За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 313
  • 349
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 226
Тогава със сигурност е от млякото. При ХА млеката се случва по-често бебетата да акат зелено, защото съдържат повече желязо и малките стомахчета не могат да го преработят( нещо такова ми обясняваше педи). Синът ми беше на Фризо ХА.
Дано да е от него. Не е опасно нали.Ше има ли край, или така ще е

Ели не е рядко.Нормално си е. Всички тези изброените ги отхвърлям, затова се шашкам. Дано да е от млякото.

# 331
  • София
  • Мнения: 44 180
Момичета ПОМАГАЙТЕ бебка вече трети ден ака зелено. Няма температура.Снощи беше 37. Играе си, весела е.От време на време киха, но това е нормално. Обадих се на педи и тя каза да и дам Ентерол прахчета 2х1 и после 3 дена по 1. В аптеката се шашнаха. Сега незная какво да правя  Sad
причини за зелено ако може наистина да има много....като нищо може и от млякото да ..това лесно ще го разбереш - просто купи нормално АМ...даже на същата фирма...
Ако не е рядко, със слуз и т.н. и щом няма Т, надали е вирус и надали има нужда от ентерол.
В аптеката са се шашнали защото дозите са ...да кажем меко - огромни за възръстта на детето ти.
Моят пи за първи път на 6-7 месеца - давах по 1 прахче на ден и то разделено на 2....
2Х1 е за много силно р-во и по-голямо дете/ възръстен....
Иначе помага и при повръщане...абе всякакви коремни такива проблеми...
Потърси консултация с още един специалист най-добре....

# 332
  • София
  • Мнения: 44 180
искам да попитам как приготвяте водичката на 2м бебе!по колко вода трябва да пие на ден и как да го накарам да пие защото  нередовно ака?

Аз преварявах по 10 мин.
Пие - колкото си иска...може изобщо да не пие...няма проблем....
Щом не ака редовно има проблем, но той едва ли е, че не пие вода...може да не се храни достатъчно или нещо с коремчето му да не е в ред....
Но едно бебе ако приема достатъчно кърма/АМ, трябва да си ака редовно и да пишка...доста....

Ти какво наричаш всъщност "нередовно".

# 333
  • Мнения: 1 226
Angel_Dust реших да изчакам малко. Не ми се иска да я тъпча с лекарства от сега.

# 334
  • Мнения: 1 763
Тогава със сигурност е от млякото. При ХА млеката се случва по-често бебетата да акат зелено, защото съдържат повече желязо и малките стомахчета не могат да го преработят( нещо такова ми обясняваше педи). Синът ми беше на Фризо ХА.
Дано да е от него. Не е опасно нали.Ше има ли край, или така ще е

Ели не е рядко.Нормално си е. Всички тези изброените ги отхвърлям, затова се шашкам. Дано да е от млякото.

Не е опасно, при моя син продължи 5 месеца, после цветът на акото се променяше в зависимост от пюрето, което е ял. Другите причини за зеленото ако също ги бях отхвърлила за моето дете. Колики почти не е имал, а не ми се вярва 5 месеца да е бил постоянно настинал или претоплен. Освен това акаше веднъж на 2-3 дни, но без да има запек. Никога до сега не е имал разстройство, Ентерол не съм давала.

# 335
  • София
  • Мнения: 44 180
Ами най-добре...аз не виждам и какво ще помогнат.....въпреки, че ентерола, не е баш лекарство...т.е. не е химия, а са дрожди...
Angel_Dust реших да изчакам малко. Не ми се иска да я тъпча с лекарства от сега.

# 336
  • Мнения: 1 336
Защо давате хипоалергенно мляко - има повече желязо или какво? И как избрахте какво АМ да давате? На Дани в родилния дом му даваха НАН 1 и после взех такова ... Аз го кърмя, но когато ме няма му дават АМ. Отскоро обаче започна да не му стига кърмата и му давам по-често - по 2 пъти на ден. Да взема ли друго АМ и какво ще ми препоръчате? Каква е разликата - пробиотици и пребиотици?
И кое изхождане според вас е нередовно? Дани ака по 2-3 пъти в денонощието  newsm78

# 337
  • Мнения: 1 226
Яни давам и такова, защото била предразположена към алергия към белтъка на кравето мляко. Излязоха и 2 неща, като лишей на бузката, това било признак за това - за алергия. И така смених розовия Хип1.

Щом му понася на дребчо, защо да сменяш млякото.Ако не се налагаше, аз не бих го сменила.

Ния ака по 1 макс. 2 пъти на ден. Между другото, за зеленото, другата ни педи каза, че може да е и от това. В смисъл, като стои повече време храната в дебелото черво. Сега и звънях.

Яни защо не пишеш в нашата отчетна  newsm78

# 338
  • Мнения: 1 763
Защо давате хипоалергенно мляко - има повече желязо или какво? И как избрахте какво АМ да давате? На Дани в родилния дом му даваха НАН 1 и после взех такова ... Аз го кърмя, но когато ме няма му дават АМ. Отскоро обаче започна да не му стига кърмата и му давам по-често - по 2 пъти на ден. Да взема ли друго АМ и какво ще ми препоръчате? Каква е разликата - пробиотици и пребиотици?
И кое изхождане според вас е нередовно? Дани ака по 2-3 пъти в денонощието  newsm78


Когато се прибрахме от родилния дом, дойде педи, видя някакви пъпчици по бузките на Лъчко и каза да вземем хиполергенно мляко, защото можело е да е алергия към белтъка на кравето мляко. В родилното го бяха хранили с Фризолак, затова взех Фризо ХА. Според мен не е имало никаква опасност от алергия, както и при повечето деца, на които се препръчва да пият ХА мляко, просто педиатрите се презастраховат.

Мен ме беше страх да сменя марката мляко както когато беше новороден, така и когато на 5 месеца педи каза, че може да минем на обикновено мляко без ХА.

# 339
  • София
  • Мнения: 44 180
2 лишейчета нищо не значат...
Моят е кърмен над година, имаше атопичен дерматит, с разни моменти когато целия беше на такива грапавини, че и розаво-червени и т.н....алергия няма нито към млякото,нито към каквато и да било друга храна...просто мноогоо суха и чувствителна кожа...след 2,5 годинки повече не са му се появявали, вече даже ползвам нормална козметика....
освен това такива неща може да са резултат на козметика, прах за пране и какво ли още не.....
дори и да е било реакция към хип например млякото, не значи, че е алергия към белтъка на кр. мляко....

Не се шашкай без нужда за АБКМ...

# 340
  • София
  • Мнения: 23 098
Момичета, нормално ли е, според вас, дете на 6 мес да се храни само 1 път на ден с мляко??? Вечер преди лягане! Днес педиатърката ми сервира, че бебето ми е достатъчно голямо вече и че ТРЯБВА да минава само на попари, пюрета, каши и т.н. На мен това ми се видя като кощунство, че нали млякото е най-важната храна за детето! Тази педиатърка е луда...
И да се похваля - никакъв проблем с колектора за урина, сложих го сутринта като се събуди и след няма и 10 мин вече беше пълен  Mr. Green

# 341
  • София
  • Мнения: 44 180
Браво Simple Smile)) за безпроблемното събиране на материал Simple Smile))
А иначе - не, не е нормално, до годинка трябва да е основната храна млякото.....явно педито ти е от старата генерация по повод захранването....Wink
Споде ли й как смяташ ти да си храниш детето...ако пита Simple Smileвсе пак хубаво е да е наясно....и все пак - следвай си твоят си план на хранене Simple Smile

# 342
  • София
  • Мнения: 3 524
браво за урината а за другото- и моята педиатърка имаше ицепки отвреме навреме но си ги пусках покрай ушите. в крайна сметка всяка майка преценява на база информацията до която има достъп, коее най-добро за детето й Rolling Eyes

# 343
  • Мнения: 5 577
здравейте, темата е много полезна, ще я изчета.

сега искам да ви питам, - имаме бебе на 1 м., батко който ходи на градина и татко, който работи на открито, и все е понастинал.
ако, недай си Боже, бебето вдигне темп. може ли да се дава Панадол, какво знаете? Изобщо на толкова малко бебе какво може да се даде като лекарство, при нужда?

да съм подготвена аз с информация, пък разбира се дано не ми се налага.  Praynig

# 344
  • София
  • Мнения: 44 180
Можеш да - панадол или калпол....
то и след ваксина може - дозите ги има на кутийката и в листовката.
и обезателно се свързваш с лекаря на детето....
Дано не се налага Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт