31 северни сияния танцуват над Норвегия

  • 22 986
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 977
Деатке, да вземеш да си поемеш вината! Ти, подла жено, с тоя ароматен ваш хляб, дето го омитах за минути (а аз хляб не ям)! И оня ми ти големи тави... От всяко гости у вас си тръгвах с 2 кила отгоре! Crossing Arms

Споко, Марйо, сега Деатката пълни с вкусните тави нашите стомаси...   Laughing
Такива кулинари са двамата с мъжо, че... chef

Аз продължавам да имам проблеми с измъкването на малкия навън, че ще видим кога ще се понапляскаме и ще хукнем с рев...
Днес беше гадно времето, после спахме, събудихме се и имаше слънце.
Отказа да дръпне пердетата, та какво остава да излезе навън.
В нас си шляпа бос и по тениска, навън - "удено е"...  Confused

# 61
  • Мнения: 1 265
Здравейте ВСИЧКИ, след едномесечно отсъствие /бях командировка в Замбия - Африка/ намерих темата заключена.Каквото не беше изтрито - прочетох от край до край. Не знам дали съм ви липсвала но вие на мен - ОПРЕДЕЛЕНО. Не искам да ви връщам назад и е безмислено, но много ми се ще да ви кажа нещо, което съм разбрала от собствен опит - /работя в организацията на лекари без граници и съм почти обиколила света, разговарям непрекъснато с хора пътуващи като мен и мисля, че имам какво да ви кажа/.
"До като мислиш за себе си като имигрант, а не като човек живеещ живота си и обогатяващ мирогледа и жизнения си опит - ще имаш винаги големи проблеми с приобщаването - ще затъваш един вид все по-дълбоко в депресията си.
Бих искала да не ме разбирате на опаки, но наистина ще е жалко да бъде заключена темата отново. Никой не е идеален, но виждам че сме си необходими една на друга. Дори и само за "бла-бла".
Момичета моля да ми кажете как да се включа в Коледната акция, може би към някого директно в България?
щастлива, влязохте ли в новото жилище?
Утре е голям празник - свети Мина - закрилник на майките и малките деца; лечител и войн; закрилник на самотните майки, на сираците - нека винаги да ви закриля от зло и беди. На именниците - честито!!!!

# 62
  • Мнения: 249
Bittersweet , благодаря за поканата.
"До като мислиш за себе си като имигрант, а не като човек живеещ живота си и обогатяващ мирогледа и жизнения си опит - ще имаш винаги големи проблеми с приобщаването - ще затъваш един вид все по-дълбоко в депресията си.
  newsm10
Момичета, организирахте ли Коледата. Аз казах абсолютно не на всякакви покани от сем. членове при което се оказа, че щом е така семейните членове ще карат Коледа удома. Аз, веднага - реконтра - аз норвежки коледни манджи не мога да стягам, дайте ми шопинг листа, пазарувам ви, давам ви куфничката,  оправяйте се. Аз ще чакам с чаша gløgg дядо Коледа с подаръците  santa2  madnoel Та така, сега имам 3 гости за по 2-3 дена на гости. Чудя се това положително ли е или само ще ми се вдигне кръвното.   newsm78

# 63
  • Мнения: 2 786
сем22, добре си се завърнала  Hug
Още не сме се преместили, малко остана  Grinning
Ти как си, напредваш ли с норвежкия?
Кога да ви чакаме със сина ти?  Hug


Милва Simple Smile
Ние тази година ще сме в България за празниците, с което решихме проблема с гостуването по роднини тук.
Но те се самопоканиха у нас догодина, та ще видим какво ще правим  hahaha

# 64
  • Мнения: 249
 Laughing хехе, аз си мислех, че аз съм зле. Не знам кое е по малкото зло, български или норвежки гости...

# 65
  • Мнения: 2 786
Охо, ти ако мислиш, че ще събираме родата за Коледа в България.
Хич не ми и трябват лицемери - само най-близките  Wink
Миналата година празнувахме тук и беше много ... тежко  Laughing
Такъв хранителен маратон 2 седмици - всеки ден към 4 следобед започваше коледно парти някъде и ние трябваше да уважим всичките.
Всеки ден толкова храна, айде опитай това, айде опитай онова, ама само го опитай, айде още мъничко - а като извадят какетата накрая и просто ми скриваха шапката  Laughing
Не ме оставиха да си омета чиниите значи, постоянно досипваха и очакваха да поискам още.
Сигурно имаше храна за цял батальон.
То биваше ядене, биваше ... тази година - не, благодаря.
Релакс!
Неговите роднини се шегуват, че са с по два стомаха.
Ама аз съм с един  Laughing

# 66
  • Мнения: 200
Аз пък чакам да взема заплатка...  smile3508 и тогава "Дръжте се молове и шопинг центрове... аз идваааам!   newsm44

Ще опукам много парички...  без никакви  угризения на съвестта... newsm62

Момичета...какво решихте с подаръчетата за нашите деца от дома? newsm78 


винце ,я ме просвети относно този дом. За какво става въпрос?

# 67
  • Мнения: 1 062
Привет и от мен. Добре че спря да вали днес, иначе............
Сливке, миналата година купихме подаръци за децата от един дом, а останалите пари преведохме на ДБМ.
Винска, аз предлагам тази година да съберем пари ( то и време не остана) и да ги преведем на ДБМ, а те да преценят какво да правят с тях. Миналата година се оказа, че децата получиха подаръци от някаква фирма на тържеството си, а нашите ги прибраха за по нататък. А и си е много работа да се преглеждат толкова он-лайн магазини. Тогава само Палачинка ми помогна, а тази година аз нямам възможност да прегледам толкова линкове. Та решавайте сега.
А за Коледата - в събота свеки много приятно ме изненада Simple Smile Решила е да направи вечерята в 14 часа Mr. Green, за да имаме време да хапнем, пийнем, обиколим елхата, разопаковаме подаръци и ние да се приберем навреме с детенце.

# 68
  • Мнения: 977
sem22, благодаря за пожеланията!  Hug

Оказа се, че днес Вики е именник!
Почерпете се за негово здраве! Wink

          

# 69
  • Мнения: 72
mishelle, да ти е здрав и послушен именника.    ura
Затварям си дясното око за тортите и сладкишите, но виж едно мартини няма да откажа. 

# 70
  • Мнения: 515
Мишелко да ви е живо и здраво сладкото, бузесто шушонче!  Hug Като тръгна да пресичам на светофар и все се сещам за неговите указания!  Grinning
То и ние се оказахме с имен ден. По немската програма! Защото и тя е наша програма( помните ли една луда кандидат - президентска двойка, която все говореше за "немската програма"? )
Та старата ви дружка тия дни бродира фенери и други германски красоти! Обаче си заслужаваше! Стана много хубав празник, обикаляхме училището въоръжени с фенери. После  вкусотии, които бяхме донесли трябваше да ги делим на 2 и някое другарче! И върха беше, като извади ръководството казана с греяното вино (добре, че уговорих мъжо да кара на връщане, предварително)
Въобще хареса ми немският Св.Мартин!

# 71
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
mishelle , да ви е живо, здраво и палаво момчето Wink
  uraВесел празник от мен и  Wine Glass

# 72
  • Мнения: 977
Благодаря Ви!  Hug

Е, Марйо, аз незнаех, че Мартинката и той има имен ден по немскому днес!
Хайде, честито и на Мартинчетата тогава! Да са живи и здрави!  Laughing

# 73
  • Мнения: 1 062
Дойде и моя ред да седна пред ПСто и какво виждам - именници, почерпки..... Да са ви живи и здрави децата!
Напоследък семейството на половинката ме изненадва само приятно ( докога ли  Mr. Green ). Зълвата звънна да пита може ли да дойде към 15 часа и стоя да помага до 20 ! Включително смени и наакан памперс под вещото ръководство на брат си Joy Joy Joy Колкото наближава да се върна на работа ( и половинката да гледа детенце ), толкова по - активни са те Mr. Green

# 74
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Честит имен ден на Вики и Мартуш  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Искам да ви питам, знаете ли къде мога да намеря разнообразие от фритюрници  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт