Правили ли сте някога подобно нещо?

  • 3 574
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Доста често ми се отдава тази възможност- всеки път, когато сънувам.

# 16
  • Мнения: 212
Глупости, Боре.
Може, разбира се.
Но ти не можеш. И аз не мога.
И наистина прочети някоя книга. Не в интернет. Има книжарници. В тях има книги.

А кой може. Ти познаваш ли човек който може да контролира мислите и чувствата си.

И това за книгите - по какво се различава една книга дали ще я прочета в Интернет като електронна книга или ще си я купя същата от книжарница.

# 17
  • Мнения: 6 993
Не, не ми се е случвало да наблюдавам мислите си. Не ползвам наркотични вещества, по-силни от кафето и алкохола, а тяхното действие не води до такива откровения.
Хм.
На мен ми се струва, че няма общо с такива вещества.
Не, не ми се е случвало всъщност, но знам, че е възможно.

# 18
  • Мнения: 0
Julie.
умна си....личи си.
Ако напишеш повче от пет изречения
вярвам,че темата ще придобие своя облик.
      Жалко е,че толкова малко хора са се включили по темата.
Видно е,че повечето хора предпочитат да надникнат в огледалото а не в душите и ума си.
Тъжно!
Но...има време!
 
Борисе,
мога да контролирам мислите си,да.
И не е нужно да вземем наркотични вещества за да го направя.
Всеки може.Стига да посиска и както вече казах(и не само аз) ако прочетеш няколко книги в които се крие техниката за това и ти ще се научиш.После ти трябва малък период от време и живота ти никога няма да е същият.
   Питаш дали мога да си заповядам да обичам или да не обичам някого.
На сърцето не  може да се заповяда.
Сърцето има своите планове за които разумът не хае!

# 19
  • София
  • Мнения: 12 114
Боре, не можеш да разлюбиш някого насила, но можеш да спреш да мразиш, например, а това хич не е малко. Можеш да контролираш чувствата, вярно донякъде, но все пак. Виж колко хора са пълни с омраза - да не би това да е естественото състояние на човека ?! Ако човек е такъв може да порови сред мислите си и да открие защо мрази себе си и да спре да мрази и другите. Това може да се стори и посредством психоанализата.
Колкото до бялата маймуна- да не опростяваме нещата чак до там.
Мога да не мисля за всичко, което ми съобщават в новините, а и мога да избера на не искам да ги гледам.
Мога да избера да мисля по- позитивно /не изцяло, за да не се възнеса  Sunglasses/ и да постигна относителна хармония със себе си.
Мога да не искам да те пратя да четеш, защото мога да не се засягам от провокации, които могат да се превърнат в интересен разговор и така да извлека полза за себе си, защото вместо да се ядосам съм научила нещо от човек, който е на различно мнение.
Например.
Съгласна съм, че никой от нас не е робот и Слава Богу!
Виждането на мислите е метафора. Лично аз не се друсам Joy

# 20
  • Мнения: 6 029


А кой може. Ти познаваш ли човек който може да контролира мислите и чувствата си.

Познавам. Но почина. Друго да питаш?

Самира, ирония ли трябваше да е това?

Мога да пиша на тая тема часове. Но не искам, защото 90% от хората ще се подиграят.
Току що прочетох, че един будист може да бъде наркоман - "Не ползвам наркотични вещества, по-силни от кафето и алкохола, а тяхното действие не води до такива откровения. "
Има ли смисъл да пиша?

# 21
  • Мнения: 25 610
мога да контролирам мислите си,да.
И не е нужно да вземем наркотични вещества за да го направя.
Всеки може.Стига да посиска и както вече казах(и не само аз) ако прочетеш няколко книги в които се крие техниката за това и ти ще се научиш.После ти трябва малък период от време и живота ти никога няма да е същият.
 

Чакай сега, аз лично правя разлика между контрол на мислите и тяхното наблюдаване отстрани и евентуално съзерцание. Второто задължително има нужда от определени стимуланти.
Естествено, че всеки може да контролира мислите си, просто на някои им е по-удобно да не го правят. Какво прекрасно оправдание е да се обявиш за емоционална личност, която не може да се контролира, "защото съм си такъв/а".
Жална им майка на околните, обаче.

ПП Виждам, че с повечето от вас май говорим на различни езици. ОК, изчезвам от темата. Пишете в заглавието, че е само за будисти, да не се бъркат такива зАспи като мен.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 6 029

Чакай сега, аз лично правя разлика между контрол на мислите и тяхното наблюдаване отстрани и евентуално съзерцание. Второто задължително има нужда от определени стимуланти.


Стига бе ooooh! Ама как можете да ръсите такива бисери, без изобщо да знаете за какво говорите? Сийке, и ти с Борката в книжарницата.

Не е само за будисти. Това е пример. Но те са известни с тази си способност, за това написах за тях.

# 23
  • Мнения: 25 610
Стига бе ooooh! Ама как можете да ръсите такива бисери, без изобщо да знаете за какво говорите? Сийке, и ти с Борката в книжарницата.

Хайде и ти с мен. Светът не е само будизъм, има и други погледи върху нещата.  Laughing

ПП Мина ми времето за будизъм и източни философии, беше то каквото беше преди 20-на години. Четете вие, сега ви е времето.  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 547
Мога да пиша на тая тема часове. Но не искам, защото 90% от хората ще се подиграят.


Много жалко, че не искаш, щото все пак из форума бродят и останалите 10%, нали...

# 25
  • Мнения: 6 029

ПП Мина ми времето за будизъм и източни философии, беше то каквото беше преди 20-на години. Четете вие, сега ви е времето.  Laughing

Сийке, баща ми е на 60 и още не му е минало времето като гледам. Или не ти минава цял живот, или не те грабва изобщо.
crazy chick , аз имам и деца да гледам все пак, и работа да върша. На който му е интересно - в книжарницта при Борката и Сийка  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 547
crazy chick , аз имам и деца да гледам все пак, и работа да върша. На който му е интересно - в книжарницта при Борката и Сийка

Е, не така войнствено, де... Ако само с книжарници ставаше, светът щеше да е много умно място. Ама не е.

# 27
  • Мнения: 24
Правил съм го, да....но това, което видях изобщо не ми хареса, няма да хареса и на вас.

# 28
  • Мнения: 6 029
Не, не става само с книжарници, става и със заинтересованост и малка доза вяра в окултното. Повече ти не требе  Laughing

# 29
  • Мнения: 25 610

Сийке, баща ми е на 60 и още не му е минало времето като гледам. Или не ти минава цял живот, или не те грабва изобщо.

Щастливец!  Grinning Аз пък открих, че на Земята има и други континенти, където живеят едни други хора, които пък решили да дирят по малко по-друг начин същото, което в крайна сметка търсят и будистите.
Абе, хора разни, пътища много - и лесни, и трудни, а накрая излиза, че всички водят към храма.
42.  Mr. Green

Този път наистина изчезвам, честно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт