Кърмещи майки, усещате ли пробождане в гърдите?

  • 1 846
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Имах такива пробождания,когато малкия беше с гъбички и ги пренесе и на мен, Peace

# 16
  • Мнения: 166
И аз усещам такива пробождания и те не са в точно определено време. Може и между кърменията да е. Случва ми се доста често, но си мисля, че е нормално. Надявам се де  Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 717
Имах такива пробождания,когато малкия беше с гъбички и ги пренесе и на мен, Peace

Според мен не е това нейния проблем! Имала съм и от тези, дето става белята с тях. Peace

# 18
  • Мнения: 961
От колко време кърмиш? Кога за първи път се появиха тези пробождания? Кога през деня се случват, по време на кърмене, преди, след? Болезнено ли е усещането и колко време продължава. Имала ли си здравословни проблеми непосредствено преди пробожданията?

# 19
  • Мнения: 2 274
Когато кърмата слиза "бодежите" не са чак такива болезнени.. По-скоро като гъдел Simple Smile

И не са "резки пробождания" както пита момичето  Rolling Eyes
При теб може да са били като гъдел, но при мен бяха кошмарни - точно резки пробождания, болезнени. Гъбички не съм имала нито с единия, нито с другия, но в началото докато ми се регулира кърмата винаги слизането и беше придружено с такива резки пробождания! Винаги съм го отдавала на това, че имам прекалено много кърма /бях с хипер лактация/, която напира да излезе  Laughing!
Наистина е от значение кога ги усещаш тези бодежи!

# 20
  • Мнения: 961
Запушванията на каналите и възпаленията много често имат връзка със стафилококова инфекция при бебетата! А това не е рядкост в бг.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 264
Макар и рядко, усещам такива пробождания, когато започна да кърмя.

# 22
  • Мнения: 212
Ами тези пробождания ги усещам между храненията, по няколко пъти на ден и в продължение на десетина минути някъде. Кърмя от месец и половина, пробожданията ми са от самото начало.

# 23
  • Мнения: 75
И аз имам, но не им се притеснявам. Е, бих била по-спокойна ако знаех от какво се получават.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 043
Имах такива пробождания в продължение на месец, може и повече да беше. Усещах ги от зърното до подмишницата. Това беше към четвъртия месец от кърменето. Не беше хич приятно, но нищо не направих по въпроса и изчезнаха от самосебе си.

# 25
  • Varna
  • Мнения: 603
Когато кърмата слиза "бодежите" не са чак такива болезнени.. По-скоро като гъдел Simple Smile

И не са "резки пробождания" както пита момичето  Rolling Eyes

И при мен бяха много  болезнени тия пробождания.Даже и аз се бях притеснила и пущах тема във форума. Оказа се,че наистина е при слизане на млякото. Това беше  някъде до около 4 месец, не помня точно. Никога до сега не съм имала мастит или бучки (надявам се и да нямам).

# 26
  • Мнения: 1 219
Всеки ден по няколко пъти-свързано е с рефлекса на потичане,ако говорим за едно и също.Нормално е!

# 27
  • Мнения: 1 336
Усещала съм да, понякога е леко болезнено. И нещо като иглички или гъдел, когато гърдата се напълни и съм навън и не мога да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт