За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 291
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
Зависи. Ако се движиш по схемата за ранно захранване, може би 2м. Късното е към 6м.
Аз все още не съм захранила Алекс. Дияна ми беше рано захранена.

# 16
  • Мнения: 544
Аз знам така: ако е на кърма-на 6 мес.; ако е на АМ-на 4 мес. се захранва.

# 17
  • Мнения: 9 973
Аз знам така: ако е на кърма-на 6 мес.; ако е на АМ-на 4 мес. се захранва.
горе-долу е така

# 18
  • Мнения: 1 336
Според мен зависи от детето, но при всички случаи след 4 месец.

# 19
  • Мнения: 6 713
Ние сме още малки, но откога се захранват децата. От 4я или от 6я месец  newsm78

Аз започнах края на 4-ти месец, но доста рехаво захранване, по-сериозно към средата на 5-и месец Simple Smile Peace

# 20
  • Мнения: 518
Аз знам така: ако е на кърма-на 6 мес.; ако е на АМ-на 4 мес. се захранва.
Е, ние сме на АМ и затова реших да захранвам по-рано. Кърмата дава всичко необходимо на бебето, но с АМ не съм сигурна, че е така!

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Съвременните АМ не са като тези отпреди 10-ина години и максимално се доближават до качествата на кърмата! Независимо дали едно дете е на АМ или на кърма, не би трябвало да се тъпче от съвсем малко с друго, освен мляко  Peace Аз исках да захраня на 6 мес, обаче малката категорично в един момент отказваше да си яде млякото и бях принудена да започна захранване като навърши 5 мес.!
Ако детето ти си яде млякото с удоволствие и си хапва достатъчно - не виждам проблем да се изчака с великото захранване  Peace

# 22
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Като сме на темата за захранването аз да питам дали ни е рано да заместваме следобедното ядене с каша.Да кажа че сме захранени със зеленчуково пюре на 4 месеца а цяло бурканче му давам от около месец .Кашата я въведох преди около седмица,отначало много малко-2 авентски лъжички,но на него страшно му се услади,та на следващия ден направо 6-7 лъжички му дадот и после по 20-30 от авентските..Дали не избързах незнам,но детето има апетит и се изхожда нормално изобщо няма проблеми..Та има ли опасност ако му дам пълната доза от 150гр?И дали няма да му е недостатъчно,защото той пие по 200-220мл мляко?

# 23
  • Мнения: 3 743
Аз знам така: ако е на кърма-на 6 мес.; ако е на АМ-на 4 мес. се захранва.
Е, ние сме на АМ и затова реших да захранвам по-рано. Кърмата дава всичко необходимо на бебето, но с АМ не съм сигурна, че е така!

Според привържениците на късното захранване, стомахчето на бебето е пригодено за млекце, независимо дали АМ или кърма първите шест месеца. Храносмилателната и отделителната система добиват завършеност към 6-я месец и освен това, тогава бебето започва да показва почти всички признаци за готовност за захранване /писани са много пъти/.
По принцип, ако няма обремененост от алергии в рода, няма проблеми и след навършени 4 месеца да се захрани Peace

# 24
  • Мнения: 1 554
аз захраних на 4 месеца и не съжалявам Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
Как да приготвя домашно пюре от моркови? Готовите пюрета съдържат по повече от 3 зеленчука, а аз искам да я караме по-полека! Simple Smile
има готови само от моркови- на гербер, на семпер, на хип. а домашно- вариш на пара моркова, може ис кората, а после да го белиш, пасираш и това е. не се овкусява, освен ако не е захранено с млечни продукти, тогава можеш малко масло. но долкоткото разбирам сега почваш да захранваш и тогава няма нужда от нищо друго за добавка Peace
за захранването- на 5 месеца и малко захраних. Peace а това че детето е на АМ не означава че е по-удачно да се захрани на 4 месеца, няма такова нещо. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 23 096
Като сме на темата за захранването аз да питам дали ни е рано да заместваме следобедното ядене с каша.Да кажа че сме захранени със зеленчуково пюре на 4 месеца а цяло бурканче му давам от около месец .Кашата я въведох преди около седмица,отначало много малко-2 авентски лъжички,но на него страшно му се услади,та на следващия ден направо 6-7 лъжички му дадот и после по 20-30 от авентските..Дали не избързах незнам,но детето има апетит и се изхожда нормално изобщо няма проблеми..Та има ли опасност ако му дам пълната доза от 150гр?И дали няма да му е недостатъчно,защото той пие по 200-220мл мляко?
Мисля, че можеш да заместиш! Ако е гладничко детето след кашата - дай му и млекце  Peace
Кажи ми, моля те, каква каша му даваш, че така му се е усладила, че аз още не съм давала каша - предстои ни. Купила съм млечна бананова на Хумана, но не сме я опитвали още...

# 27
  • Мнения: 518
Съвременните АМ не са като тези отпреди 10-ина години и максимално се доближават до качествата на кърмата! Независимо дали едно дете е на АМ или на кърма, не би трябвало да се тъпче от съвсем малко с друго, освен мляко  Peace Аз исках да захраня на 6 мес, обаче малката категорично в един момент отказваше да си яде млякото и бях принудена да започна захранване като навърши 5 мес.!
Ако детето ти си яде млякото с удоволствие и си хапва достатъчно - не виждам проблем да се изчака с великото захранване  Peace
Ами и при нас причината да захранвам беше същата - просто отказва да си яде млякото, опитах до го сменя, но за другите не ще и да чуе!

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Il84 колко мляко хапва все пак?
Направо ми е неудобно да кажа, че малката едва изпива на ден по около 300-350 мл  ooooh!
В ужас съм вече!

# 29
  • Мнения: 518
Ами понякога, като тази сутрин на пример, изпи 70 гр. Когато успее да изпие 100 гр. е супер! А, ако все пак достигнем до 140 на едно ядене, което е рядко, е истинско събитие! Обаче, най-хубаво се наяжда на обяд, когато приема пюренце. Зеленчуковите ги давам от три дни, започнах с плодови, но не отказва и зеленчуковите. По съвет на педи редувам през ден зеленчуково и плодово.
Сега пак сме добре, де, то това си достатъчно храна на ден си мисля, ама преди 1-2 месеца се бях видяла в чудо с нея. Изкупих всички видове АМ и нито едно не искаше. Сега имаме много отворени пълни кутии Ам. В момента давам Фризолак - с него си започнах още в началото, когато кърмата ми спря. Понякога й харесва, но има дни, в които изобщо не иска да яде и пие само вода.

Общи условия

Активация на акаунт