Груб строеж- цени

  • 46 929
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 917
Заданието е подадено непровилно.Ако някой каже цена,както каза някой преди мен-значи е мошеник.Първа плоча,ама отдолу има ли други етажи,или ще се копае и полагат основи?
Ели-пате,ако имаш проект,поискай проектанта да ти направи количествена сметка.
За който не знае,пояснявам.В количествената сметка има извадени всички видове работи като количество:
изкопи,кофраж,арматура,бетон,разтвори,тухли /какви?-единички или кухи четворки?/,покривна консктукция /каква?/,керемиди /какви?/ или може би с друго покривно покритие ,шпакловка,боядисване,изолации /какви?/ и т.н.и т.н.
Всяка,уважаваща себе си фирма има програма-например "Билдинг-менажер" и като се вкарат количествата в компютъра изчислява стойността.
Вярно е,че с отделно наети бригади ще стане по-евтино,но кой ще ги следи как работят?Вие ли?Трябва в този случай да наемете техник.Има един куп документи които се изискват за въвеждане на строежа в експлоатация-актове за скрити работи  и т.н.Кой ще ви ги направи?

# 16
  • Мнения: 278
Да ама технически ръководител си е задължителен.

# 17
  • Мнения: 537
Според мен е по хубаво да си наемаш една бригада щото по евтино ще ти излезе.

А гаранции давате ли?

# 18
  • Мнения: 1 427
Добре,ще разбия въпроса така:
Колко е цената за труд за зидария с тухли четворки-нормалната за Варна?
За леене на плоча?
За кофраж?
За основа+ І-ва плоча ми казаха ориентировъчно труд + материали между 5 и 10 хил лв,"според зависи".Така ли е ?
Нещо такова и за покрив?
Бригадите имат ли и технически или трябва да търся отделно?
Кой дърпа документално строежа,кой се грижи за издаването на А14 и А16?
Ако наема бригада,а не фирма,как е по-добре да се договорим- заплащане на етап,на надник или на цялостно изпълнение?
  bouquet











# 19
  • Мнения: 278
Ели , ние сме на етап чакане на разрешително и количествена сметка. Бригадите нямат технически - ти си осигуряваш. А за пазарлък , ние поне ще пазарим на етапи - основи и първа плоча - цоп плащаме , зидария и втора плоча - плащаме , зидария и трета плоча - пак се ръсим . До тук. За покорива друга идея имаме.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 990
Грубият строеж не включва довършителни - нито дограма , врати , инсталации ,фаянс и прочее  - включва  основи , плочи , колони , трегери , зидария и покрив.
Да, факт, моя грешка, не дочетох условието  Laughing Груб строеж е около 200-250 евро. Това го казвам съвсем като ориентировъчни сметки, ако някой иска да знае в какъв порядък би му струвало да си построи къща... За по-прецизни калкулации - КСС.

# 21
  • Мнения: 278
Милинка , би ли пояснила за тъпите като мен какво е КСС  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Количествено-стойностна сметка. Това, разбира се, ще го направят при проекта и там може да се види всеки етап колко струва...По тази причина уточних, че сумите, които посочвам, са съвсем ориентировъчни, колкото човек да придобие някаква представа колко би струвало.

# 23
  • Мнения: 3 770
pepita66 , мисля че е количествената сметка - колкото по-подробна , толкова по-добре !  Peace Нашата беше 14 листа , но пак има извънредни разходи !  Confused

П.П. Писала съм заедно с милинка !

# 24
  • София
  • Мнения: 7 990
**•●  Диди  ●•**, обикновено извънредните се залагат в проекта поне 10% от общата стойност, за да бъде човек спокоен до някаква степен. За жалост, се случват и непредвидени ситуации, в които този процент отива доста по-нагоре - при откриване на подпочвени води, укрепване на терена, изравняване при силна денивелация и т.н. Самата аз не съм строителен специалист, но чат-пат се занимавам с финансовата част на строителни проекти и горе-долу това са ориентирите, с които работим.

# 25
  • Мнения: 3 770
милинка , за съжаление 10% май доста ги надскочихме !  Confused Но както е дошло !

# 26
  • София
  • Мнения: 7 990
Стискам палци да няма повече!  bouquet

# 27
  • Мнения: 278
Пфу ма съм и аз  #2gunfire, точно това чакаме количествено стойностната с/ка . Малии така ме стреснахте с тия непредвидени ... не че съм видяла основните де  Sick

# 28
  • Мнения: 481
eli-pate, не знам дали на теб бих била полезна... но едно е сигурно, преди да търсиш конкретни цени, хвани проекта си в ръце.

Не ми се включваше в темата, но много ми хареса това:
Заданието е подадено непровилно.Ако някой каже цена,както каза някой преди мен-значи е мошеник.Първа плоча,ама отдолу има ли други етажи,или ще се копае и полагат основи?
Ели-пате,ако имаш проект,поискай проектанта да ти направи количествена сметка.
За който не знае,пояснявам.В количествената сметка има извадени всички видове работи като количество:
изкопи,кофраж,арматура,бетон,разтвори,тухли /какви?-единички или кухи четворки?/,покривна консктукция /каква?/,керемиди /какви?/ или може би с друго покривно покритие ,шпакловка,боядисване,изолации /какви?/ и т.н.и т.н.
Всяка,уважаваща себе си фирма има програма-например "Билдинг-менажер" и като се вкарат количествата в компютъра изчислява стойността.
Вярно е,че с отделно наети бригади ще стане по-евтино,но кой ще ги следи как работят?Вие ли?Трябва в този случай да наемете техник.Има един куп документи които се изискват за въвеждане на строежа в експлоатация-актове за скрити работи  и т.н.Кой ще ви ги направи?


Мисля за неправилно изчислението на квадратен метър. Всяка къща си има цена.
Използвам милинка за да дам пример:
при откриване на подпочвени води, укрепване на терена, изравняване при силна денивелация и т.н. 
в случая ние имаме геоложки доклад (сонда, лабораторен анализ и т.н.) който ни струваше 900лв. На базата, на който конструкторите си направиха изчисленията. И подадоха на строителя как да се изгради мазето, хидроизолация, дренаж и т.н.
За сега нямаме непредвидени разходи.
Все повече се убеждавам, че ако искате да имате възможно най-малко проблеми по време на строителството, не се скъпете за проектите. В общия случай те са 5% от цената на къщата, а може да се окажат златни. (не съм проектант)

# 29
900лв за геология??? Много бре. Тука във Варна на 450 се сърдят хората.

Общи условия

Активация на акаунт