бихте дали дюля? Какво вредно може да има в нея, сравнено с ябълката и цвеклото?Наистина чай от семената й се препоръчва за настинка...също така може да има запичащо действие на стомаха...Все пак авторката няма да дава парчета на 4месечното си бебе да дъвче....
Отговорих по-назад за водата, но се замислих, че тя пита по-скоро за типа на сока, отколкото дали въобще да дава.....

# 16
  • Мнения: 3 929
За мен детето е твърде малко, за да му се дават сокове, вода от сварени плодове в нея и чай. Храносмилателната му система е слаба, за да се справя с тях. По принцип, щом не иска вода, значи не изпитва нужда от нея, така че не го насилвай. Явно млякото му е напълно достатъчно. А кърмено ли е бебето или на АМ?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Щом не пие вода,значи си набавя течностите от кърмата или АМ.Не го залъгвай със сокове и отвари.

# 18
  • Мнения: 1 817
Щом не иска вода, значи няма нужда от нея.
Чувала съм дори, че в някои страни вече въобще не се препоръчва вода за бебета, а са само на кърма.
Дюлята е алерген. Аз на моето дете дадах сок от плодове чак на 8 мес.  и то разреден.

# 19
  • България
  • Мнения: 457
Не бих дала чай от дюли на дете на 4 месеца,освен че е алерген и запича.

# 20
  • Мнения: 1 155
Аз лично не бих дала дюла на толкова мъничко бебенце. Пък и мисля, че ви е много рано за сокове. По-добре му предлагай водичка ,след като искаш, но не я подслаждай. Но щом не я иска, както тук една мама ти е писала, значи не му се пие. Принципно дюлата има запичащо действие. Така че по-добре изчакай малко с нея.

# 21
  • Мнения: 1 167
Чай от дюли се препоръчва при кашлица. Като толкова искаш да му даваш чай по-добре да е от копър, анасон и тн. има ги на Хип за след 1 м.

# 22
  • Мнения: 544
Не го насилвай да пие вода. И защо пък си решила дюля  newsm78. Нали казваш че пие сокчета на един дъх. Те са му достатъчни. Големият ми син от 2 мес. започна да пие сокове и много ги обичаше. Вода пропи на 11 мес., но сокчета много пиеше (и сега е така).

# 23
  • Мнения: 165
Не съм давала никакви сокчета на тази възраст, дори и сега много, много рядко.

# 24
  • Мнения: 174
Моята дъщеря пропи вода може би преди по-малко от месец,не съм й давала никакви сокове и чайове,доколкото съм информирана те дразнят на стомахчето и няма скоро да й дам  Peace

# 25
  • Мнения: 1 428
Не всички бебета обичат да пият вода.Не го насилвай.

# 26
  • Мнения: 388
На тази възраст дъщеря ми не пиеше вода. И аз се притеснявах, но педиатърката каза, че не и е необходима, защото течността си набавя от АМ (не съм кърмила). На 4,5м започнах да давам сок от ябълка по 1ч. лъжичка  (и до ден днешен ни е любим).

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм давала нищо друго освен кърма на тази възраст

# 28
  • Мнения: 922
Не  Naughty не бих дала чай от дюля. Аз давам чай от копър на Хип по 30-40 мл на ден

# 29
  • Мнения: 1 554
не съм давала Peace

Общи условия

Активация на акаунт